baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kurc na MFKiG


Na MFKiG (to już w tym tygodniu!) Kurc przygotował interesujący pakiet premier. Oprócz komiksu europejskiego na czytelników będą czekać 3 różne wersje albumu "Straine" oraz książka o kapitanie Żbiku!

Mechaniczna ziemia #02: Antarktyka

Mechaniczna ziemia #02: Antarktyka

Scenariusz: Patrick Fitou
Rysunki: Jean-Baptiste Andreae
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Mechaniczna ziemia
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 48
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-4-2

Ucieczka z transatlantyka Mekaton nie była łatwa, ale prawdziwy problem to przetrwanie na lodowych pustkowiach. Na szczęście wszystko zmierza w dobrą stronę, gdy grupa uciekinierów spotyka przyjazne plemię Niedźwiedzia. W tym momencie natrafiają na nowe zagrożenie. Siły Specjalne Mekatona też nie dają o sobie zapomnieć.

W Mechanicznej ziemi spotykamy kolejne fantastyczne postacie, których autorem jest Jean-Baptiste Andréae (Azymut). Ludziom towarzyszą zwierzęta oraz roboty, a całość utrzymana jest w urzekającej stylistyce retrofuturystycznej, inspirowanej poetyką absurdu i niedorzeczności. Całość uzupełnia dawka oryginalnego humoru.

Oszołamiająca mieszanka wyobraźni!

[opis wydawcy]
Mechaniczna ziemia #02: Antarktyka Mechaniczna ziemia #02: Antarktyka Mechaniczna ziemia #02: Antarktyka
Najemnik #2: Formuła

Najemnik #2: Formuła

Scenariusz: Vicente Segrelles
Rysunki: Vicente Segrelles
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Najemnik
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 64
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-7-3

Najemnik eskortuje alchemika Clausta w wyprawie na Wielką Lodową Równinę. Za niebezpieczną misję otrzymuje sowitą zapłatę: nową zbroję i broń. Jednak Claust kradnie tajemną formułę oraz okazuje się przebiegłym i pozbawionym skrupułów nikczemnikiem.

Vicente Segrelles - hiszpański malarz i ilustrator znany w Polsce dotychczas z okładek książek i czasopism - przedstawia fascynujący świat fantasy. Segrelles tworzy doskonałą iluzję za pomocą farb olejnych. Dzięki oryginalnej technice komiks wyróżnia się wyśmienitym wyczuciem koloru, perfekcyjnymi proporcjami postaci i niesamowitą atmosferą. Na planszach ożywają smoki, legendarne stwory i piękne kobiety. Zanurzamy się w nierealnej opowieści, która niczym mit fascynuje, ale również wywołuje strach i dreszcz.

Najemnik to piękny i wspaniały komiks, który przywraca cudowne emocje i przyjemność z podziwiania obrazów.

Federico Fellini


Najemnik #2: Formuła Najemnik #2: Formuła Najemnik #2: Formuła
Niezwykła podróż #04

Niezwykła podróż #04

Scenariusz: Denis-Pierre Filippi
Rysunki: Silvio Camboni
Kolor: Gaspard Yvan
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Niezwykła podróż
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 38,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-3-5

Wielka Brytania, rok 1927. Po wielu latach spędzonych w szkole z internatem, Emilien i Noemie zostają przywiezieni do rodzinnej rezydencji. Mieszkają w niej razem z Alexandrem, ojcem Emiliena, którego udało im się wyrwać ze szponów Trzeciej Osi. Ta tajemnicza sekretna organizacja ma niestety w swoich szeregach rodziców Noemie. Uciekając, zostawili oni naszą dwójkę łowców przygód z wieloma pytaniami.

Jaką naprawdę ogrywają rolę w w Trzeciej Osi? Jaki cel przyświeca robotom ingerującym w toczący się konflikt światowy? Czy Noemi zobaczy ponownie swoich rodziców?

W poszukiwaniu odpowiedzi dzieci wyruszają do San Francisco, gdzie nieoczekiwany partner pokaże im, że ich rodzina nie odkryła jeszcze przed nimi wszystkich swoich tajemnic...

[opis wydawcy]
Niezwykła podróż #04 Niezwykła podróż #04 Niezwykła podróż #04
Straine. Dystrykt Galicja

Straine. Dystrykt Galicja

Scenariusz: Krzysztof Tkaczyk
Rysunki: Bartosz Minkiewicz
Wydanie: II
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Straine
Druk: kolor
Oprawa: miękka (B)
Format: 210 x 290 mm
Stron: 68
Cena: 38 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-9-7

Dawno temu, gdy komiksów było mało, no oprócz "Giganta", "Kaczora Donalda" czy Asteriksa dwóch Amerykanów mieszkających w Krakowie stworzyło pierwszego polskiego superbohatera. Nikt nie znał wtedy Iron Mana a Deadpool był martwą strefą na basenie. W "dorosłych" komiksach szczytem przekleństwa było "O rany!" albo "Cholera!". Porównajcie je ze słowotwórstwem w Wilq, czyli drugim dziecku autora Straine'a.

I wtedy właśnie pojawił się Straine, facet z brzytwą oraz zaminowany Wawel, miś, gang inwalidów, seans Gwiezdnych wojen, śmiercionośna broń biologiczna w Wieliczce, Rodzina (czyli gang dilerów), VR, zapchany zlew, sterowce, Stocznia Gdańska, tort z niespodzianką, śmieciarze z giwerami i...Simon Josue Piehonsky. Arcymistrz zła i godny spadkobierca Karola Kota.

