reklama baner reklama
baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


Zapraszamy do zerknięcia na ostatnie nowości komiksowe. Sporo propozycji z Europy, nieco "Obcych" oraz polskiego komiksu.

Absalom. Pod zdradziecką flagą

Absalom. Pod zdradziecką flagą

Scenariusz: Gordon Rennie
Rysunki: Tiernen Trevallion
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2018
Seria: Absalom
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 210x297 mm
Cena: 54,90 zł
Wydawnictwo: Studio Lain

Czas znów wybrać się do angielskiego piekła.
Absalom wraca kopać zady demonom.

ZADANIEM STAREGO, NONSZALANCKIEGO I SPISANEGO NA STRATY PRZEZ SIŁY NADPRZYRODZONE, twardego Detektywa Inspektora Harry’ego Absaloma jest dopilnowanie przestrzegania Porozumienia – umowy pomiędzy Rodziną Królewską, a siłami Piekła.

Gdy religijny fanatyk wycina w pień nielegalnych nosicieli demonów, obie strony Porozumienia nie są zbyt zadowolone… Aby uniknąć wojny na skalę międzywymiarową, Absalom i jego psychotyczny były przełożony, Zwierzchnik, muszą złapać zabójcę, nim będzie za późno!

Z wnukami przetrzymywanymi jako gwarant dobrego zachowania, Harry będzie potrzebował każdej pomocy, jaką zdoła dorwać! Zwłaszcza gdy w końcu odkryje, gdzie się znajdują…
Absalom. Pod zdradziecką flagą Absalom. Pod zdradziecką flagą Absalom. Pod zdradziecką flagą Absalom. Pod zdradziecką flagą
Aliens. The Original Comic Series Vol. 2

Aliens. The Original Comic Series Vol. 2

Scenariusz: Mark Verheiden
Rysunki: Sam Kieth, Den Beauvais
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2018
Seria: Aliens
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 205x310 mm
Stron: 216
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics

To wydanie zawiera dwie mini serie: Aliens: Nightmare Asylum #1–4 oraz Aliens: Female War #1–4.

[opis wydawcy]
Bob Morane. Tom 1

Bob Morane. Tom 1

Scenariusz: Henri Vernes
Rysunki: Dino Attanasio
Wydanie: I
Data wydania: 8 Sierpień 2018
Seria: Bob Morane
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 200
Cena: 95,90 zł
Wydawnictwo: Sideca

Bob Morane, powołany do życia w 1953 roku przez Henriego Vernesa, przeżył już ponad dwieście przygód. Począwszy od 1960 roku, sześćdziesiąt sześć z nich zostało zaadaptowanych na komiks. Za rysunki odpowiadali kolejno Dino Attanasio, Gérald Forton, William Vance i Coria.

Po raz pierwszy komiksy te zebrane zostały w wydania zbiorcze, które przedstawiają kolejne odcinki w porządku chronologicznym, zgodnie z kolejnością ich powstawania. Każdy tom będzie zawierać od trzech do pięciu historii oraz dossier zawierające teksty, ilustracje i zdjęcia: historię serii, która stała się kultowa dla kilku pokoleń czytelników.

Pierwszy zbiór zawiera trzy albumy: Ognisty ptak, Tajemnica Antarktyki i Zielony postrach.

W Ognistym ptaku Bob Morane odkryje tajemnicę kradzieży eksperymentalnego myśliwca, w Tajemnicy Antarktyki doświadczy nieoczekiwanych wrażeń na lodowym kontynencie, a w Zielonym postrachu weźmie udział w rewolucji w pewnym południowoamerykańskim państwie.

[opis wydawcy]
Bob Morane. Tom 1 Bob Morane. Tom 1 Bob Morane. Tom 1 Bob Morane. Tom 1 Bob Morane. Tom 1 Bob Morane. Tom 1 Bob Morane. Tom 1
Dinozaury: Skamieliny i pióra

Dinozaury: Skamieliny i pióra

Scenariusz: MK Reed
Rysunki: Joe Flood
Wydanie: I
Data wydania: 18 Lipiec 2018
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 160x230 mm
Stron: 128
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 978-83-10-13306-9

Dokop się do faktów na temat dinozaurów!

