baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kurc w maju


Wydawnictwo Kurc przygotowało trzy premiery na maj, którymi będą kolejne tomy "Druuny" i "Vasco" oraz pierwsza część "Aamy" Frederika Peetersa!

Aama #01: Zapach ciepłego pyłu

Aama #01: Zapach ciepłego pyłu

Scenariusz: Frederik Peeters
Rysunki: Frederik Peeters
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Aama
Tytuł oryginału: Aâma 1. L'odeur de la poussière chaude
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 88
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-1-1

Verloc Nim przegrywa swoje życie. Jego małżeństwo się rozpadło, nadużywa narkotyków a na dodatek stracił źródło utrzymania. Budzi się gdzieś na pustkowiu, i nic nie pamięta. Łącząc skrawki wydarzeń z niedawnej przeszłości, Verloc uświadamia sobie nędzę swojej egzystencji ale i początek czegoś nowego, zupełnie nieoczekiwanego. Na ostatniej odkrytej planecie, w zapomnianej stacji badawczej, dzieją się rzeczy niemożliwe.

Frederik Peeters znany w Polsce z komiksu Niebieskie pigułki przedstawia pięknie zrealizowaną i intrygującą wizję odległej przyszłości. W 2013 roku Aama otrzymała nagrodę dla najlepszej serii na Festiwalu Komiksu w Angouleme.

Wciągająca mieszanka egzystencjalizmu, tajemnicy i fantastyki.

[opis wydawcy]
Aama #01: Zapach ciepłego pyłu Aama #01: Zapach ciepłego pyłu Aama #01: Zapach ciepłego pyłu
Druuna #03: Mandragora. Aphrodisia

Druuna #03: Mandragora. Aphrodisia

Scenariusz: Paolo Eleuteri Serpieri
Rysunki: Paolo Eleuteri Serpieri
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Druuna
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda płócienna, obwoluta
Format: 240 x 320 mm
Stron: 144
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-2-8

Druuna zostaje wezwana przez dowódcę statku kosmicznego. Zaraza, która zamienia ludzi w okrutnych mutantów przeniknęła na pokład. To właśnie Druuna musi odnaleźć wzór surowicy zdolnej do powstrzymania plagi. Wyrusza poza swoją świadomość, do Miasta, do miejsca, w którym wytwarzano serum.

Przedstawiamy dwie kolejne części - Mandragora i Aphrodisia - najbardziej znanej serii mistrza komiksu europejskiego, Paolo Eleuteri Serpieriego. Cykl Druuna zapoczątkowany w 1985 roku odniósł ogromny sukces w Europie i Ameryce. Drukowały go liczne wydawnictwa i magazyny, w tym legendarny "Heavy Metal". Swój sukces zawdzięcza precyzyjnym, klasycznym rysunkom oraz fabule osadzonej w postapokaliptycznej scenerii, zainspirowanej powieści Briana Aldissa Non stop oraz filmem Mad Max. Jednak najważniejsza jest Druuna, piękna i ponętna bohaterka.

[opis wydawcy]
Druuna #03: Mandragora. Aphrodisia Druuna #03: Mandragora. Aphrodisia Druuna #03: Mandragora. Aphrodisia
Vasco. Księga 3

Vasco. Księga 3

Scenariusz: Gilles Chaillet
Rysunki: Gilles Chaillet
Kolor: Chantal Defachelle
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Vasco
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 160
Cena: 99,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-950849-0-4

Gilles Chaillet (1946-2011) francuski rysownik i scenarzysta zainspirowany historią i Italią stworzył postać sieneńczyka Vasco, przeżywającego przygody w połowie XIV stulecia. Był to okres kiedy rycerstwo wydawało swe ostatnie tchnienie, ale epoka renesansu jeszcze nie nadeszła. Rzeczywistymi panami średniowiecznej Europy byli mecenasi, kupcy i bankierzy jak Tolomeo Tolomei. Czując zmieniający się powiew wiatru historii angażuje swojego bratanka Vasco w intrygi polityczne i finansowe. Prawdziwe wydarzenia mieszają się z fikcją i przygodą. Vasco doskonale czuje się na dworach Italii, Francji i w krajach Lewantu. Udaje się do Carcassonne, by spotkać się z ojcem, którego oskarżono o herezję i aresztowano. Gdy wraca do Sieny okazuje się, że szuka go dawny znajomy zlecając misję w odległym kraju.

Słynny holenderski kulturoznawca Johan Huizinga w książce Jesień średniowiecza opisał XIV i XV stulecie "nie tyle jako zapowiedź nadchodzącego renesansu, ale jako schyłek średniowiecza, jako wiek, w którym średniowieczne myślenie osiąga końcowe stadium swego żywota, na kształt drzewa o przejrzałych owocach, nie w pełni rozwijających się i rozwiniętych".

Gilles Chaillet doskonale przedstawia ówczesną kulturę i sposób bycia, ukazuje obyczaje, stosunek do sztuki, religii oraz umysłowość człowieka tamtych czasów. Dzięki ogromnej wiedzy odtwarza w rysunkach charakterystyczne elementy epoki. Niniejsza edycja zawiera trzy oryginalne albumy (Diabeł i katarzy, Droga do Montségur, Pył Isfahanu) oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

[opis wydawcy]
Vasco. Księga 3 Vasco. Księga 3 Vasco. Księga 3[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-