baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kleks wynalazcą


W drugiej połowie kwietnia ukaże się ósmy album z przygodami Jonki, Jonka i Kleksa zatytułowany "Szalony wynalazca i inne opowieści".
Przygody Kleksa #08: Szalony wynalazca i inne opowieści

Przygody Kleksa #08: Szalony wynalazca i inne opowieści

Scenariusz: Szarlota Pawel
Rysunki: Szarlota Pawel
Wydanie: I
Data wydania: 18 Kwiecień 2018
Seria: Przygody Kleksa, Klasyka Polskiego Komiksu
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 80
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328127401

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych.

Jonka i Jonek – dwoje nastolatków wychowywanych wśród peerelowskich bloków – dzięki Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji i marzeń. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, którego granice wyznacza tylko wyobraźnia.

Ósmy tom serii zawiera zbiór krótkich opowieści. Szalony wynalazca i Szukajmy ciotki Plopp! to już drugie wydanie przygodowych historii publikowanych niegdyś przez Egmont w twardej oprawie. Pozostałe trzy komiksy nie są regularnymi opowieściami, a materiałami okolicznościowymi mającymi na celu promowanie wśród czytelników „Świata Młodych” zuchowych sprawności (w formie kalendarza), oszczędzania (Tajemnica VIIB) i bezpieczeństwa (Przygody Kuby i Kleksa). W planach jest także dziewiąty tom Przygód Jonki, Jonka i Kleksa z opowieściami Odwiedziny smoka oraz Na wakacjach.

[opis wydawcy]
Przygody Kleksa #08: Szalony wynalazca i inne opowieści Przygody Kleksa #08: Szalony wynalazca i inne opowieści Przygody Kleksa #08: Szalony wynalazca i inne opowieści[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-