baner

NEWS

- Galeria

Punk i lis


Przykładowe plansze ze zbiorczego wydania "Blixy i Żorżety" Prosiaka i premierowego "Wielkiego złego lisa" Benjamina Rennera. Oba albumy będzie można kupić już 10. listopada podczas trzeciej edycji "Niech żyje komiks!" w warszawskim muzeum etnograficznym.
Blixa i Żorżeta

Blixa i Żorżeta

Scenariusz: Krzysztof Owedyk
Rysunki: Krzysztof Owedyk
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: 10 Listopad 2018
Seria: Blixa i Żorżeta
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 220 × 165 mm
Stron: 216
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-96-3

Zbiorcze i kompletne wydanie pierwszych punkowych pasków komiksowych! Blixa i Żorżeta, bohaterowie stworzeni pod koniec lat 90. przez Krzyśka „Prosiaka” Owedyka, to para „pięknych dwudziestoletnich” punkowców – w ich pełnych humoru przygodach odbijają się problemy ówczesnej młodzieży, ale i całego społeczeństwa.
Pierwotnie perypetie punkowej pary i ich przyjaciół ukazały się w wydawnictwie Pasażer w postaci trzech zeszytów, które spotkały się ze świetnym przyjęciem recenzentów i czytelników. Po 15 latach od premiery trzeciego zeszytu pora zaprezentować Blixę i Żorżetę nowym czytelnikom, w nowej odsłonie i oprawie graficznej, z bonusowymi paskami wydobytymi z archiwum autora i z, a jakże!, nowa okładką.
Blixa i Żorżeta Blixa i Żorżeta Blixa i Żorżeta Blixa i Żorżeta Blixa i Żorżeta Blixa i Żorżeta Blixa i Żorżeta Blixa i Żorżeta
Wielki zły lis

Wielki zły lis

Scenariusz: Benjamin Renner
Rysunki: Benjamin Renner
Wydanie: I
Data wydania: 10 Listopad 2018
Seria: Krótkie Gatki
Tłumaczenie: Krzysztof Umiński
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165 × 235 mm
Stron: 162
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-04-0

Tytułowy wielki zły lis wcale nie jest wielki ani zły. W dodatku ma strasznego pecha. Każda jego wyprawa do kurnika kończy się jakimś wypadkiem i upokorzeniem, przez co jest pośmiewiskiem całej okolicy. Szczególnie kur.

Wciąż głodny, bo ile można żyć na diecie opierającej się na rzepie, daje się namówić prawdziwemu drapieżnikowi, wilkowi, na z pozoru genialny plan – po co polować na kury, skoro mogą one lisa dotkliwie pobić? Lepiej ukraść jajka! A potem cierpliwie je wysiedzieć, odchować pisklaki, żeby zrobiły się tłuściutkie i już! Posiłek gotowy.

Tylko to, co w teorii brzmi świetnie, w praktyce często staje się bardzo trudne. A w komiksie Benjamina Rennera także niesłychanie zabawne!

„Wielki zły lis” to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Otrzymał nagrodę dla najlepszego albumu dla dzieci na festiwalu w Angoulême (w jury zasiadali czytelnicy w wieku 8-12 lat), a także doczekał się filmowej adaptacji, która została nagrodzona Cezarem, francuski odpowiednik Oscara, dla najlepszej animacji roku.

Cet ouvrage a bénéficié du soutien des Programmes d'aide à la publication de l'Institut français.

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut français w ramach programów wsparcia wydawniczego.
Wielki zły lis Wielki zły lis Wielki zły lis Wielki zły lis Wielki zły lis Wielki zły lis[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-