baner

NEWS

- Galeria

Iznogud i spółka


Przykładowe plansze z czerwcowych premier Egmontu: "Batman. Mroczny książę z bajki", "Doom Patrol. Tom 1", "Kajko i Kokosz - Nowe przygody #03: Królewska Konna", "Niezwyciężony Iron Man" i pierwszego integrala "Przygód wielkiego wezyra Iznoguda".
Batman. Mroczny książę z bajki

Batman. Mroczny książę z bajki

Scenariusz: Enrico Marini
Rysunki: Enrico Marini
Wydanie: I
Data wydania: 5 Czerwiec 2019
Seria: DC Deluxe
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 18,0x27,5 cm
Stron: 144
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328134591

Album o Batmanie autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych europejskich twórców komiksowych – Enrica Mariniego! Miliarder Bruce Wayne, skupiony na roli Batmana, nie ma zbyt wiele czasu na prywatne życie, dlatego jest zdumiony, kiedy pewna kobieta wytacza mu proces o ojcostwo. Z okazji korzysta Joker, który porywa domniemaną córkę bogacza, aby wymusić na nim kupno niezwykłego brylantu. Po co superłotrowi akurat ten kamień szlachetny? Okazuje się, że także przestępcy mogą się kierować miłością... Batman znajduje się w trudnej sytuacji: albo będzie musiał spełnić żądanie Jokera, albo mała dziewczynka może stracić życie...
W opowieści spotkamy się również z Catwoman i Harley Quinn, a humor zapewni Archi, smutny i cierpiący na depresję klaun-przestępca.

Autorem komiksu jest słynny włoski rysownik i scenarzysta Enrico Marini, bobrze znany polskiemu odbiorcy z serii Skorpion, Cygan, Gwiazda pustyni czy Drapieżcy.
Batman. Mroczny książę z bajki Batman. Mroczny książę z bajki Batman. Mroczny książę z bajki
Doom Patrol. Tom 1

Doom Patrol. Tom 1

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Richard Case, Dougie Braithwaite, John Nyberg
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2019
Seria: Doom Patrol
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 424
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328142695

Grupa zwana Doom Patrol, złożona z Najdziwniejszych Bohaterów Świata, porzuciła niemal wszystkie pozory normalności. Choć to istoty obdarzone supermocami i choć ich przeciwnicy dążą do dominacji nad światem, na tym kończy się wszystko, co konwencjonalne. Ta banda odmieńców i wyrzutków, omijanych szerokim łukiem dziwolągów, stawia czoło zagrożeniom o tak zadziwiającej naturze, że sama rzeczywistość grozi zawaleniem... ale dla Doom Patrolu to po prostu codzienność.

Doom Patrol został stworzony pierwotnie w latach sześćdziesiątych XX wieku przez wizjonerski duet scenarzysty Arnolda Drake’a i rysownika Bruna Premianiego, a odrodził się o pokolenie później za sprawą obdarzonego wyjątkową wyobraźnią Granta Morrisona. Niniejsze trzytomowe wydanie obejmuje wszystkie zeszyty serii Doom Patrol, do których scenariusze napisał szkocki autor. Komiks dla dorosłych.
Doom Patrol. Tom 1 Doom Patrol. Tom 1 Doom Patrol. Tom 1
Kajko i Kokosz - Nowe przygody #03: Królewska Konna

Kajko i Kokosz - Nowe przygody #03: Królewska Konna

Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Sławomir Kiełbus
Kolor: Piotr Bednarczyk
Wydanie: I
Data wydania: 5 Czerwiec 2019
Seria: Kajko i Kokosz - Nowe przygody
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135604

Kontynuacji kultowej serii o perypetiach bohaterów z Mirmiłowa podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy twórcy: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor). Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – awantury, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny. Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców! Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą?
Kajko i Kokosz - Nowe przygody #03: Królewska Konna Kajko i Kokosz - Nowe przygody #03: Królewska Konna Kajko i Kokosz - Nowe przygody #03: Królewska Konna
Niezwyciężony Iron Man

Niezwyciężony Iron Man

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mike Deodato Jr., David Marquez
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2019
Seria: Marvel Now 2.0
Tłumaczenie: Weronika Sztorc
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 384
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328134973

Miliarder, genialny przemysłowiec, niepoprawny playboy – Tony Stark ma wiele twarzy, a przez lata superbohaterskiej działalności dorobił się także wielu wrogów. Jeden z nich właśnie powrócił i gromadzi najpotężniejsze magiczne przedmioty z całego świata. Żeby go powstrzymać, Tony będzie potrzebował pomocy swojego zaprzysiężonego wroga, Doktora Dooma. Tymczasem w domu studenckim MIT genialna nastolatka Riri Williams pracuje nad własną wersją zbroi Iron Mana...

Autorem tej historii jest Brian Michael Bendis, znany mi.in. z serii Daredevil: Nieustraszony! i Ultimate Spider-Man. Rysunki stworzyli David Marquez (All-New X-Men) i Mike Deodato (Avengers, Grzech pierworodny).
Niezwyciężony Iron Man Niezwyciężony Iron Man Niezwyciężony Iron Man
Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 1

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 1

Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Jean Tabary
Wydanie: I
Data wydania: 19 Czerwiec 2019
Seria: Iznogud
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 192
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135918

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knuje, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Wezwie na pomoc dżina, wynajmie porywaczy, postara się rozwścieczyć groźnego sułtana Pulmankara, ruszy przeciw Mongołom, popłynie na wyspę olbrzymów – a wszystko po to, żeby spełnić swoje marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel?

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda to pierwszy tom przygód słynnego bohatera, którego postać wymyślili dwaj legendarni francuscy autorzy: scenarzysta René Goscinny (Asterix, Lucky Luke, książki o Mikołajku) i rysownik Jean Tabary (Corinne et Jeannot). Na podstawie cyklu komiksowego o wielkim wezyrze nakręcono serial animowany i film fabularny.
Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 1 Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 1 Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 1


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-