reklama baner reklama
baner

NEWS

- Ukazały się

Mucha na FKW


Na tegoroczną edycję FKW Mucha Comics przywiezie album "Reborn. Odrodzona" i przedpremierowo dwie niespodzianki. Sprawdźcie, o jakie tytuły chodzi!
Reborn. Odrodzona

Reborn. Odrodzona

Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Greg Capullo
Tusz: Jonathan Glapion
Kolor: FCO Plascencia
Wydanie: I
Data wydania: 15 Maj 2019
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 176
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-39-8

PO ŚMIERCI NIE IDZIESZ DO NIEBA. TRAFIASZ TUTAJ...
Mark Millar, mistrz komiksowych scenariuszy i twórca takich serii jak Kick-Ass oraz Kingsman – Tajne służby, łączy swoje twórcze siły z cenionym autorem ilustracji do Batmana, Gregiem Capullo, aby zabrać czytelników na nową, epicką przygodę.
Gdzie trafiamy po śmierci? Kto i co czeka na nas po drugiej stronie? Bonnie Black jest starszą kobietą, która spędza ostatnie dni życia na oddziale udarowym. Każdej nocy obawia się zasnąć, dręczona myślami o tym, co się stanie, jeśli już nigdy się nie obudzi. Kiedy jednak w końcu umiera, odradza się w przesiąkniętym magią baśniowym świecie, który przechodzi jej najśmielsze oczekiwania – świecie uwięzionym w okowach wiecznej wojny pomiędzy dobrem i złem. Na Bonnie czekają jej ojciec i wierny pies. I tak cała trójka wyrusza na niebezpieczną wyprawę, aby odnaleźć zamordowanego przed wielu laty męża Bonnie...
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w REBORN #1-6.
Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona Reborn. Odrodzona
Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta

Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta

Scenariusz: Duane Swierczynski
Rysunki: Travel Foreman
Wydanie: I
Data wydania: 31 Maj 2019
Seria: Nieśmiertelny Iron Fist
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180x275 mm
Stron: 228
Cena: 89,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-41-1

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii
Immortal Iron Fist #17-20, 22-23, 25-27 oraz zeszycie I Am An Avenger #1.

„...jednym z największych atutów tej serii jest wspaniała obsada... solidny scenariusz oraz pomysł, który uzupełnia fabułę poprzednich tomów serii...”
— Jesse Schedeen, IGN.com


UCIECZKA Z ÓSMEGO MIASTA... UCIECZKA Z PIEKŁA!

K’un-Lun jest majestatycznym miastem nieziemskich mistrzów kung-fu, duchowym domem Iron Fista oraz skarbnicą wielowiekowej mądrości. Niewiele osób wie, że w ukrytym wymiarze istnieje Ósme Miasto, które przez wiele stuleci wykorzystywane było przez przywódców K’un-Lun jako swego rodzaju śmietnisko. Ponieważ do miasta prowadzi tylko jedna droga, przez którą nie można przedostać się z powrotem, wysyłano tam wszelkiego rodzaju morderców, potwory i demony. Trafiali tam również więźniowie polityczni – a na to w obecnych czasach nie można się zgodzić. Danny Rand oraz drużyna nieśmiertelnych wojowników zostaje wysłana, by uwolnić represjonowanych za poglądy (pośród nich może znajdować się nawet pierwszy Iron Fist, jaki w ogóle istniał). Może się jednak okazać, że to misja w jedną stronę.
Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta Nieśmiertelny Iron Fist #04: Ucieczka z ósmego miasta
Criminal #01: Tchórz. Lawless

Criminal #01: Tchórz. Lawless

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolor: Val Staples
Wydanie: I
Data wydania: 31 Maj 2019
Seria: Criminal
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180 x 275 mm
Stron: 280
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-43-5

Criminal to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Prawdziwy tryumf niezawodnego duetu twórców – Eda Brubakera i Seana Phillipsa – w których imponującym dorobku znajdują się także takie tytuły jak The Fade Out (Zaćmienie), Fatale, Velvet, Incognito i Sleeper.

Tom pierwszy zawiera dwie historie otwierające serię Criminal. Z pozoru opowiedziane niezależnie – Tchórz i Lawless – przeplatają wątki, miejsca i postaci, wciągając czytelnika coraz pewniej i głębiej w zimny, aczkolwiek niezwykle żywy świat przestępców.

Tchórz to na pierwszy rzut oka utarta opowieść o napadzie, który przybiera niespodziewany obrót. Jej bohater, Leo, potrafi zaplanować idealny skok, ale nigdy nie podejmuje się niepotrzebnego ryzyka. W życiu bowiem zależy mu tylko na jednym – aby nie trafić dokładnie tam, gdzie jest jego miejsce... do więziennej celi. Nadchodzi jednak dzień, w którym Leo musi złamać swoje zasady i stawić czoła nie tylko zacieśniającemu się wokół niego kręgowi przemocy, ale i konsekwencjom tej decyzji.

Lawless to historia braterskiej miłości. Ale też nienawiści. Po latach spędzonych na wojnie i w więzieniu Tracy Lawless wraca wreszcie w rodzinne strony. Przyświeca mu tylko jeden cel – dojść do prawdy, kto stoi za morderstwem jego brata. Postanawia jednak szukać odpowiedzi jako zupełnie ktoś inny – w końcu nikt już nie pamięta, kim jest Tracy Lawless. Niestety los ma w stosunku do niego inne plany, udowadniając, że czasami nie ma ucieczki przed przeszłością.

„Dzieła Brubakera i Phillipsa zawsze wyprzedzały swoje czasy o jakieś osiem lat”.
– Brian K. Vaughan
„Brubaker i Phllips wyznaczają najwyższy standard kryminalnych serii komiksowych”.
– Warren Ellis

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w CRIMINAL #1-10.
Criminal #01: Tchórz. Lawless Criminal #01: Tchórz. Lawless Criminal #01: Tchórz. Lawless Criminal #01: Tchórz. Lawless[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-