NEWS

- Zagranica

Jeszcze w listopadzie


Pod koniec listopada szykuje się kilka ciekawych premier - sprawdźcie, o jakie tytuły chodzi!
Giuseppe Bergman. Mitologiczne przygody

Giuseppe Bergman. Mitologiczne przygody

Scenariusz: Milo Manara
Rysunki: Milo Manara
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2018
Seria: Giuseppe Bergman
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 168
Wydawnictwo: Scream Comics

Green Hornet. Zielony Szerszeń #02: Narodziny złoczyńcy

Green Hornet. Zielony Szerszeń #02: Narodziny złoczyńcy

Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Ronilson Freire
Wydanie: I
Data wydania: 29 Listopad 2018
Seria: Green Hornet. Zielony Szerszeń
Tłumaczenie: Arkadiusz Czerwiński
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 176
Cena: 74,90 zł
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
ISBN: 978-83-952525-0-1

Wróg publiczny numer jeden znowu w akcji!

Maskarady ciąg dalszy. Mając dostęp do najświeższych informacji i wielkiej fortuny, Zielony Szerszeń staje na czele siatki przestępczej, by rozbić ją od środka. Jednak im wyżej znajduje się w kryminalnej hierarchii, tym trudniej mu ukryć ów ryzykowny plan. Wkrótce sam J. Edgar Hoover wpisuje go na listę poszukiwanych. Ścigani przez władze i rywali z gangsterskiego świata, Szerszeń i jego wierny pomocnik Kato wpadają w spiralę kłopotów. Nawet wysoka pozycja Britta Reida nie pomoże im wybrnąć z tego zamieszania.

Drugi tom trzymającego w napięciu, detektywistycznego komiksu akcji w stylu retro. Uznany amerykański scenarzysta, Mark Waid (Kingdom Come, Daredevil), pozwala nam przyjrzeć się najbardziej emocjonującej walce, jaką może stoczyć klasyczny, pulpowy bohater: walce z sobą samym.

[opis wydawcy]
Manara: Kobiety. Artbook

Manara: Kobiety. Artbook

Scenariusz: Milo Manara
Rysunki: Milo Manara
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2018
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 128
Wydawnictwo: Scream Comics

Piłsudski. Cztery oblicza niepodległości
Album komiksowy poświęcony Józefowi Piłsudskiemu został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patronat honorowy nad komiksem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, który jest także fundatorem nagrody w konkursie.

Zwycięzcami konkursu i jednocześnie autorami komiksu są Robert Stasiak (scenariusz) i Piotr Kotecki (rysunek). Komiks inspirowany jest wybranymi wydarzeniami z życia Józefa Piłsudskiego. Spotkanie promocyjne odbędzie się 17 listopada (sobota) o godz. 17:00 w Bibliotece Manhattan (al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz).

O komiksie:

"W naszej historii niewiele jest jednostek równie zasłużonych dla Polski w takim stopniu, jak Józef Piłsudski. Należał do grona osób, dla których wolność ojczyzny i los rodaków stanowiły najwyższą wartość. Aby osiągnąć swą idée fixe - odrodzenie Rzeczypospolitej - niejednokrotnie przybierał różne role, a pełniąc rozmaite funkcje, podejmował decyzje ważące o życiu wielu Polaków. Przyszły Marszałek na drodze do odzyskania niepodległości musiał sprostać wielu przeciwnościom, których pokonanie nierzadko wymagało stosowania radykalnych środków. Mimo starannie kreowanego wizerunku, olbrzymiej pracowitości, siły woli i konsekwencji w działaniu, a w efekcie ostatecznego sukcesu, Piłsudski pozostawał człowiekiem takim jak każdy z nas - posiadał własne nawyki i upodobania. Prowadzona przez głównego bonatera walka o niepodległość miała - podobnie jak on sam - różne oblicza, co wybrzmiewa na kartach niniejszego albumu komiksowego. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił dobry materiał do głębszej refleksji nad osobą jednego z głównych koryfeuszy niepodległej Polski".

Robert Stasiak (ur. 1992 r.) - historyk, zawodowo związany z branżą wydawniczą. Doktorant w Katedrze Historii Powszechnej Najnowszej na Uniwersytecie Łódzkim. Jest to jego debiutancki komiks w roli scenarzysty.

Piotr Kotecki (ur. 1983 r.) - mąż, ojciec i rysownik. Absolwent grafiki użytkowej w Krakowskiej Szkole Wyższej. Laureat konkursów na krótkie komiksy tematyczne. „Piłsudski. Cztery oblicza niepodległości” to jego debiutancki tak obszerny album.
Saga Orków #02: Shakara

Saga Orków #02: Shakara

Scenariusz: Michael Peinkofer, Jan Bratenstein
Rysunki: Peter Snejbjerg, Lars Bjorstrup
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2018
Seria: Saga Orków
Tłumaczenie: Robert Lipski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x295 mm
Stron: 48
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Elemental
ISBN: 9788395133442

Balbok i Rammar - zawarli umowę z niegodziwym magiem. Nie bez powodu nazywanym Rurak Rzeźnik. Teraz dwaj orkowie muszą udać się na północ i zaatakować Świątynię Elfów. Po drodze spotykają krasnoludy, których to potajemnie śledzą ...

[opis wydawcy]
Saga Orków #02: Shakara Saga Orków #02: Shakara Saga Orków #02: Shakara[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-