baner

NEWS

- Zapowiedzi

Niedorosłe komiksy na 29. MFKiG


W morzu komiksowych premier Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi wyłowiliśmy kilka pozycji stricte dla dzieci i nastolatków!
Gabi i Gator

Gabi i Gator

Scenariusz: James Burks
Rysunki: James Burks
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 230x230 mm
Stron: 184
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: CzyTam
ISBN: 9788395157707

Wygląda na to, że Gator nigdy nie będzie w stanie dopasować się do innych zwierząt z sąsiedztwa. Prawdopodobnie to przez jego wyjątkowo kiepski nawyk pożerania okolicznych piesków. Jako mała gadzina został spuszczony w toalecie. Teraz ukrywa się samotnie w podziemnych kanałach...

Ulicami ponad nim drepcze Gabi, która nie potrafi dogadać się z innymi dziećmi. Woli zbierać butelki do recyklingu i grać na tubie, niż plotkować z dziewczynkami przy basenie. Jako jedyna wegetarianka w okolicy bywa trochę osamotniona...
Spotkanie tej dwójki to początek totalnie zakręconej przygody. Bawiąc się razem, Gabi i Gator udowadniają, że prawdziwy przyjaciel to taki, który akceptuje cię w pełni – nawet jeśli masz wielkie zębiska!

James Burks – współpracował przy produkcji niektórych filmów i seriali animowanych, takich jak: Nowe szaty króla, Atlantyda – zaginiony ląd, Stalowy gigant, Planeta skarbów, Kosmiczny mecz i Dinopociąg. Uwielbia opowiadać historie i jeść tacos. Gdy tego nie robi, to biega, pływa i jeździ na rowerze (jak inaczej mógłby jeść tak dużo tacos?). Aby dowiedzieć się więcej o Jamesie i jego pracy, odwiedź stronę www.jamesburks.com.
Gabi i Gator Gabi i Gator Gabi i Gator Gabi i Gator Gabi i Gator Gabi i Gator Gabi i Gator Gabi i Gator
Hilda #5: Kamienny Las

Hilda #5: Kamienny Las

Scenariusz: Luke Pearson
Rysunki: Luke Pearson
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Hilda
Tłumaczenie: Hubert Brychczyński
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x300 mm
Stron: 80
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-83-63892-60-9

W Trolberg kryją się pewne mroczne tajemnice… ale nasza niebieskowłosa poszukiwaczka przygód niedługo je odkryje!

Hilda zaczyna migać się od obowiązków. Zamiast spędzać czas w domu, całe dnie wypełnia sobie poszukiwaniem przygód, przysparzając tym zmartwień matce. Kiedy ta usiłuje powstrzymać ją przed wymknięciem się do krainy domowych duszków, obie trafiają do tajemniczego, mrocznego lasu – krainy trolli! Czy zdążą się pogodzić, zanim będzie za późno, żeby się uratować i wrócić do domu? I czy trolle rzeczywiście są tak groźne, jak się wydają?

Świat Hildy jest cudowny i ekscytujący, choć dość niebezpieczny… Nasze dzieci z chęcią się w niego zagłębią – New York Times

Ekscentryczny styl Pearsona – w pół drogi między Lucky Lukiem a Miyazakim – roztacza magiczny urok jak nie z tego świata – Observer
Kapitan Szpic i wielki cyrk

Kapitan Szpic i wielki cyrk

Scenariusz: Artur Ruducha, Daniel Koziarski
Rysunki: Artur Ruducha
Wydanie: I
Data wydania: 14 Wrzesień 2018
Seria: Kapitan Szpic
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 32
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-65803-33-7

W pewnym małym miasteczku dzieją się dziwne rzeczy – odnotowano aktywność obcego elementu, łupem szajki złodziei padają kosztowności kilku osób a młodzi harcerze są świadkami zbrodni na jeziorze. Część tropów prowadzi do cyrku, ale szybko okazuje się, że samo śledztwo prowadzone nieudolnie przez kapitana Szpica przy wsparciu niezbyt lotnego porucznika Michała i mającego kłopoty z pamięcią pułkownika Czekoladki, zamienia się w wielki cyrk.

Kapitan Szpic i wielki cyrk to pełna smaczków komiksowa wyprawa w przeszłość osadzona w teraźniejszości.

Artur Ruducha i Daniel Koziarski stworzyli brawurowy komiks, który uświadomi Wam, że nie ma niczego złego w pozostaniu dużym dzieckiem.

[opis wydawcy]
Maja i Minizaury #02: Szkolna pułapka

Maja i Minizaury #02: Szkolna pułapka

Scenariusz: Kajetan Wykurz
Rysunki: Kajetan Wykurz
Wydanie: I
Data wydania: 19 Wrzesień 2018
Seria: Maja i Minizaury, Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 170x260 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328134713

Minizaury chcą jak najszybciej odnaleźć swój wahadłowiec, żeby wrócić na statek matkę. Maja postanawia pomóc swoim nowym przyjaciołom. Jest pierwszy dzień szkoły, więc dziewczynka ukrywa Minizaury w swoim plecaku i wyrusza na lekcje, żeby tuż po nich rozpocząć misję poszukiwawczą. W szkole jednak sprawy mocno się komplikują...

Komiks został nagrodzony w trzeciej edycji "Konkursu im. Janusza Christy dla dzieci".

