baner

NEWS

- Galeria

Kwietniowy Timof


Przykładowe plansze z albumów ,"Rodacy. Dwa", "Futura nostalgia. Część 2", "Kłamstwo" i "Banda dwóch", jakie w kwietniu wyda Timof Comics. Dwa pierwsze komiksy ukażą się już 3. kwietnia, dwa ostatnie 15.
Banda dwóch

Banda dwóch

Scenariusz: Danilo Beyruth
Rysunki: Danilo Beyruth
Wydanie: I
Data wydania: 15 Kwiecień 2019
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 210x290 mm
Stron: 96
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-69-1

Dwóch bandytów cangaceiros ocalałych z pogromu ich szajki wyrusza w poszukiwaniu odciętych głów swych towarzyszy. Będą musieli stawić czoła volante, oddziałowi pościgowemu wojska na trasie wiodącej przez katingę, kolczastą sawannę.
Tutaj każdy walczy o swoje. Banda dwóch to western w stylu brazylijskim.
Banda dwóch Danilo Beyrutha zabarwia opowieść o brazylijskim cangaço klimatem spaghetti westernu – oto prawdziwa przygoda w kadrach.

Najlepszy komiks brazylijski 2010 wg „Universohq” i blog „Dos quadrinhos”.
Najlepsza publikacja 2010 - Nagroda Angelo Agostiniego.
Najlepszy komiks 2010 wg Blog „Gibizada” i strona „O Grito”.
Troféu HQMIX 2011: Najlepszy rysownik, Najlepszy scenarzysta, Najlepszy komiks brazylijski.


Danilo Beyruth rozpoczął przygodę z komiksem w roku 2007, kiedy zaczął własnym sumptem wydawać przygodywymyślonej przez siebie postaci, Necronauty. Od tego czasu pojawił się w istotnych antologiach, m.in. w Jesus Hates Zombies i POPGUN 3 od Image (nagroda Eisnera w roku 2010 dla najlepszej antologii), oraz zdobył najważniejszą brazylijską nagrodę komiksową – Troféu HQMIX.

Swoje kreski stawia pędzelkiem, a inspirują go tacy mistrzowie komiksu jak Kirby, Toth, Cannif, Bernet, Buscema, Otomo i Davis. Z kolei serial Strefa Mroku oraz proza Stephena Kinga, Franka Herberta, Raya Bradbury’ego i H.P. Lovecrafa dostarczają mu pomysłów
scenariuszowych.
Banda dwóch Banda dwóch Banda dwóch Banda dwóch Banda dwóch Banda dwóch
Futura nostalgia. Część 2

Futura nostalgia. Część 2

Scenariusz: Tony Sandoval
Rysunki: Tony Sandoval
Wydanie: I
Data wydania: 3 Kwiecień 2019
Seria: Futura nostalgia
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190x260 mm
Stron: 56
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-89-9
Komiks nr 272

"— Spójrz. Młody okaz człowieka. Jest piękny.
— Lepiej trzymać się od nich z daleka. Noszą w sobie fatum końca świata. Fatum, które niedługo się spełni."

Meksykański twórca Tony Sandoval przedstawia nam w swojej nowej serii kronikę dorastania, doprawioną wybuchowymi elementami fantastycznymi.


Tony Sandoval to twórca niezwykle konsekwentny, którego komiksy wyróżniają się nie tylko charakterystycznymi rysunkami, ale przede wszystkim oryginalnymi, nieoczywistymi fabułami.
Michał Kamiński, onet.pl

Tony es un bastardo!
Tony tiene núcleo grandes!
- napisy na murach w Ciudad Obregón.

