baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

E-spotkanie autorskie z Nowackim


W najbliższa środę, 17. czerwca o godzinie 20.00 na Instagramie Alei Komiksu odbędzie się e-spotkanie autorskie z Piotrem Nowackim rysownikiem i ilustratorem - w maju ukazały się aż trzy komiksy z jego grafikami: dwa tomy serii komiksowej " Detektyw Miś Zbyś na tropie" i książka obrazkowa "Przepraszam, żabo!". Prowadzenie Łukasz Chmielewski.

nowacki_baner


Przepraszam, żabo!

Przepraszam, żabo!

Autor: Małgorzata Strzałkowska
Okładka: Piotr Nowacki
Ilustracja: Piotr Nowacki
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Oprawa: twarda
Format: 170 x 190 mm
Stron: 30
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Bajka
ISBN: ISBN 978-83-65479-61-7

„Dobrze być zawsze miłym dla innych i dobrze wiedzieć, jak się zachować, dlatego myszkę z Kwietnej Doliny naprawdę warto jest naśladować”.

Czy warto być miłym i uprzejmym? Czy warto uczyć dzieci uprzejmości? Jeśli uważasz, że warto, przeczytaj tę książeczkę razem z dzieckiem!

Myszka z Kwietnej Doliny i jej, niestety nie zawsze dobrze wychowani sąsiedzi, pokazują, jak należy - albo nie należy - zachowywać się w konkretnych sytuacjach, na przykład na zakupach, na spacerze, w autobusie, teatrze czy na imieninach. Z taką przyjaciółką jak nasza myszka każdy maluch nie tylko z łatwością nauczy się podstawowych zasad savoir vivre’u, ale zrozumie też, dlaczego są one ważne.
Przepraszam, żabo! Przepraszam, żabo! Przepraszam, żabo!
Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan

Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan

Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Piotr Nowacki
Kolor: Tomasz Kaczkowski
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Seria: Detektyw Miś Zbyś na tropie, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165 x 230 mm
Stron: 52
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-41-5

Miś Zbyś i Borsuk Mruk właśnie wrócili do domu z wyprawy do Szkocji, gdzie prowadzili śledztwo w sprawie skradzionego obrazu zatytułowanego „Dama z pluszowym misiem”. Jednak nawet nie zdążyli rozpakować walizek, a już zadzwonił do nich burmistrz w bardzo ważnej sprawie.

W mieście zapanował chaos, gdy w środku lata znienacka pojawiła się nad nim śnieżyca. Tylko dwaj najlepsi na świecie detektywi są w stanie rozwikłać jej zagadkę. Znajdą oni niezbite i nawet trochę zbite dowody na to, że za tym wszystkim stoi… naprawdę wielka tajemnica.

Czy Misiowi Zbysiowi i Borsukowi Mrukowi uda się posprzątać wielki bałagan, jaki powstał i uratować miasto przed dziwnymi zjawiskami atmosferycznymi? To już szósty tom tej znakomitej serii komiksowej dla dzieci, która rozwija się wraz z czytelnikami. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki.
Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan Detektyw Miś Zbyś na tropie #06: Wielki bałagan
Detektyw Miś Zbyś na tropie #02: Złoty sokół teksański

Detektyw Miś Zbyś na tropie #02: Złoty sokół teksański

Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Piotr Nowacki
Kolor: Norbert Rybarczyk
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Seria: Detektyw Miś Zbyś na tropie, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x230 mm
Stron: 48
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-42-2
Dodruk z nowym ISBN

Nowe i poprawione wydanie drugiej odsłony serii „Miś Zbyś na tropie”, świetnie przyjętej przez młodych czytelników, to jeszcze więcej akcji, humoru i kolorowych plansz, na których odszukać trzeba ukrywającego się łotra!

Miś Zbyś, najlepszy detektyw w okolicy, i Borsuk Mruk, jego wytrwały asystent, wracają w nowej przygodzie! Jak wiadomo nie ma dla tej dwójki spraw zbyt trudnych, ale czy tym razem uda się im znaleźć legendarną figurkę Złotego Sokoła, która padła łupem zamaskowanych bandytów?

To właśnie jej poszukiwać będą Zbyś i Mruk w komiksie „Złoty Sokół Teksański”, którego akcja rozgrywa się… na Dzikim Zachodzie! Spotkamy zatem kowbojów i Indian, ruszymy w pościg za złodziejami, trafimy do ogarniętego gorączką złota miasteczka i tajemniczej kopalni. A to oczywiście nie wszystkie atrakcje przygotowane przez scenarzystę Macieja Jasińskiego, rysownika Piotra Nowackiego i kolorystę Norberta Rybarczyka.
Detektyw Miś Zbyś na tropie #02: Złoty sokół teksański Detektyw Miś Zbyś na tropie #02: Złoty sokół teksański Detektyw Miś Zbyś na tropie #02: Złoty sokół teksański Detektyw Miś Zbyś na tropie #02: Złoty sokół teksański Detektyw Miś Zbyś na tropie #02: Złoty sokół teksański


Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.
stypendiuwsieci

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-