baner

NEWS

- Zapowiedzi

Scream, Kurc i Elemental w grudniu


"Biały Lama", "Aliens. Bunt" - sprawdźcie, co jeszcze wyjdzie w grudniu nakładem tych trzech wydawców!
Biały Lama

Biały Lama

Scenariusz: Alejandro Jodorowsky
Rysunki: Georges Bess
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2018
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Scream Comics

Kolejny, klasyczny już tytuł w dorobku mistrza z Chile czyli Alejandro Jodorowskiego (Incal, Kasta Metabaronów, Showman Killer) oraz wybitnego rysownika Georgesa Bessa, który właśnie dzięki temu tytułowi zyskał klasę arcymistrzowską w komiksie europejskim. Epopeja rozgrywającą się na przestrzeni wielu lat (od przełomu XIX i XX wieku po okres podboju Tybetu przez Chiny w latach 50-tych XX wieku), przedstawiająca życie i dojrzewanie chłopca uznanego za informację lamy - lidera i przywódcy duchowego Tybetańczyków.
Wspaniała epicka opowieść o humanistycznym przesłaniu. Idealna na dzisiejsze czasy.
Aliens. Bunt #01

Aliens. Bunt #01

Scenariusz: Brian Wood
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2018
Seria: Aliens
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Scream Comics

Bestseller ze stajni DarkHorse z uniwersum Obcego. Seria wraca do korzeni i poza klasycznym horrorem sci-fi otrzymujemy nie tylko wspaniały trzymający w napięciu thriller ale i opowieść o kondycji człowieka w świecie technologii i maszyn. Bunt jednego z androidów jest kanwą historii o tym, czy sztuczna inteligencja może być ratunkiem dla ludzkości. A w wymiarze ludzkim, trzymamy kciuki za kolejną silną bohaterkę - szeregową Marines- która w pojedynku Obcych ze sztuczną inteligencją znajduje się w samym środku konfrontacji, próbując zwyczajnie przeżyć....
Dinozaury w komiksie #01

Dinozaury w komiksie #01

Scenariusz: Arnaud Plumeri
Rysunki: Bloz
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2018
Seria: Dinozaury w komiksie
Wydawnictwo: Scream Comics

Scream przenosi Was w erę dinozaurów! Pierwszy tytuł wydawnictwa przeznaczony dla młodszych czytelników, jest tym na co Wszyscy dorośli nasi czytelnicy czekali. Wspaniała, pełna edukacyjnych treści historia dla młodszych i starszych ze znakomitymi rysunkami. Pozycja obowiązkowa dla fanów Parku Jurajskiego, dinozaurów ale i tych, którzy czytając uwielbiają się śmiać i dobrze bawić.
Alix senator #02: Cykl Kybele

Alix senator #02: Cykl Kybele

Scenariusz: Valerie Mangin, Jacques Martin
Rysunki: Thierry Demarez
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2018
Seria: Alix senator
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 232
Cena: 125,00 zł
Wydawnictwo: Elemental
ISBN: 9788395133459

Na polecenie Augusta, Alix jedzie do Grecji, aby odszukać zbiory proroctw z wyroczni Apollina. Spartanie, kwestionując autorytet Rzymu, starają się go w tym względzie uprzedzić. W celu wykonania swojej misji, Alix spotyka się z Heraklionem, Spartanin potępia działania swoich kolegów rebeliantów.

Kolejna historia, słynnej postaci stworzonej przez Jacques Martina, Alixa, który już jako senator w Rzymie, przeżywa nowe i ekscytujące przygody stworzone przez Valérie Mangin i narysowane przez Thierry Démarez.

Zawiera cztery kolejne tomy:

[opis wydawcy]
Alix senator #02: Cykl Kybele Alix senator #02: Cykl Kybele Alix senator #02: Cykl Kybele Alix senator #02: Cykl Kybele
Bernard Prince. Tom 2

Bernard Prince. Tom 2

Scenariusz: Greg
Rysunki: Hermann
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: 10 Grudzień 2018
Seria: Bernard Prince
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 248
Cena: 120,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 9788395200328

Słynna seria przygodowa, która szturmem zdobyła uznanie czytelników a z autorów uczyniła gwiazdy komiksu europejskiego. Tytułowemu bohaterowi, byłemu policjantowi Interpolu towarzyszą na pokładzie "Kormorana" zrzędliwy szyper Barney Jordan oraz zaradny Djinn, mały hinduski sierota. Płyną ku ryzykownym przygodom, wplatują się w kłopoty oraz zabierają nas na wycieczkę ku osobliwym miejscom. Przemierzają otwarte morza, egzotyczne brzegi i dalekie kraje, gdzie zagrożenie zawsze na nich czyha.

Bernard Prince to wspólny komiks belgijskiej pary autorów. Greg (Comanche) mnoży spektakularne akcje, wykorzystuje i łamie klisze gatunku tworząc jedną z najbardziej ekscytujących serii komiksowych. Hermann (Jeremiah, Wieże Bois-Maury, Comanche), wówczas debiutant, udowadnia niesamowity zmysł narracyjny. Ukoronowaniem jego pracy jest nagroda Grand Prix na Festiwalu w Angouleme w 2016 roku. Bernard Prince znany jest w Polsce jedynie z epizodu drukowanego przed laty w "Świecie Komiksu". Niniejsza edycja zawiera pięć oryginalnych albumów oraz dodatki: okładki, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

[opis wydawcy]
Bernard Prince. Tom 2 Bernard Prince. Tom 2 Bernard Prince. Tom 2


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-