baner

NEWS

- Galeria

Plansze z Kultury Gniewu


Prezentujemy plansze z "Podróże Franka", "Śmiech i śmierć", "Vademecum złego ojca #2". Albumy ukażą się 20 stycznia.
Podróże Franka

Podróże Franka

Scenariusz: Jim Woodring
Rysunki: Jim Woodring
Wydanie: I
Data wydania: 20 Styczeń 2020
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 160 x 222 mm
Stron: 236
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-33-0

Frank zrodził się w chmurze propanu, butenu oraz alkoholu po południu 17 lipca 1997 roku. Przyszedł na świat na formularzu biurowym. Wyglądał dokładnie tak, jak teraz, tyle że miał dłuższy ogon, większą głowę i mniejsze stopy. Zapozowawszy do przerażającego portretu, który wykorzystano na okładce Jim #4, Frank spędził kolejne kilka lat przemierzając wzgórza i równiny Unifactor, aż w końcu rysownik i redaktor Mark Landman stworzył projekt, który przyciągnął jego uwagę. Okazało się, że lubi komiksy, więc występował w nich często w latach 90-tych. Poczynając od 2004 roku szereg osobistych i filozoficznych zobowiązań doprowadził do zmniejszenia jego produktywności, ale nadal czasem coś zmajstruje. Chce podkreślić, że potrafi mówić – i mówi. To nie jemu, lecz komiksom, brakuje słów.
Podróże Franka Podróże Franka Podróże Franka Podróże Franka Podróże Franka Podróże Franka Podróże Franka Podróże Franka
Śmiech i śmierć

Śmiech i śmierć

Scenariusz: Adrian Tomine
Rysunki: Adrian Tomine
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2020
Tytuł oryginału: Killing And Dying
Tłumaczenie: Agata Napiórska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165 × 235 mm
Stron: 124
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-67-3

Jeden z najgłośniejszych amerykańskich komiksów ostatnich lat, fantastyczny przykład nieograniczonych możliwości komiksowego medium, które w rękach utalentowanego twórcy potrafi – podobnie jak literatura – opisać niepokoje i nadzieje społeczeństwa XXI wieku.Tym zbiorem krótkich nowel Adrian Tomine udowadnia, że jest nie tylko jednym z najważniejszych współczesnych au-torów komiksów, ale także amerykańskich pisarzy. Jego nie-zwykły zmysł obserwacji czy umiejętność uchwycenia najsubtelniejszych emocji widać wyjątkowo wyraźnie w historiach o poczuciu straty, twórczych ambicjach, tożsamości i skomplikowanych relacjach rodzinnych, o sukcesach i porażkach.

Adrian Tomine potrafi rysować, myśleć, pisać i czuć. Widzi wszystko, wie wszystko. Wie, kiedy jest potrzebny dialog, a kiedy lepszy będzie moment ciszy. W jego dwudziestu kadrach jest więcej pomysłów niż większość pisarzy ma przez całe życie
– Zadie Smith (autorka między innymi „Białych zębów” i „O pięknie”).

[opis wydawcy]
Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć Śmiech i śmierć
Vademecum złego ojca #2

Vademecum złego ojca #2

Scenariusz: Guy Delisle
Rysunki: Guy Delisle
Wydanie: I
Data wydania: 20 Styczeń 2020
Seria: Vademecum złego ojca
Tłumaczenie: Ada Wapniarska
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 127 × 180 mm
Stron: 192
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-32-3

„Vademecum złego ojca 2” to, jak już sam tytuł sugeruje, druga część niesłychanie popularnego komiksu Guya Delisle o jego życiu z dziećmi.

Fani twórczości autora „Kronik jerozolimskich” i „Pjongjangu” znajdą tu wszystkie charakterystyczne elementy jego stylu - ironiczne poczucie humoru, duży dystans do bohaterów (głównie siebie) i przydatne w codziennym życiu wskazówki. Z tym, że tym razem nie dotyczą one podróżowania, ale wychowywania dzieci.

Delisle ma dla wszystkich rodziców – choć nie tylko oczywiście – garść porad i zmyślnych sposobów, jak radzić sobie z niesfornymi i zawracającymi głowę dziećmi (ignorować!). Poza aspektem poradnikowym „Vademecum złego ojca” to także bardzo osobiste i czułe spojrzenie na radości (?) płynące z tacierzyństwa.

Jeśli macie znajomych, którzy właśnie toczą nierówny bój ze swoimi dziećmi, podsuńcie im tę książkę. Sprawicie im ulgę i dacie bilet do wspólnoty rodziców - udręczonych przez swoje dzieci i bardzo kochających je równocześnie.
„Fakt”

Komiks, który dostarcza czytelnikowi całe spektrum emocji. Wzruszenie, śmiech, przerażenie, nostalgię i jeszcze raz śmiech. Mnóstwo śmiechu.
KZ.pl

Bycie ojcem to wyzwanie większe niż wyprawa w najdalszy zakątek świata.
Głos Kultury
Vademecum złego ojca #2 Vademecum złego ojca #2 Vademecum złego ojca #2 Vademecum złego ojca #2 Vademecum złego ojca #2 Vademecum złego ojca #2


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-