baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

E-spotkanie autorskie z Lankosz


W najbliższa środę, 15. lipca o godzinie 19.00 na Instagramie Alei Komiksu odbędzie się e-spotkanie autorskie z Magdaleną Lankosz, producentką filmową i scenarzystką serii komiksowej "Anastazja". Prowadzenie Łukasz Chmielewski.
lankoszespotkanie


Anastazja. Tom drugi

Anastazja. Tom drugi

Scenariusz: Magdalena Lankosz
Rysunki: Joanna Karpowicz
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Anastazja
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 × 200 mm
Stron: 88
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-25-5

Drugi i ostatni tom komiksu Joanny Karpowicz i Magdaleny Lankosz, w którym autorki pokazują zderzenie wyobrażeń o życiu aktorki z tym, co kryje się za kulisami filmowego biznesu. Opowiedziana w kryminalnej konwencji historia pełna jest suspensu i tajemnic. Dotyczą one zarówno przeszłości bohaterek, jak i mrocznych praktyk Złotej Ery Hollywood.

Opowiadając o czasach, kiedy Fabryka Snów przypominała stojące ponad prawem bizantyjskie imperium, autorki zostawiają czytelnikom wiele tropów, które odsyłają do ponurych legend Miasta Aniołów, takich jak samobójstwo Peg Entwistle, proces Fatty'ego Arbuckle czy morderstwo Czarnej Dalii. W tej opowieści o kręgu zła, który zacieśnia się wokół tytułowej bohaterki, jest bardzo wiele z prawdziwej - oficjalnej i nieoficjalnej - historii Hollywood, największego przemysłu rozrywkowego na świecie.
Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi
Anastazja. Tom pierwszy

Anastazja. Tom pierwszy

Scenariusz: Magdalena Lankosz
Rysunki: Joanna Karpowicz
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2017
Seria: Anastazja
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 × 290 mm
Stron: 92
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-77-2

Rok 1926. Do Los Angeles przyjeżdżają matka z córką. Po-rzuciły swój dom gnane marzeniem, by u ich stóp znalazła się Fabryka Snów. Tego pierwszego dnia, na peronie, nawet nie domyślają się, jaką cenę przyjdzie im za to marzenie zapłacić.Joanna Karpowicz i Magdalena Lankosz pokazują w komiksie zderzenie wyobrażeń o życiu aktorki z tym, co kryje się za kulisami filmowego biznesu. Opowiedziana w kryminalnej konwencji historia obfituje w tajemnice i niespodziewane zwroty akcji. Dotyczą one zarówno przeszłości bohaterek, jak i mrocznych praktyk Złotej Ery Hollywood. Opowiadając o czasach, kiedy Fabryka Snów przypominała stojące ponad prawem bizantyjskie imperium, autorki zostawiają czytelnikom wiele tropów, które odsyłają do ponurych legend Miasta Aniołów, takich jak samobójstwo Peg Entwistle, proces Fatty’ego Arbuckle’a czy morderstwo Czarnej Dalii. W tej opowieści o kręgu zła, który zacieśnia się wokół tytułowej bohaterki, jest wiele z prawdziwej – oficjalnej i nieoficjalnej – historii Hollywood, największego centrum przemysłu rozrywkowego na świecie.

[opis wydawcy]

Anastazja. Tom pierwszy Anastazja. Tom pierwszy Anastazja. Tom pierwszy Anastazja. Tom pierwszy Anastazja. Tom pierwszy Anastazja. Tom pierwszyZrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.
stypendiuwsieci

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-