Książka przedstawia te starożytne stwory w ich środowisku naturalnym i podąża za paleontologami, którzy próbują rozwiązać największą zagadkę: co się stało z dinozaurami?

MK Reed to autorka książek Americus, The Cute Girl Network i Palefire. Stworzyła też internetowy komiks oparty na irlandzkich mitach -  About a Bull. Mieszka z bardzo wysokim mężem w Portland w stanie Oregon.

Joe Flood to rysownik komiksowy i ilustrator, twórca między innymi Orcs: Forged for War i The Cute Girl Network. Mieszka z rodziną w Hudson Valley w stanie Nowy Jork.

[opis wydawcy]

Golden Dogs #04: Kwartet

Golden Dogs #04: Kwartet

Scenariusz: Stephen Desberg
Rysunki: Griffo
Kolor: Angel Bautista
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2018
Seria: Golden Dogs
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 48
Cena: 54,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics

Ostatni tom przygód czwórki londyńskich gangsterów i wyrzutków w wiktoriańskiej Anglii.

Narysowana lekką kreską, niepozbawiona poczucia humoru i lekkiej erotyki opowieść mistrza komiksu sensacyjnego Desberga (z pochodzenia Amerykanin choć urodzony w Belgii) - autora m.in. bestesellerowej serii Skorpion, Gwiazdy Pustyni, czy IRS. oraz Griffo - legendy frankofońskiego komiksu, autora m.in Giacomo C. (z Jeanem Dufaux jako scenarzystą) czy Vlada.

[opis wydawcy]
Istota

Istota

Scenariusz: Aleksandra Hirszfeld, Agata Nowicka
Rysunki: Agata Bogacka, Ada Buchholc, Ewa Juszczuk, Joanna Krótka, Dagmara Matuszak, Agata Nowicka
Okładka: Anna Piwowar
Wydanie: I
Data wydania: 20 Lipiec 2018
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x297 mm
Stron: 96
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-99-4

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym erotyczna powieść graficzna napisana z kobiecej perspektywy. Autorki rozprawiają się w niej z mitami i stereotypami, męskocentryczną narracją czy rozmaitymi tabu związanymi z kobiecą seksualnością.
„Istota” to również manifest na rzecz pozytywnej, nieskrępowanej energii libidalnej. Bo seks oparty na wymianie między wolnymi, równoprawnymi jednostkami to afirmatywna energia, która daje niezwykły napęd do życia.

Agata Nowicka i Aleksandra Hirszfeld pisały scenariusze kolejnych rozdziałów z myślą o konkretnych artystkach, wśród których znajdują się: Dagmara Matuszak, Joanna Krótka, Eva Juszczuk, Agata Bogacka i Ada Buchholc. Choć komiks został stworzony przez kobiety, nie jest tylko dla kobiet.

[opis wydawcy]
Istota Istota Istota Istota Istota Istota
Life and Death #03: Aliens

Life and Death #03: Aliens

Scenariusz: Dan Abnett
Rysunki: Andrea Mutti
Wydanie: I
Data wydania: 20 Lipiec 2018
Seria: Life and Death
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 96
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics

Trzeci tom serii Life & Death.

Dalszy ciąg przygód kosmicznych marines i uratowanych przez nich rozbitków na planecie pełnej zagrożeń: nie tylko ze strony ksenomorfów ale i innych obcych form życia z Inżynierami na czele.

