baner

NEWS

- Galeria

Czerwcowe premiery KG


Sprawdźcie okładki i przykładowe plansze z czerwcowych premier Kultury Gniewu - a jest co oglądać, Wróblewski, Śledziński i Delisle potrafią rysować! Komiksy niedługo trafią do sprzedaży.
Binio Bill... i skarb Pajutów

Binio Bill... i skarb Pajutów

Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Kolor: Tomasz Kaczkowski
Wydanie: II
Data wydania: 30 Czerwiec 2019
Seria: Binio Bill, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210 × 297 mm
Stron: 48
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-16-3

Pewnego dnia wódz Pajutów zwołuję radę wioski, by opowiedzieć sen, w którym nawiedził go Wielki Duch i zdradził lokalizację mapy z zaznaczonym miejscem, gdzie ukryto skarb przodków. Okazuje się, że znajduje się on... pod budynkiem biura szeryfa, czyli Binio Billa. To jeden kłopot. Drugi polega na tym, że o skarbie dowiadują się również przestępcy…

„Binio Bill... i skarb Pajutów” to wyjątkowy rozdział w historii stworzonego przez Jerzego Wróblewskiego kowboja. Był to bowiem pierwszy – i niestety ostatni – opublikowany przez Krajową Agencję Wydawniczą album z przygodami Zbigniewa Bileckiego. W dodatku znajdująca się w nim opowieść nie była wcześniej publikowana na łamach „Świata Młodych”, harcerskiej gazety, która do tej pory była domem dla Binio Billa. „Binio Bill... i skarb Pajutów” ukazał się w roku 1990, choć Wróblewski skończył nad nim prace dwa lata wcześniej.

Binio Bill tak naprawdę nazywał się Zbigniew Bilecki. Komiksowy świat usłyszał o nim po raz pierwszy w 1980 roku, gdy jego przygody wydrukował „Świat Młodych”. Perypetie dzielnego szeryfa z Rio Klawo z zapartym tchem śledziły setki tysięcy czytelników harcerskiej gazety.

Co ich tak zachwycało? Znakomite ilustracje, dynamiczne plansze, pełne humoru historie, w których Binio Bill nie tylko przemierzał prerię, walczył z bandytami, ale także został gwiazdą filmową westernu i poleciał w kosmos.

Autorem scenariuszy i rysunków do serii „Binio Bill” był Jerzy Wróblewski, jeden z najwybitniejszych twórców polskiego komiksu, stawiany w jednym rzędzie z Papciem Chmielem, Januszem Christą, czy Grzegorzem Rosińskim. Wielką popularność przyniosły mu 24 zeszyty z cyklu „Kapitan Żbik”, albumy „Hernan Cortes i podbój Meksyku”, „Cena wolności”, a także sensacyjne „Figurki z Tilos”, czy „Skradziony skarb”. No i „Binio Bill” oczywiście.
Binio Bill... i skarb Pajutów Binio Bill... i skarb Pajutów Binio Bill... i skarb Pajutów Binio Bill... i skarb Pajutów Binio Bill... i skarb Pajutów
Vademecum złego ojca #1

Vademecum złego ojca #1

Scenariusz: Guy Delisle
Rysunki: Guy Delisle
Wydanie: I
Data wydania: 30 Czerwiec 2019
Seria: Vademecum złego ojca
Tłumaczenie: Ada Wapniarska
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 127 × 180 mm
Stron: 192
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-14-9

Autor „Kronik jerozolimskich” i „Pjongjangu” tym razem zdaje relację z najtrudniejszej podróży swojego życia – ojcostwa!

W „Vademecum złego ojca” fani komiksowych travelogów Guya Delisle znajdą wszystkie charakterystyczne dla tego twórcy elementy – ironiczne poczucie humoru, duży dystans do swoich bohaterów (głównie siebie) i przydatne w codziennym życiu wskazówki. Z tym, że tym razem nie dotyczą one podróżowania, ale wychowywania dzieci.

Delisle ma dla wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców pracujących z domu, jak on, garść porad i zmyślnych sposobów, jak radzić sobie z niesfornymi i zawracającymi głowę dziećmi (ignorować!). Poza aspektem poradnikowym „Vademecum złego ojca” to także bardzo osobiste i czułe spojrzenie na radości (?) płynące z tacierzyństwa.
Vademecum złego ojca #1 Vademecum złego ojca #1 Vademecum złego ojca #1 Vademecum złego ojca #1 Vademecum złego ojca #1
Wartości rodzinne

Wartości rodzinne

Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Michał Śledziński
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: 30 Czerwiec 2019
Seria: Wartości rodzinne
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 160 × 240 mm
Stron: 152
Cena: 49,90 ZŁ
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-15-6

„Wartości rodzinne” to komiksowy serial autorstwa Michała „Śledzia” Śledzińskiego, twórcy m.in. „Osiedla swoboda”, czy „Na szybko spisane”. Ukazywał się on pierwotnie w czterech zeszytach publikowanych od 2008 do 2010 roku. W zbiorczym wydaniu znajdą się oczywiście wszystkie odcinki cyklu, ale też liczne materiały dodatkowe, zarówno te towarzyszące premierom poszczególnych części, jak i te przygotowane specjalnie z myślą o nowej edycji.

Głównymi bohaterami „Wartości rodzinnych” są członkowie rodziny Królów. To modelowa polska familia 2+2: tata Edgar pracujący w zbrojeniówce, mama Elżbieta przesiadująca w domu z najlepszym przyjacielem, kieliszkiem wina oraz dwójka dzieci w wieku szkolnym - Tobiasz (fan strongmenów) i Tara (emo dziewczyna). Oczywiście mają również psa. Gdy ich poznajemy wiodą sielskie życie w jednorodzinnym domku, nie wiedząc, że wkrótce wszystko się zmieni. A katalizatorem zmian, będzie niespodziewany gość, którego Królowie przygarnęli pod swój dach. Jezus.

Choć w „Wartościach rodzinnych” w centrum wydarzeń znajduje się rodzina, wokół niej pojawiają się liczne postaci drugiego planu. W komiksie Śledzia będą nimi m.in. ekscentryczny generał Grot i jego adiutant pracujący nad tajemniczym i złowieszczym Projektem „Sobieski”, czy Masza – ukraińska pani od sprzątania, która jest nie tylko tym, za kogo się podaje.

Tworząc dziejąca się we współczesnej Polsce komediową serię Śledziu inspirował się kultowymi amerykańskimi serialami – „Głową rodziny” i oczywiście „Simpsonami”. Jednak dzięki swojemu niebanalnemu poczuciu humoru, wyczulonemu zmysłowi obserwacji i niezwykłej wyobraźni udało mu się stworzyć opowieść oryginalną i wyjątkową.
Wartości rodzinne Wartości rodzinne Wartości rodzinne Wartości rodzinne Wartości rodzinne Wartości rodzinne Wartości rodzinne


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-