baner

NEWS

- Zapowiedzi

Mucha w maju


Na maj Mucha przygotowała trzy premiery: czwartą odsłonę "Hrabstwa Harrow" i dwie nowości spoza amerykańskiego rynku, którymi są "Twierdzi Pereira" i "Wampiry". Albumy (i katalog wydawniczy) będą przedpremierowo dostępne na Komiksowej Warszawie.

Hrabstwo Harrow #04: Rodzina

Hrabstwo Harrow #04: Rodzina

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2018
Seria: Hrabstwo Harrow
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-14-5

WITAJCIE W HRABSTWIE HARROW...

Emmy wierzyła, że jest jedyna w swoim rodzaju. Że nie ma na całym świecie nikogo do niej podobnego. Odkrywa, że bardzo się myliła, gdy w hrabstwie Harrow pojawiają się tajemniczy przybysze. Czy te istoty, z których każda posiada dziwaczne nadnaturalne umiejętności, są członkami jej rodziny?

W albumie prezentujemy zeszyty #13–16 amerykańskiej opowieści grozy spisanej przez Cullena Bunna (Szósty rewolwer) i przepięknie zilustrowanej przez Tylera Crooka (BBPO)!

„Wspaniale opowiedziana historia. Piękna, niepokojąca, cudowna”.
Comic Spectrum

„Świeża i wyjątkowa opowieść... Nie spodziewałem się, że dostanę coś takiego od komiksowego horroru”.
Multiversity Comics

„Podczas lektury zawsze oglądam się, czy ktoś za mną nie stoi. W nocy wolę nie gasić światła”.
SciFiPulse

„Podczas lektury dostałem gęsiej skórki”.
Adventures in Poor Taste

[opis wydawcy]
Hrabstwo Harrow #04: Rodzina Hrabstwo Harrow #04: Rodzina Hrabstwo Harrow #04: Rodzina Hrabstwo Harrow #04: Rodzina Hrabstwo Harrow #04: Rodzina Hrabstwo Harrow #04: Rodzina
Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego

Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego

Scenariusz: Pierre-Henry Gomont
Rysunki: Pierre-Henry Gomont
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2018
Tytuł oryginału: Pereira prétend
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor, offset
Oprawa: twarda
Format: 20,75 x 28,0 cm
Stron: 160
Cena: 89,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-13-8

Komiksowa adaptacja thrillera politycznego Antonia Tabucchiego
Lizbona, upalne lato 1938 roku. W Portugalii umacnia się nacjonalistyczno-populistyczny reżim premiera Antonia de Oliveiry Salazara. Strajki są tłumione, gazety cenzurowane, tajna policja dopuszcza się morderstw. Atmosferę strachu pogłębiają zwycięstwa wojsk generała Franco w sąsiedniej Hiszpanii oraz rosnące wpływy faszystowskich Włoch i Niemiec.

Pereira jest starzejącym się redaktorem. W jego życiu najważniejsze są literatura i wspomnienia, lecz spotkanie z dwojgiem młodych ludzi sprawia, że nie może dłużej pozostawać biernym obserwatorem sytuacji politycznej. Łańcuch niebezpiecznych wydarzeń prowadzi do krwawego i zaskakującego finału rodem z historii sensacyjnych.

Twierdzi Pereira odpowiada na pytanie, czy zwykły szary człowiek jest w stanie cokolwiek zdziałać w obliczu rodzącej się dyktatury. Scenarzystą i rysownikiem albumu jest Pierre-Henry Gomont, twórca urodzony w 1978 roku pod Paryżem. Zyskał uznanie powieściami graficznymi, między innymi Catalyse (2011) i Rouge Karma (scen. Eddy Simon, 2014). Za Twierdzi Pereira (2016) otrzymał dwie francuskie nagrody komiksowe (Grand Prix RTL i Prix Château de Cheverny).

Komiks powstał na podstawie powieści wybitnego włoskiego pisarza Antonia Tabucchiego (1943–2012), która stała się bestsellerem w wielu krajach (w Polsce ukazała się pod tytułem ...twierdzi Pereira) i zdobyła takie nagrody jak włoska Premio Campiello i ogólnoeuropejska Aristeion Prize.

Na podstawie książki powstał film w reżyserii Roberta Faenzy.

[opis wydawcy]
Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego
Wampiry

Wampiry

Scenariusz: Filipe Melo
Rysunki: Juan Cavia
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2018
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 19,0 x 27,5 cm
Stron: 240
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-12-1

Filipe Melo i Juan Cavia zabiorą Was w wypełnioną zamętem i dwuznacznością podróż do jądra ciemności. Będziecie towarzyszyć grupie portugalskich żołnierzy, którzy podczas wojny kolonialnej udają się na tajną misję do Senegalu. Pogłębiająca się paranoja i zmęczenie sprawiają, że ta pozornie prosta operacja przeradza się w prawdziwy koszmar. Otoczeni przez nieprzyjazną dżunglę, wrogich rebeliantów i tajemnicze, bezkształtne istoty, mężczyźni stają oko w oko z własnymi demonami i wyborami, które ich tam sprowadziły.

[opis wydawcy]
Wampiry Wampiry Wampiry Wampiry Wampiry Wampiry
Katalog Mucha Comics. Maj 2018

Katalog Mucha Comics. Maj 2018

Okładka: Marcin Rustecki
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Katalog Mucha Comics
Stron: 8
Cena: 0,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-