Komiks został wydany z trzema okładkami. Najlepsza jest ta ze stacją Alabama Haltestelle i groźną miną Straine'a.

Acha, komiks jest zakazany w Unii Paneuropejskiej zgodnie z dyrektywą nr 2018/83/UP.
Straine. Dystrykt Galicja

Straine. Dystrykt Galicja

Scenariusz: Krzysztof Tkaczyk
Rysunki: Bartosz Minkiewicz
Wydanie: II
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Straine
Druk: kolor
Oprawa: miękka (A)
Format: 210 x 290 mm
Stron: 68
Cena: 38 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-8-0

W czasach kiedy nie było Netflixa i streamingu epizody Straine'a publikował uznany krakowski magazyn "KKK" oraz oficjalne pismo Loży Poziomkowe Wróżki "Cyrkielnia". Dacie wiarę, że opublikowali cały materiał zaledwie w kilka lat. A przecież mogli iść śladami krajowej edycji Rorka (tylko 18 lat) lub Funky Kovala (tom czwarty po 18 latach przerwy). Zaraz, zaraz na tom drugi Straine'a też czekamy już te cholerne 18 lat...Pewnie dlatego, że jeden z autorów rysuje teraz niejakiego Wilq.

Komiks został wydany z trzema okładkami. Najlepsza jest ta dynamiczna z emocjonującym meczem Ligi Mistrzów.

Acha, nakład Straine'a pochodzący z czarnobylskiej drukarni przechowywany jest w kompleksie militarnym Stanów Zjednoczonych Obu Ameryk (tam gdzie Arka Przymierza).
Straine. Dystrykt Galicja (wydanie kolekcjonerskie)

Straine. Dystrykt Galicja (wydanie kolekcjonerskie)

Scenariusz: Krzysztof Tkaczyk
Rysunki: Bartosz Minkiewicz
Wydanie: II
Data wydania: Wrzesień 2018
Seria: Straine
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 290 mm
Stron: 96
Cena: 79 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-5-9

"Straine jest w pyte" - jak mówi znany krakowski filantrop Simon Josue Piehonsky, któremu prawie udało się ze Strainem prowadzić impresariat imprez niczym Lutek Danielak (czyli Jerzy Stuhr, też krakus). Ale Straine to raczej wodzirej zemsty. Oszczędny w słowach jak Clint Eastwood czy Charles Bronson. Zamiast magnum ma brzytwę i ostry kop. Nie spotkacie go w największym rezerwacie gołębi w Europie na Plantach, bo nie lubi być obsrywany.

Straine'a rysował twórca Wilq, ale w czasach, kiedy naprawdę umiał i mu się jeszcze chciało.

Komiks został wydany z trzema okładkami. Najlepsza jest ta monochromatyczna ze Strainem i brzytwą. Ponadto skrywa ultra tajne zapiski i dodatki. Bonusy.

Acha, komiks jest lekturą szkolną w Kondominum Warschau-Posen.
Teczka personalna. O komiksie Kapitan Żbik

Teczka personalna. O komiksie Kapitan Żbik

Autor: Sebastian Chosiński
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2018
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 260
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-6-6

 

Jak ten czas szybko leci. Pamiętam, jak do mego pokoju w Komendzie Głównej wszedł młody absolwent Szkoły Oficerskiej ze Szczytna. Tak, to był Janek Żbik. Szybko dał się poznać jako doskonały śledczy i wywiadowiec. Jego zaangażowanie w prowadzone sprawy było wzorem dla nieco młodszej kadry: porucznik Oli, Marzeny czy porucznika Michała. Pochlebnie wypowiadał się o Żbiku, kapitan Mirski ze Służby Bezpieczeństwa. Na Puławską, do Komendy docierały liczne listy gratulacyjne od komend dzielnicowych, Służby Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, członków ORMO, partyjnych i... harcerzy. I właśnie wtedy na kolaudacji w Filmotece poznałem literata Władysława Krupińskiego oraz Dyrektora Sportu i Turystyki pana Alfreda Górnego. Krupiński wpadł na pomysł, aby przedsatwić młodzieży trudną i odpowiedzialną pracą MO. Na bohatera poleciłem mu właśnie Żbika, który początkowo opierał się, mówiąc, że to cały kolektyw rozwiązuje zadania, nie tylko on. I tak 50 lat temu wydrukowano pierwszy "kolorowy zeszyt". W sumie ukazały się 53 zeszyty w ponad 11 milionach egzemplarzy. Każdy milicjant był dumny.

Przeczytałem właśnie pracę Teczka personalna poświęconą Żbikowi. Kolega Chosiński zbadał kilkadziesiąt „kolorowych zeszytów”, przeczytał wiele ksiażek, obejrzał sporo filmów, odwiedził biblioteki, przejrzał archiwa papierowe i komputerowe. Muszę pochwalić jego pracę. Byłby z Chosińskiego niezły analityk czy wywiadowiec. Jest tylko mała nieścisłość, co do pani kustosz. Otóż żona Janka w dowodzie osobistym wpisane ma jako pierwsze imię Danuta. Jednak niezbyt je lubi. Tak więc na codzień posługuje się drugim imieniem, Krystyna. Z kolei nazwa miejscowości, w której była kustoszem uległa drobnej korekcie dokonanej przez Komisję Ustalania Nazw Miejscowości.

A teraz zapraszam do lektury!

pułkownik Czeladka

[opis wydawcy]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-