reklama baner reklama
baner

NEWS

- Ukazały się

Berlin


Do sprzedaży trafił album "Berlin. Miasto światła" od Kultury Gniewu. Komiks wieńczy trylogię autorstwa Jasona Lutesa.
Berlin #03: Miasto światła

Berlin #03: Miasto światła

Scenariusz: Jason Lutes
Rysunki: Jason Lutes
Wydanie: I
Data wydania: 17 Październik 2018
Seria: Berlin
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 19×25 cm
Stron: 162
Cena: 64,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-02-6

Fascynujące zakończenie powstającej blisko dwadzieścia lat trylogii, śledzącej losy mieszkańców Berlina w czasach, gdy naziści zdobywali władzę.

Trzeci i ostatni akt historycznego komiksu o Republice Weimarskiej zaczyna się od przybycia Hitlera do Berlina. Narodowi Socjaliści już kontrolują parlament, a społeczeństwo jest coraz bardziej podzielone. Jason Lutes za pomocą powiązanych historii niewielkiej grupy niemieckich obywateli koncentruje się na tym, by pokazać jak rosnący w siłę faszyzm może łatwo zastąpić demokrację. Syci bogacze, naiwna burżuazja i walczące o przetrwanie niższe klasy – wszyscy mają nadzieję, że ich życie zorganizuje i nada mu sens, któraś z walczących politycznych frakcji. Ale pośród ciągle podsycanych konfliktów i pogłębiających się różnic nie ma miejsca na spokojny dialog. Jest za to miejsce na ekstremizm.

Przerażająco aktualny i mistrzowsko opowiedziany „Berlin” jest uznawany za jedno z najwybitniejszych osiągnięć komiksowego medium.

[opis wydawcy]
Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła Berlin #03: Miasto światła


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-