[opis wydawcy]
Maja i Minizaury #02: Szkolna pułapka Maja i Minizaury #02: Szkolna pułapka
Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy

Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy

Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Wydanie: I
Data wydania: 19 Wrzesień 2018
Seria: Malutki Lisek i Wielki Dzik, Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328134690

Dwaj przyjaciele Malutki Lisek i Wielki Dzik kontynuują swoją podróż w nieznane. Podczas wędrówki wspominają swoje przygody z przeszłości i opowiadają sobie o nie zawsze łatwych i przyjemnych uczuciach, które im wtedy towarzyszyły. Coraz mocniej przekonują się, że ich przyjaźń jest wyjątkowa. Z każdym kolejnym dniem zaczynają jednak odczuwać większą tęsknotę za dolinką, w której się poznali...

Doskonały komiks dla najmłodszych czytelników!

Komiks nagrodzony w drugiej edycji "Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci".

[opis wydawcy]
Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy
Tim i Miki w krainie Psikusów

Tim i Miki w krainie Psikusów

Scenariusz: Dominik Szcześniak
Rysunki: Piotr Nowacki
Kolor: Sebastian Skrobol
Wydanie: III rozszerzone
Data wydania: 14 Wrzesień 2018
Seria: Tim i Miki
Rok wydania oryginału: Maj 2013
Wydawca oryginału: Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Sklep.gildia.pl, Timof i cisi wspólnicy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 64
Cena: 35,00 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 9788361596783

Pewnego dnia za sprawą magii znikają rodzice małych dzieci. Dwaj koledzy: Tim i Miki, postanawiają odnaleźć zaginionych, tym bardziej, że są wśród nich także ich mamy i ojcowie, za którymi mocno już tęsknią. Dzięki magicznemu portalowi ukrytemu za szafą, przenoszą się do niesamowitego świata. Czeka tam na nich masa przygód. Będą musieli stawić czoła kapitanowi Marszczybrewce i jego piratom, przeżyją atak Buziakowców, a także trafią do zamku straszliwego Lorda Valdemara.

Album z przygodami Tima i Mikiego zawiera długą historię zatytułowaną 'W krainie psikusów', krótki epizod 'Dary losu', a także szkice oraz materiały dodatkowe.

Gigant Mamut #28: Kaczki w rajtuzach
Gigant poleca #214: Klątwa Kwakanchamona
Gnat #04: Rose

Gnat #04: Rose

Scenariusz: Jeff Smith
Rysunki: Charles Vess
Wydanie: I
Data wydania: 19 Wrzesień 2018
Seria: Gnat
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 144
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135284

Rose to prequel komiksowej sagi Gnat, która także w Polsce zdobyła liczne grono wielbicieli. Tym razem Jeff Smith – autor Gnata – ograniczył się do napisania scenariusza, stronę graficzną powierzając laureatowi licznych nagród Charlesowi Vessowi. Ta piękna, malowana akwarelami historia opowiada o wcześniejszych latach życia bohaterów Gnata i ujawnia wiele nieznanych dotąd sekretów z ich burzliwej przeszłości. Nie trzeba jednak znać poprzednich tomów Gnata, by cieszyć się tą doskonałą komiksową opowieścią fantasy. Straszliwy smok napada na wioski w Północnej Dolinie.
Księżniczka Rose, która musi pokonać tę olbrzymią bestię, nie wie, że smok to w istocie prastary, zły Władca Szarańczy. Nie mogąc zwyciężyć potwora, Rose szuka pomocy u swojego doradcy. Ten mówi księżniczce, jak zwalczyć smoka... Jednak za tę pomoc trzeba będzie zapłacić straszną cenę...
Gnat #04: Rose Gnat #04: Rose Gnat #04: Rose
Porwanie

Porwanie

Scenariusz: Manuro
Rysunki: MC
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Komiks paragrafowy
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 176
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: FoxGames

Tajemnicze porwanie córki policjanta to dopiero początek mrocznej opowieści z pogranicza thrillera i horroru. Nieznani sprawcy wysyłają list z żądaniem okupu, który główny bohater musi osobiście dostarczyć do tajemniczego domostwa. Jak się później okaże, skrywa ono wiele sekretów, przy których porwanie wydaje się być niewinną zabawą. W tej opowieści dla starszych graczy, zło wydaje się czaić za każdym rogiem, a mroczna atmosfera wprost wylewa się z komiksu.
Sherlock Holmes: Pojedynek z Irene Adler

Sherlock Holmes: Pojedynek z Irene Adler

Scenariusz: Ced
Rysunki: Ced
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Komiks paragrafowy
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 142x202 mm
Stron: 96
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: FoxGames
ISBN: 9788328046108

Komiks, w którym bohaterem jesteś Ty!

Irene Adler otwiera w Londynie swoją własne biuro detektywistyczne. Gdy Sherlock Holmes się o tym dowiaduje, reaguje jak zawsze ze spokojem, ale czy nie powinien jednak potraktować swojej konkurentki poważnie? Niebawem znajdzie odpowiedź na to pytanie, ponieważ właśnie doszło do pewnego zabójstwa i do porwania. Wciel się w postać Holmesa lub Adler i rozwiąż te sprawy. Graj sam lub rzuć wyzwanie drugiemu czytelnikowi. Staraj się być jak najlepszym detektywem, bo tutaj bohaterem jesteś Ty!

W tym komiksie na graczy czeka wielka niespodzianka. Daje on możliwość rywalizacji w dwie osoby – pierwsza wciela się w postać Sherlocka, a drugiej przyjdzie pokierować działaniami Irene Adler. Pojedynek oferuje przejście komiku na dwa odmienne sposoby – zwycięży osoba, która jako pierwsza złapie złoczyńcę!

[opis wydawcy]


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-