Nowe Teksty

Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"
Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Galeria

KG w listopadzie


Kultura Gniewu przygotowała na listopad dwa wznowienia ("Osiedle Swoboda. Niedźwiedź" i "Wielki zły lis") oraz premierowy album Shauna Tana "Opowieści z głębi miasta".
Opowieści z głębi miasta

Opowieści z głębi miasta

Scenariusz: Shaun Tan
Rysunki: Shaun Tan
Wydanie: I
Data wydania: 16 Listopad 2019
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk, Anna Warso
Oprawa: twarda
Format: 185 x 240 mm
Stron: 236
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-92-5

Orzeł polujący w hali odlotów, niedźwiedzie na sali rozpraw sądowych, inwazja motyli w centrum biznesowym wielkiej metropolii, członkowie zarządu międzynarodowej korporacji zamienieni w żaby, lisy wędrujące nocą po naszych domach i wiele innych zwierząt umieszczonych przez autora w miejscach zarezerwowanych dla ludzi. Co jest przyczyną tych anomalii?


Najnowsza książka Shauna Tana, autora m.in. „Przybysza”, „Zguby” czy „Opowieści z najdalszych przedmieść” to dwadzieścia pięć opowiadań, które skłaniają do przemyśleń nad relacją człowieka z innymi stworzeniami, które odsunięte na margines ludzkiego życia domagają się naszej uwagi.

Ilustracje do tego zbioru zostały wykonane przez autora w tradycyjnej technice malarskiej.


Książka została wydana przy wsparciu i pomocy:
Ursa Maior
Arctic Paper

Patronat medialny:
Otwarte Klatki
Vege
Czarna Owca Pana Kota
Viva!
Miesięcznik Dzikie Życie
Opowieści z głębi miasta Opowieści z głębi miasta Opowieści z głębi miasta Opowieści z głębi miasta Opowieści z głębi miasta
Osiedle Swoboda. Niedźwiedź

Osiedle Swoboda. Niedźwiedź

Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Kamil Kochański
Wydanie: II
Data wydania: 17 Listopad 2019
Seria: Osiedle Swoboda
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 165 × 230 mm
Stron: 80
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-30-9

Każdy porządny bestseller musi w dzisiejszych czasach doczekać się sequeli, prequeli a nawet spin-offów. Dotyczy to oczywiście również komiksów, w tym legendarnego „Osiedla Swoboda” Michała „Śledzia” Śledzińskiego. Dwa pierwsze zbiorcze wydania sprzedały się, zanim wszyscy zainteresowani zdążyli je kupić, a podobny los czeka z pewnością wydanie trzecie. Ten sukces wymagał kapitalizacji, i oto jest – pierwszy oficjalny spin-off „Osiedla” pod tytułem „Niedźwiedź”!

Niedźwiedź, dla znajomych „Dźwiedziu”, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z „Osiedla Swoboda”. Wikipedia opisuje go tak: „niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 roku”.

Opowieści o nim zaczęły ukazywać się jeszcze w magazynie „Produkt”, gdzie ponad dekadę temu cała historia się zaczęła. Albumowy „Niedźwiedź” w równych częściach składa się z materiału archiwalnego i premierowego. Scenariusz „Niedźwiedzia” napisał Śledziu, zarządca całego „Osiedla”, a całość fantastycznie narysował Kamil „Kurt” Kochański.
Osiedle Swoboda. Niedźwiedź Osiedle Swoboda. Niedźwiedź Osiedle Swoboda. Niedźwiedź Osiedle Swoboda. Niedźwiedź
Wielki zły lis

Wielki zły lis

Scenariusz: Benjamin Renner
Rysunki: Benjamin Renner
Wydanie: II
Data wydania: 18 Listopad 2019
Tłumaczenie: Krzysztof Umiński
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165 × 235 mm
Stron: 162
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-04-0

„Wielki zły lis” to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników.

Tytułowy wielki zły lis wcale nie jest wielki ani zły. W dodatku ma strasznego pecha. Każda jego wyprawa do kurnika kończy się jakimś wypadkiem i upokorzeniem, przez co jest pośmiewiskiem całej okolicy. Szczególnie kur.

Wciąż głodny, bo ile można żyć na diecie opierającej się na rzepie, daje się namówić prawdziwemu drapieżnikowi, wilkowi, na z pozoru genialny plan – po co polować na kury, skoro mogą one lisa dotkliwie pobić? Lepiej ukraść jajka! A potem cierpliwie je wysiedzieć, odchować pisklaki, żeby zrobiły się tłuściutkie i już! Posiłek gotowy.

Tylko to, co w teorii brzmi świetnie, w praktyce często staje się bardzo trudne. A w komiksie Benjamina Rennera także niesłychanie zabawne!

„Wielki zły lis” to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Otrzymał nagrodę dla najlepszego albumu dla dzieci na festiwalu w Angoulême (w jury zasiadali czytelnicy w wieku 8-12 lat), a także doczekał się filmowej adaptacji, która została nagrodzona Cezarem, francuski odpowiednik Oscara, dla najlepszej animacji roku.
Wielki zły lis Wielki zły lis Wielki zły lis[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-