Najnowszy komiks Tony’ego Sandowala stanowi nostalgiczne zaproszenie do powrotu w czasy dzieciństwa. Czytając bowiem opowieść o losach Marie, trudno nie sięgać pamięcią do własnej przeszłości, bogatej w pełne wzruszeń i uniesień sytuacje. Wszystko wtedy wydawało się piękne i wspaniałe, choć przecież na co dzień nikt nad tym się nie zastanawiał, ani tak tego nie nazywał. Życie po prostu się toczyło. To dopiero teraz, z perspektywy minionych lat, nadajemy tym zdarzeniom określoną wartość. Znajdujemy się zatem w sytuacji, którą przewiduje Marie obawiając się, że wszystko, co aktualnie przynosi jej radość, niebawem się skończy i będzie jedynie obiektem wspomnień w odległej dla niej przyszłości. Warto na pewno poczekać na kolejną odsłonę tej historii, by zobaczyć jak potoczyły się losy Marie.
Paweł Ciołkiewicz, o części 1 na esensja.pl
Futura nostalgia. Część 2 Futura nostalgia. Część 2 Futura nostalgia. Część 2 Futura nostalgia. Część 2 Futura nostalgia. Część 2 Futura nostalgia. Część 2
Kłamstwo

Kłamstwo

Scenariusz: Tommi Parrish
Rysunki: Tommi Parrish
Wydanie: I
Data wydania: 15 Kwiecień 2019
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 128
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-86-8
Komiks nr 274

Po przypadkowym spotkaniu dwoje byłych bliskich przyjaciół próbuje ocalić wszystko, co pozostało z ich rozpadających się relacji. Niezręczna, bolesna noc, spędzona wspólnie, sprawia, że czują się bardziej samotni, bardziej niepewni i bardziej wyalienowani niż kiedykolwiek wcześniej.
Pierwsza powieść graficzna Parrish to wizualny wyczyn, w którym sprawnie nawigują w nurtujących ich tematach: queerowym pożądaniu, męskości, strachu i stale zmieniającym się stanie przyjaźni.
Parrish malują naładowane emocjami komiksy o codziennych relacjach, wątpliwościach i niepokojach. Psychologiczna przenikliwość artystów idealnie pasuje do stylu graficznego. Kłamstwo i jak to robimy to ekscytująca praca nowego głosu wśród twórców współczesnych powieści graficznych.

Kłamstwo i jak to robimy jest pełne życia i oddechu, ma w sobie wszystko, czego domagam się od sztuki. Tommi Parrish porusza wszystkie czułe struny. Leżę potem i myślę o tym po nocach. Chciałbym rozrzucać egzemplarze tej książki w lasach i pociągach, żeby ludzie ją sobie znaleźli. – Simon Hanselmann


Tommi Parrish przyszli na świat się w Melbourne w 1989 roku, a teraz mieszkają w Montrealu razem z dwoma psami, dwoma kotami i sześciorgiem ludzi. Komiksy Tommiego trafiły do stałych zbiorów Art Gallery of Western Australia, w przygotowaniu mają drugą książkę, powstającą dla 2dcloud. Jeżdżą prowadzić warsztaty i wykłady od Australii przez Amerykę po Argentynę.
Całe dnie spędzają, malując komiksy przy kuchennym stole.
Kłamstwo Kłamstwo Kłamstwo Kłamstwo Kłamstwo Kłamstwo
Rodacy. Dwa

Rodacy. Dwa

Scenariusz: Jakub Topor
Rysunki: Jakub Topor
Wydanie: I
Data wydania: 3 Kwiecień 2019
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 148x210 mm
Stron: 64
Cena: 13,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-87-5
Komiks nr 273

Jakub Topor powraca z kolejną serią przenikliwych obserwacji na temat naszego przecudnego narodu wybranego. Kiedy już wydawało się nam, że w odmętach jego pełnej pomysłów głowy zaczyna brakować trafnych obserwacji, to właśnie w tej chwili nieuwagi i nadziei na spokój, zasypał nas nową dawką obserwacji absurdów codzienności.

Do pracy, Rodacy!*

* tej czytania, i innych lektur połykania ;)
Rodacy. Dwa Rodacy. Dwa Rodacy. Dwa Rodacy. Dwa Rodacy. Dwa[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-