baner

NEWS

- Galeria

Egmont w styczniu: pierwsze plansze


Okładki i przykładowe plansze z czterech komiksów, jakie Egmont wyda w styczniu 2019 roku. Sprawdźcie, o jakie tytułu chodzi (podpowiadamy: Marvel Classic x2, frankofon i coś dla bronies)!
Daredevil. Tom 1

Daredevil. Tom 1

Scenariusz: Frank Miller, Roger McKenzie, David Michelinie
Rysunki: Frank Miller
Wydanie: I
Data wydania: 23 Styczeń 2019
Seria: Daredevil, Marvel Classic
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 176
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328134836

W albumie zebrano pierwsze zeszyty z Daredevilem, które ilustrował i do których pisał scenariusze Frank Miller. To od tych historii na dobre zaczęła się jego kariera.

Bullseye marzy o pozbyciu się Daredevila. Żeby zwabić go w pułapkę, wykorzystuje Slaughtera. Czy jednak Nieustraszony da się nabrać? A może Bullseye ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie? Poza tym Daredevil mierzy się z Hulkiem, nieustannie poszukującym Roberta Bannera. A co najgorsze – błyskotliwy dziennikarz śledczy Ben Urich ma coraz poważniejsze podejrzenia dotyczące tajnej tożsamości Matta Murdocka. Czy znany adwokat zdradzi mu swój sekret?

Poza Frankiem Millerem autorami scenariusza są Roger McKenzie i David Michelini.
Daredevil. Tom 1 Daredevil. Tom 1 Daredevil. Tom 1
My Little Pony. Mój kucyk Pony - Przyjaciółki na zawsze #04

My Little Pony. Mój kucyk Pony - Przyjaciółki na zawsze #04

Wydanie: I
Data wydania: 23 Styczeń 2019
Seria: My Little Pony. Mój kucyk Pony - Przyjaciółki na zawsze
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 104
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135901

Cztery opowieści pełne przyjaźni i zabawy! Rarity spędza niesamowity dzień z Babs Seed na Manehattanie. Luna i Spike muszą współpracować, żeby rozwiązać pewien smoczy problem. Applejack wybiera się do ratusza, gdzie zmaga się z biurokracją Pani Burmistrz. Z kolei Diamond Tiara i Silver Spoon stawiają czoło Znaczkowej Lidze!
My Little Pony. Mój kucyk Pony - Przyjaciółki na zawsze #04 My Little Pony. Mój kucyk Pony - Przyjaciółki na zawsze #04 My Little Pony. Mój kucyk Pony - Przyjaciółki na zawsze #04
Odyseja Lanfeusta. Tom 1

Odyseja Lanfeusta. Tom 1

Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Didier Tarquin
Wydanie: I
Data wydania: 23 Styczeń 2019
Seria: Odyseja Lanfeusta, Plansze Europy
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 248
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135642

Kontynuacja bestsellerowych serii Lanfeust z Troy oraz Lanfeust w Kosmosie. Lanfeust, po niezliczonych przygodach w kosmosie i rozstaniu z ukochaną C’ixi, przybywa na rodzinną planetę. Towarzyszy mu troll Hebius, który umie zadbać o to, żeby kowal nigdy się nie nudził. Minęło prawie dwadzieścia lat od momentu kiedy obaj przyjaciele opuścili Troy, a tymczasem na skutek zawirowań czasoprzestrzennych żaden z nich się nie postarzał. Czy jednak lud Eckmulu pamięta o dawnych czynach Lanfeusta?
Bohater i jego kompan będą musieli stawić czoła spiskom na najwyższych szczeblach władzy, potworom, okrutnej bogini z obcej rzeczywistości i wielu innym niebezpieczeństwom, bo na Troy nigdy nie jest spokojnie… W nowej opowieści o niezbyt błyskotliwym, ale sprytnym i dzielnym młodzieńcu oraz żarłocznym i wesołym trollu nie zabraknie wartkiej akcji ani humoru!

Pierwszy tom zbiorczego wydania Odysei Lanfeusta zawiera pięć oryginalnych albumów: Zagadka Or Azuru (części I i II), Ucieczka z Eckmulu, Wielki wyścig i Na mieliźnie.
Odyseja Lanfeusta. Tom 1 Odyseja Lanfeusta. Tom 1 Odyseja Lanfeusta. Tom 1
Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar

Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Billy Tan, Clayton Henry
Wydanie: I
Data wydania: 23 Styczeń 2019
Seria: Uncanny X-Men, Marvel Classic
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 300
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328134799

Gabriel Summers, mutant znany jako Wulkan, wiele wycierpiał jako niewolnik w kosmicznym Imperium Shi’ar. Teraz, stokroć potężniejszy, wraca do dawnego domu, aby dokonać krwawej zemsty. Podążający jego śladem X-Men muszą działać ostrożnie. Ich przybycie oznacza koniec spokoju w Imperium, którego mieszkańcy tęsknią do dawnej potęgi. Jeden fałszywy ruch, a wszechświat znajdzie się na krawędzi katastrofy...

Autorem tej historii, kontynuującej wątki z tomu X-Men: Mordercza geneza, jest Ed Brubaker, laureat Nagrody Eisnera znany z tytułów takich jak: Daredevil: Nieustraszony!, Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Nieśmiertelny Iron Fist czy Tajni Avengers. Rysunki stworzyli Billy Tan (Kraina Cieni) i Clayton Henry (Alpha Flight, Exiles).
Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar Uncanny X-Men. Powstanie i upadek Imperium Shi'ar[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Cello -

Może najpierw dalibyście grudniowe plansze? ;)

nrt -

Chudziutki ten Daredevil. Szkoda ze bedą pojedyncze trejdy zamiast 2-3 grubasków zbierających cały run Millera.