baner

NEWS

- Galeria

Chmielewski i Tokarczuk


W maju ukaże się album Daniela Chmielewskiego "Ja, Nina Szubur", który powstał na kanwie powieści Olgi Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata". Sprawdźcie przykładowe plansze!
Ja, Nina Szobur

Ja, Nina Szubur

Scenariusz: Olga Tokarczuk, Daniel Chmielewski
Rysunki: Daniel Chmielewski
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Nowy komiks polski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 330x235 mm
Stron: 160
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 9788364638442

Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych. Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata" zyskała nową wersję!

"Ja, Nina Szubur" to nowa wersja pradawnego mitu, opowiedziana z perspektywy przyjaciółki bogini, Niny Szubur, która rusza na ratunek uwięzionej w świecie zmarłych Annie In. Przekraczając bramę świata zmarłych zostawiamy za sobą naszą codzienność i udajemy się w niezwykłą podróż po świecie sumeryjskiego mitu. Podróż korytarzami, windami, przez komnaty i ogrody podziemnego świata to wielka opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia jak i niezwykła opowieść fantasy, w której spotykają się światy rodem z wizji Ballarda i starożytnego mitu.

Daniel Chmielewski, autor m.in. "Zapętlenia" i "Podglądu" (do scenariusza Marcina Podolca) podjął się niezwykle ambitnego zadania stworzenia komiksu o uwolnieniu Anny In ze świata zmarłych na podstawie powieści Olgi Tokarczuk, "Anna In w grobowcach świat".

"Ja, Nina Szubur" jest dziełem zaskakującym odwagą wizji i wspaniałą opowieścią o nas samych.

[opis wydawcy]
Ja, Nina Szobur Ja, Nina Szobur Ja, Nina Szobur Ja, Nina Szobur Ja, Nina Szobur Ja, Nina Szobur


[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tomek K. -

O, całkiem! Prawie jak Bilal. Zachęcająca zwłaszcza kolorystyka.