baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

E-spotkanie autorskie z Gonzalasem


Dziś o godzinie 19.00 na Instagramie Alei Komiksu odbędzie się e-spotkanie autorskie z Ernesto Gonzalesem rysownikiem i ilustratorem - w czerwcu ukaże się jego artbook "Kapitan Bzyk" i pierwszy tom antologii "Nim wstanie dzień" z jego rysunkami. Prowadzenie Łukasz Chmielewski.
bzykPWbaner

Kapitan Bzyk

Kapitan Bzyk

Autor: Ernesto Gonzales
Ilustracja: Ernesto Gonzales
Wydanie: I
Data wydania: 16 Czerwiec 2020
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 19x27 cm
Stron: 128
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-30-4

Kobiety go kochają, a mężczyźni... no cóż, też go kochają. Niestraszna mu Jaskinia Zbójców. Salto śmierci to dla niego dziecinna igraszka. No i nie boi się ryzyka. Właściwie to niczego się nie boi. A co najważniejsze, wie co to dobra zabawa. Na takiego bohatera czekaliście przez całe życie. Bon vivant, erudyta, funkcjonariusz... po prostu KAPITAN. Dajcie się porwać w podróż po latach siedemdziesiątych PRL-u. Podróż pełną przygód, romansów, klubokawiarni i mieszkań z meblościanką. Przygód, które sprawią, że mocniej zabije serce i zarumienią się policzki. Kapitan zaprasza i gwarantuje dobrą zabawę na ponad stu stronach kolorowych ilustracji.


Ernesto Gonzales - warszawski ilustrator i autor komiksów. Autor kultowego Rroarra oraz takich komiksowych albumów jak: "Lekturnik", "Bon ton", czy wydanej niedawno antologii "Nim wstanie dzień".
Kapitan Bzyk Kapitan Bzyk Kapitan Bzyk Kapitan Bzyk Kapitan Bzyk Kapitan Bzyk
Nim wstanie dzień #01

Nim wstanie dzień #01

Scenariusz: Grzegorz Janusz, Marika, Tomasz Pastuszka, Rafał Skarżycki
Rysunki: Ernesto Gonzales
Wydanie: I
Data wydania: 3 Czerwiec 2020
Seria: Nim wstanie dzień
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 84
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328198753

Najlepiej byłoby, gdyby ten komiks nigdy nie powstał. Niestety żyjemy w świecie, w którym ciągle toczą się wojny wywoływane w imię wybujałych faazji, przez potwory bez sumienia. Wbrew dość popularnej wśród ludzi bez wyobraźni teorii, wojna nie jest przygodą. Nie jest też czasem bohaterów, kiedy hartują się charaktery i wykuwa męstwo. Wojna to śmierć, zniszczenie i rozpacz ocalałych. To o nich są te historie. O niewinnych ofiarach wojny.

„Nim wstanie dzień"" to debiutancki album rysownika i miłośnika komiksów Ernesto Gonzalesa. Jest to zbiór opowieści, których tematyką są historie powstańców warszawskich. Autorami scenariuszy są Grzegorz Janusz, Marika, Tomasz Pastuszka oraz Rafał Skarżycki.
Nim wstanie dzień #01 Nim wstanie dzień #01 Nim wstanie dzień #01Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.
stypendiuwsieci

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-