NEWS

- Zapowiedzi

Biegnij!


Jutro ukaże się komiks "Mój nowojorski maraton" Sebastiena Samsona.
Mój nowojorski maraton

Mój nowojorski maraton

Scenariusz: Sebastien Samson
Rysunki: Sebastien Samson
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2019
Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 190x265 mm
Stron: 192
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-66335-24-0Nie biegasz? Po przeczytaniu tego komiksu zaczniesz!

Autobiograficzna powieść graficzna francuskiego rysownika, który wystartował w najsłynniejszym biegu świata, a bieganie stało się całym jego życiem;

Napisana z dużą dawką poczucia humoru historia o przełamywaniu własnych słabości i czerpaniu z tego radości;

Świetna analiza tego, co daje nam bieganie!

Sebastien, spokojny i nieśmiały nauczyciel rysunku, pod wpływem zakrapianej winem rozmowy z żoną i przyjaciółmi podejmuje szaloną decyzję – weźmie udział w nowojorskim maratonie! To, że nie prowadzi aktywnego trybu życia i nie biegał od prawie 20 lat nie ma znaczenia. Ważne, by udowodnić coś sobie i innym!
Sebastien jeszcze nie wie, jakiemu reżimowi będzie musiał poddać własne, lekko już podstarzałe, ciało. Nie podejrzewa nawet, że równie wiele będzie musiała znieść jego psychika. Podejrzewa jednak, że to wyzwanie na zawsze odmieni jego życie.

Autobiograficzny komiks Sebastiena Samsona to opowieść pełna humoru, ale też niezwykle ciekawych obserwacji o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą wyczynowe bieganie i o tym, jak wpływa ono na pracę naszego ciała. To także list miłosny do Nowego Jorku i jednego z największych sportowych wydarzeń, jakie odbywają się w tym fascynującym mieście.

Jako początkujący biegacz, który prawdopodobnie nigdy nie odważy się porwać na królewski dystans, utożsamiam się z bohaterem tej opowieści. I dzięki niemu coraz lepiej rozumiem, co tak naprawdę daje mi bieganie.
Wojciech Chmielarz

Nowojorski maraton jakiego jeszcze nie widzieliście! Francuski rysownik, który bez żadnego doświadczenia pobiegł w maratonie uczynił ze swoje niezwykłej podróży materiał na powieść graficzną. Oczami Samsona obserwujemy jeden z najsłynniejszych biegów świata i dowiadujemy się, jakiego hartu ducha wymaga jego ukończenie.
New York Times


Autor: Sébastien Samson jest absolwentem wydziału sztuk wizualnych na uniwersytecie Bordeaux III. Współpracował z popularnym francuskim magazynem „Le festin”, a w 2005 roku stworzył krótki dokumentalny komiks o jednej z najbardziej prestiżowych francuskich uczelni wojskowych Saint-Cyr. Do 36 roku życia poświęcał się pracy nauczyciela i dopiero w 2010 roku opublikował swój pierwszy pełnometrażowy komiks „Journal d’une bipolaire”: pamiętnik osoby dwubiegunowej, którego scenariusz napisał Patrice Guillon i jego córka Émilie.

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-