baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kurc w kwietniu


Trzeci tom "Najemnika" i wznowienia dwóch książek to kwietniowe plany Wydawnictwa Kurc. Premiera komiksu za tydzień, książki już ukazały się.
Najemnik #3: Próby

Najemnik #3: Próby

Scenariusz: Vicente Segrelles
Rysunki: Vicente Segrelles
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2019
Seria: Najemnik
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 64
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-945963-0-9

Aby zostać członkiem sekty Krateru Najemnik musi sprostać próbom umiejętności walki, odwagi, woli i odporności na zdradę. Czy pomoc od wojownika Krateru pozwoli pokonać trudności?

Vicente Segrelles - hiszpański malarz i ilustrator znany w Polsce dotychczas z okładek książek i czasopism - przedstawia fascynujący świat fantasy. Segrelles tworzy doskonałą iluzję za pomocą farb olejnych. Dzięki oryginalnej technice komiks wyróżnia się wyśmienitym wyczuciem koloru, perfekcyjnymi proporcjami postaci i niesamowitą atmosferą. Na planszach ożywają smoki, legendarne stwory i piękne kobiety.

Zanurzamy się w nierealnej opowieści, która niczym mit fascynuje, ale również wywołuje strach i dreszcz.

Najemnik to piękny i wspaniały komiks, który przywraca cudowne emocje i przyjemność z podziwiania obrazów.

Federico Fellini
Najemnik #3: Próby Najemnik #3: Próby Najemnik #3: Próby
Komiks - opowiadanie obrazem. Od narracji do znaku

Komiks - opowiadanie obrazem. Od narracji do znaku

Autor: Bartosz Kurc
Wydanie: IV
Data wydania: Kwiecień 2019
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 120
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-952003-9-7

Kolejne wydanie książki Komiks-opowiadanie obrazem, w której przedstawiono historię gatunku, sposoby narracji oraz kluczowe momenty w rozwoju komiksu. Wnikliwie opisano także odmienne metody stosowane przez autorów, między innymi na przykładzie twórczości Grzegorza Rosińskiego (Thorgal), Moebiusa (Arzach) i Katsuhiro Otomo (Akira).

Książka napisana jest przystępnym językiem i bogato ilustrowana. Z pewnością zadowoli wymagających czytelników, znawców komiksu, a tym, którzy o gatunku wiedzą niewiele, pozwoli odkryć nową pasję, objaśniając fascynujący świat rysunkowych opowieści.

*  *  *

Książka Kurca jest bardzo wiarygodna. Bardzo cenna pozycja na naszym rynku.

Witold Tkaczyk "AQQ. Magazyn Komiksów"

Książkę przeczytałem ze szczerym zainteresowaniem i aprobatą, na niewielkiej przestrzeni wyczerpuje wszystkie główne zagadnienia kultury komiksu.

Zygmunt Kałużyński

[opis wydawcy]
Teczka personalna. O komiksie Kapitan Żbik

Teczka personalna. O komiksie Kapitan Żbik

Autor: Sebastian Chosiński
Wydanie: II
Data wydania: Kwiecień 2019
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 272
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-952003-8-0

Jak ten czas szybko leci. Pamiętam, jak do mego pokoju w Komendzie Głównej wszedł młody absolwent Szkoły Oficerskiej ze Szczytna. Tak, to był Janek Żbik. Szybko dał się poznać jako doskonały śledczy i wywiadowiec. Jego zaangażowanie w prowadzone sprawy było wzorem dla nieco młodszej kadry: porucznik Oli, Marzeny czy porucznika Michała. Pochlebnie wypowiadał się o Żbiku kapitan Mirski ze Służby Bezpieczeństwa. Na Puławską, do Komendy docierały liczne listy gratulacyjne od komend dzielnicowych, Służby Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, członków ORMO, partyjnych i... harcerzy. I właśnie wtedy na kolaudacji w Filmotece poznałem literata Władysława Krupińskiego oraz Dyrektora Sportu i Turystyki pana Alfreda Górnego. Krupiński wpadł na pomysł, aby przedstawić młodzieży trudną i odpowiedzialną pracę MO. Na bohatera poleciłem mu właśnie Żbika, który początkowo opierał się, mówiąc, że to cały kolektyw rozwiązuje zadania, nie tylko on. I tak 50 lat temu wydrukowano pierwszy "kolorowy zeszyt". W sumie ukazały się 53 zeszyty w ponad 11 milionach egzemplarzy. Każdy milicjant był dumny.

Przeczytałem właśnie pracę Teczka personalna poświęconą Żbikowi. Kolega Chosiński zbadał kilkadziesiąt "kolorowych zeszytów", przeczytał wiele ksiażek, obejrzał sporo filmów, odwiedził biblioteki, przejrzał archiwa papierowe i komputerowe. Muszę pochwalić jego pracę. Byłby z Chosińskiego niezły analityk czy wywiadowiec. Jest tylko mała nieścisłość, co do pani kustosz. Otóż żona Janka w dowodzie osobistym wpisane ma jako pierwsze imię Danuta. Jednak niezbyt je lubi. Tak więc na codzień posługuje się drugim imieniem, Krystyna. Z kolei nazwa miejscowości, w której była kustoszem uległa drobnej korekcie dokonanej przez Komisję Ustalania Nazw Miejscowości.

Mam przed sobą drugie już wydanie książki o Janku Żbiku. O! Widzę, że wspólnymi siłami udało się dotrzeć do kolejnych funkcjonariuszy MO, którzy zaangażowani byli w "kolorowe zeszyty". A teraz zapraszam do lektury!
pułkownik Czeladka


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-