reklama baner reklama

Nowe Teksty

Okładka miesiąca: listopad 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Kosmiczne początki Toma Kinga
Sławinski o "Omega Men. To już koniec"
Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

NEWS

- Galeria

Klub Detektywów


Sprawdźcie przykładowe plansze z "Klubu Detektywów", kryminału, w którym występują autorzy kryminałów!
Klub Detektywów

Klub Detektywów

Scenariusz: Jean Harambat
Rysunki: Jean Harambat
Wydanie: I
Data wydania: 8 Lipiec 2020
Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 195x260 mm
Stron: 136
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-66500-58-7

• Komiks zainspirowany działalnością założonego w latach 30. klubu, który zrzeszał najlepszych autorów kryminałów;

• niezwykle inteligentna i dowcipna zabawa z konwencją klasycznej powieści kryminalnej;

• w głównych rolach słynni autorzy kryminałów - m.in. Agatha Christie, G.K. Chesterton, John Dickson Carr – którzy tym razem sami muszą rozwikłać zagadkę.

W 1930 roku w Anglii powstał Klub Detektywów zrzeszający najlepszych autorów powieści kryminalnych tamtych czasów. Jego członkowie musieli złożyć specjalną przysięgę, a w swoich książkach trzymać się określonych zasad, tak zwanych Dziesięciu Przykazań powieści kryminalnej.
Koncentrowały się one wokół logiczności zagadki i przestrzegania zasad fair play wobec czytelnika. Wykluczone były na przykład wszelkie ingerencje sił nadprzyrodzonych, czy obsadzanie w roli mordercy detektywa bądź narratora.

Członkowie klubu spotykali się raz w tygodniu, by dyskutować i pojedynkować na zagadki, a wsród jego założycieli znaleźli się m.in. Agatha Christie, G.K. Chesterton, John Dickson Carr, Dorothy L. Sayers, major Alfred Mason, baronowa Emma Orczy, czy wielebny Ronald Knox. Wszyscy oni spotykają się także na kartach komiksu Jeana Harambata, który przygotował dla nich największe wyzwanie życia. Ekscentryczny milioner zaprasza członków klubu do swojej posiadłości położonej na prywatnej wyspie, gdzie zamierza zaprezentować prawdziwy cud techniki - robota, który po opisaniu mu szczegółów dowolnej zbrodni z ich powieści bezbłędnie wskaże jej sprawcę!
Ale co wydarzy się, gdy naprawdę dojdzie na wyspie do morderstwa? Kto z wielkich twórców kryminalnych zagadek będzie prowadził dochodzenie i jakich metod użyje? „Klub Detektywów” to niezwykle dowcipna, wciągająca i przewrotna zabawa konwencją klasycznych kryminałów z ich autorami w rolach głównych!


Jean Harambat
Urodzony w 1976 roku autor scenariuszy i rysownik. Studiował filozofię, ale zanim poświęcił się karierze w świecie komiksu pracował m.in. na farmie w Argentynie, czy dla organizacji pozarządowej w Liberii. Z kolei pierwsze zlecenia na ilustracje przychodziły z redakcji takich gazet i magazynów, jak „Le Monde”, „XXI”, „Télérama”, „Sud Ouest”, czy „L'Équipe”. W 2008 roku wydał swój pierwszy komiks – „Les invisibles” – opowiadający o buncie do jakiego doszło w XVII wieku w południowo-zachodniej Francji, który nagrodzono za najlepszy album historyczny na festiwalu w Blois. Od tamtej pory nieustannie pracuje nad kolejnymi komiksami, które przynoszą mu uznanie krytyków, nagrody i miejsca na listach bestsellerów.

Klub Detektywów Klub Detektywów Klub Detektywów Klub Detektywów Klub Detektywów Klub Detektywów Klub Detektywów Klub Detektywów


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-