reklama baner reklama
baner

NEWS

- Ukazały się

O rety, wilk!


"O rety! Przyroda świata" to autorska książka obrazkowa Tomka Samojlika pod wszystko mówiącym tytułem, z kolei "Ambaras" to reedycja jego książki dla WWF o wilku, którą zilustrowała Elżbieta Wasiuczyńska.
Ambaras

Ambaras

Autor: Tomasz Samojlik
Okładka: Elżbieta Wasiuczyńska
Ilustracja: Elżbieta Wasiuczyńska
Wydanie: II zmienione
Data wydania: Maj 2018
Oprawa: twarda
Format: 165x216 mm
Stron: 152
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Agora S.A.
ISBN: 9788326826382

W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, obdarowany kłopotliwym imieniem Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy. Wilczkami przez większość czasu opiekuje się piastun, stary wilk nazywany Kulawcem. Ambaras radzi sobie z treningami łowieckimi pod surowym okiem Kulawca tylko dzięki sprytowi i łutowi szczęścia. Ma też dwie, skrzętnie skrywane tajemnice. Po pierwsze, od urodzenia nie czuje żadnych zapachów, co dla wilka jest katastrofą. Po drugie zaś – jako jedyny spośród wszystkich wilków rozumie ludzką mowę. Ten niezwykły dar oraz wielkie serce sprawią, że Ambaras pospieszy na pomoc zagubionej w lesie dziewczynce i sam wpadnie we wnyki.

Nie będziemy zdradzać co się wydarzy dalej, powiemy tylko, że „Ambaras” to piękna, chwytająca za serce i napisana wartkim językiem opowieść o przyjaźni, bohaterstwie, odwiecznym strachu ludzi przed wilkami oraz wilków przed ludźmi a także o tym, jak mądra współpraca wilka z człowiekiem może ocalić wilcze i ludzkie życie. To również niezwykła bajka o byciu innym i o niespodziewanej szansie, jaka się dzięki temu pojawia.

[opis wydawcy]
Ambaras
O rety! Przyroda świata

O rety! Przyroda świata

Autor: Tomasz Samojlik
Okładka: Tomasz Samojlik
Ilustracja: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2018
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 275x375 mm
Stron: 80
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Multico
ISBN: 9788377633670

"O rety! Przyroda świata" to 37 pełnych życia, zabawnych plansz rysunkowych pokazujących różne miejsca na świecie o niezwykłej przyrodzie. Podróż przez wszystkie kontynenty przybliża dzieciom poznanie bogactwa życia na Ziemi.

[opis wydawcy]
O rety! Przyroda świata O rety! Przyroda świata O rety! Przyroda świata O rety! Przyroda świata


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-