baner

NEWS

- Galeria

Październik z KG


"Czarna studnia", "Koniec świata w Makowicach" i "Osiedle Swoboda. Centrum" to październikowe premiery Kultury Gniewu. Sprawdźcie, jak prezentują się ich okładki i plansze!
Czarna studnia

Czarna studnia

Scenariusz: Igor Jarek
Rysunki: Judyta Sosna
Wydanie: I
Data wydania: 25 Październik 2019
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 143 × 200 mm
Stron: 162
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-27-9

Trzech górników na prośbę kierownika robót, na którego wołają "Kanarek" przychodzi "po robocie" do lasu pod Czarną Studnię, w której jak głosi legenda mieszka wiedźma. Mężczyźni nie wiedzą czego dokładnie chce od nich "Kanarek" i bardzo się dziwią, gdy w końcu pojawia sięw towarzystwie Julka, syna prezesa przedsiębiorstwa górniczego, w którym pracują.

Górnicy czują do wymuskanego warszawiaka niechęć i nieufność, ale kierownik przekonuje ich, że warto się poznać. Mężczyźni zaczynają opowiadać mu o sobie. Ich opowieści zawieszone są pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Łączą się w nich prawdziwe wydarzenia z górniczymi legendami i przesądami.

Swoją historię opowiada też w końcu Julek. To co usłyszą górnicy zmieni na zawsze ich postrzeganie chłopaka.

"Czarna studnia" to najnowszy komiks duetu Judyta Sosna / Igor Jarek, znanego z takich komiksów, jak "Słowackiego", czy "Spodouści".
Czarna studnia Czarna studnia Czarna studnia Czarna studnia Czarna studnia Czarna studnia
Koniec świata w Makowicach

Koniec świata w Makowicach

Scenariusz: Jan Mazur
Rysunki: Jan Mazur
Wydanie: I
Data wydania: 25 Październik 2019
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Stron: 232
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-28-6

Stało się. Świat pochłonęła atomowa zagłada. Jeden wieczór wystarczył, by Polska przestała istnieć. Ale czy aby na pewno?

W pewnej małej podlaskiej wsi życie toczy się swoim rytmem. Brak prądu wydaje się być tylko chwilową awarią. Do momentu, w którym wraz z pierwszymi wieściami ze świata zewnętrznego do wioski przybywają niespodziewani goście...

"Koniec świata w Makowicach", najnowszy komiks Jana Mazura, autora m.in. „Tam, gdzie rosły mirabelki”, to słodko-gorzka historia o niezapowiedzianej wojnie, więzach rodzinnych, nieporadnej rewolucji i tym, co przypadkiem można znaleźć w lesie.
Koniec świata w Makowicach Koniec świata w Makowicach Koniec świata w Makowicach Koniec świata w Makowicach Koniec świata w Makowicach Koniec świata w Makowicach Koniec świata w Makowicach Koniec świata w Makowicach
Osiedle Swoboda. Centrum

Osiedle Swoboda. Centrum

Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Michał Śledziński
Wydanie: I
Data wydania: 25 Październik 2019
Seria: Osiedle Swoboda
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 165 × 235 mm
Stron: 100
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-29-3

Po kilku latach przerwy Michał "Śledziu" Śledziński wraca na Osiedle Swoboda! "Osiedle Swoboda. Centrum" to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksowych, cieszącej się prawdziwie kultowym statusem.

"Śledziu" wraca do swoich bohaterów i na stare osiedlowe kąty, ale wprowadza też nowe postaci i miejsca, jak choćby tytułowe Centrum. Akcja komiksu dzieje się kilkanaście lat po wydarzeniach z poprzednich części i odpowiada na przyjamniej kilka pytań o dalsze losy osiedlowej ekipy.

Na album składają się trzy dłuższe historie - "Tydzień SKS", "Centrum", "Niedźwiedź kontra Papa Stajlo" - oraz cztery kilkuplanszowe opowieści. Każdy z dłuższych komiksów opatrzony jest wstępem autora i osobną okładką.
Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-