baner

NEWS

- Zapowiedzi

Mafalda


W styczniu 2020 Nasza Księgarnia wyda pierwszą z dwóch części zebranych pasków Argentyńczyka Quino o Mafaldzie. Pierwotnie komiksy ukazywały się w latach 60 i 70. XX wieku.
Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1

Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1

Scenariusz: Quino
Rysunki: Quino
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2020
Seria: Mafalda. Wszystkie komiksy
Tłumaczenie: Filip Łobodziński
Oprawa: twarda
Format: 210 x 165 mm
Stron: 334
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 978-83-10-13404-2

Paski komiksowe z przygodami Mafaldy, małej argentyńskiej dziewczynki zatroskanej sprawami świata, doczekały się wreszcie pełnej dwutomowej edycji w języku polskim. Tworzone przez Quino (Joaquína Salvadora Lavado) w latach 1965–1973 dzieła przetłumaczył Filip Łobodziński, który we wstępie wyjaśnia:

„Już pierwsza historyjka zdradza nam, że wprawdzie bohaterka jest jeszcze dzieckiem, ale świat i jego problemy traktuje bardzo poważnie. Znacznie poważniej niż dorośli. Mafalda jest orędowniczką demokracji, sprawiedliwości społecznej i pokoju. Łatwo dostrzega hipokryzję polityków i mediów, domyśla się podskórnych mechanizmów, które rządzą światem wbrew temu, co zwykliśmy nazywać prawami człowieka”.

Mafalda, choć została wymyślona ponad pół wieku temu, jest ze swoim krytycznym stosunkiem do rzeczywistości oraz feministyczną postawą bohaterką na wskroś współczesną.


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-