[opis wydawcy]
Naród wybrany

Naród wybrany

Scenariusz: Kristof Bien
Rysunki: Kristof Bien
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2018
Format: 210x297 mm
Stron: 128
Cena: 44,50 zł
Wydawnictwo: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego
ISBN: 9788394287559

Komiks Kristofa Biena „Naród wybrany” jest udaną próbą przedstawienia tragicznych losów polskich Żydów, mieszkańców Warszawy, skazanych na zagładę przez niemieckich okupantów. To pełna dramatyzmu historia pięciu osób i ich bliskich, pełna lęku, desperacji, beznadziei i odwagi. Losy głównych bohaterów, którzy są postaciami fikcyjnymi, przedstawione zostały w rzetelnym kontekście historycznym. Sytuacje w jakich się znaleźli, ich wybory, pełne dramatyzmu decyzje, realnie oddają tragizm czasu wojny. Co jest szczególnie cenne bohaterowie nie są wyizolowani z polskiej społeczności, a naturalnych kontaktów nie przerwała wojna ani mury getta. Autor poprzez jednostkowe historie żydowskich bohaterów ukazuje szerokie spektrum zachowań i postaw Polaków. Bardzo mocno akcentuje przypadki świadczonej pomocy, nie unikając jednocześnie wskazania na zjawiska negatywne. Dramatyczna sytuacja, gdy szmalcownik denuncjuje gestapo polską rodzinę ukrywającą swoich żydowskich współpracowników wzmacnia realizm trudnej historii. Niewątpliwym atutem komiksu jest skoncentrowanie się na osobistych losach konkretnych ludzi. Prowadzona przez autora oszczędna narracja, obfitująca w zwroty akcji, a także zdecydowana forma ilustracji wywołują u czytelnika emocjonalne napięcie, które powoduje, że czytelnik chce poznać dalsze losy bohaterów, choć przeczuwa, że będą one tragiczne. To emocjonalne utożsamienie się z bohaterami sprawia, że komiks staje się ważną lekturą i wywołuje refleksję na temat postaw i zachowań w sytuacjach skrajnych i człowieczeństwa – w szerokim tego słowa znaczeniu. Kristof Bien urodził się w 1948 w Warszawie, matura zdał w warszawskim VI Liceum Ogólnokształcącym im. Reytana w 1966. Opuścił Polskę w ramach emigracji marcowej, będąc studentem IV roku prawa na UW. Od 1970 mieszka w Kopenhadze, gdzie zdobył dyplom architekta w Kunstakademiets Kongelig Danske Arkitektskole. Jako grafik współpracuje z duńskimi wydawnictwami prasowymi i książkowymi.

[opis wydawcy]
Złoto i krew - tom 1

Złoto i krew - tom 1

Scenariusz: Maurin Defrance, Fabien Nury
Rysunki: Merwan, Fabien Bedouel
Data wydania: Lipiec 2018
Seria: Złoto i krew
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 132
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics

Dwutomowe wydanie (DoubleSCREAM) zawierające pierwszy i drugi tom frankofońskiego komiksu mistrza opowieści awanturniczej Fabiena Nury'ego, z rysunkami Merwana (m.in. Za Imperium).

Dwóch żołnierzy pochodzących z różnych środowisk: potomek arystokratycznej rodziny i drobny rzezimieszek z Korsyki, spotykają się w okopach I wojny.

Przyrzekają sobie, że jeśli uda im się przeżyć to piekło zostaną bogaczami uprawiając piractwo. Obaj uchodzą cało z opresji by po trzech latach spotkać się ponownie w związku z tajemniczym ładunkiem i... fortuną do zarobienia. Tak zaczyna się godna wakacji przygoda, która wiedzie naszych bohaterów przez morze aż do pustyni Maghrebu.

Szczególnie polecane dla tych którym podobały się: Jak zbić fortunę w czerwcu '40, Katanga, Jam jest Legion, a także dla fanów serialu Złoto Gujany (Nury był współscenarzystą).

[opis wydawcy]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Cello -

Już tych przykładowych plansz nie byłem w stanie przeczytać a co dopiero cały komiks ;)

niepco -

Jeśli fascynuje Cię historia komiksu to Bob Morane jest pozycją obowiązkową. Jeśli nie, to ciężko odchorujesz lekturę - nagromadzenie głupot jest tu niespotykane, a rysunek tego nie kompensuje niestety. Że nie wspomnę o dymkach:-)

Cello -

Aliensy obowiązkowo. A ten Bob Morane to co to za ramotka?