NEWS
- Spotkania, wystawy, imprezy
Program 7. Krakowskiego Festiwalu Komiksu
W dniach 24-25 marca w krakowskiej Artetece (ul. Rajska 12) odbędzie się kolejna edycja Krakowskiego Festiwalu Komiksu. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.
Warsztaty (II piętro)
10:00-11:30 Warsztaty komiksowe dla dzieci
Prowadzenie: Jędrzej Yen Chojnacki i Michał Jankowski
11:30-13:00 Warsztaty komiksowe dla dzieci
Prowadzenie: Rafał Szłapa
Pokazy
10:00-20:00 Komiksowe budowanie z klocków Lego (III piętro)
Stowarzyszenie Zbudujmy To
10:00-20:00 Trzydziestometrowy komiks - wspólne rysowanie (II piętro)
Tu Komiks
12:00-16:00 Superhero Live Painting - malowanie na żywo komiksowego bohatera (parter)
Simeon Genew
Spotkania autorskie (I piętro)
12:00 Jakub Dem Dębski
13:00 Michał Rzecznik
Prowadzenie: Artur Wabik
14:00 Max Andersson i Lars Sjunesson (spotkanie w j. angielskim)
Prowadzenie: Artur Wabik
15:00 Tomasz Spell Grządziela
Prowadzenie: Paweł Kicman
16:00 Marcin Podolec
Prowadzenie: Jan Sławiński
17:00 Adam Radoń
18:00 Łukasz Kowalczuk
Prowadzenie: Rafał Kołsut
19:00 Dyskusja o komiksach erotycznych i pornograficznych. Goście: Nikodem Cabała, Aleksandra Hirszfeld, Maria Lengren
Prowadzenie: Paweł Kicman
20:30 Bitwa Komiksowa
Prowadzenie: Michał Jankowski, Rafał Kołsut, Artur Wabik
Autografy (II piętro)
Po każdym spotkaniu autorskim przez godzinę
Strefa animacji (II piętro)
10:00 - Obraz (Le Tableau, Francja, 2011, 76’), napisy PL
11:20 - Mami Fatale: Biegnij Prosię, biegnij (2018, 10’), Kraina miodem płynąca (2018, 10’), W poszukiwaniu mleka (2018, 10’), produkcja: Studio Miniatur Filmowych, Grupa Smacznego, Filmograf, CW Media
11:55 - Księżniczka Hania i Grymasek: W Mysim Labiryncie (2017, 5’), W Lesie Jednorożców (2017, 5’), Dzielny Lew Eryk: Burzowa przygoda (2015, 4’), Tajemnica strychu (2015, 4’), Myszka w Paski i dobre maniery: Dzień dobry (2014, 2’), Myszka w Paski i zabawa w liczenie: Trzy (2014, 2’), produkcja: ITI NEOVISION S.A., prod. wykonawczy: Flat Foot Films
12:25 - Przytul mnie: Mój tata jeleń (2016, 6’), Zimowy sen (2016, 6’), Trudna sztuka (2016, 6’), produkcja: Animoon, Studio Pigeon, LSW, Studio Spot, Bartosz Wierzbięta
12:50 - Żubr Pompik: Meszka (2017, 7’), Do góry nogami (2017, 7’), Smaki (2017, 7’), produkcja: EGoFILM, PARIS+HENDZEL CO., Fumi Studio, Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowizualny
13:25 - Agi Bagi: Księżyc (2016, 11’), Chwasty (2016, 11’), Jagody i grzybki (2016, 11’), Urodzinowy pomnik Wodza (2016, 11’), produkcja: Badi Badi
14:15 - Kacperiada: Porządny bałagan (2016, 7’), Prawie prawda (2016, 7’), Geneza (2016, 7’), produkcja: Human Ark
14:45 - Przygody Profesora Filutka - na podstawie historii rysunkowych Zbigniewa Lengrena „Profesor Filutek” publikowanych w tygodniku „Przekrój”, 20 odcinków (2017-2018, 1’), produkcja: Animoon
Niedziela 25.03.2018
Warsztaty (II piętro)
10:00-11:30 Warsztaty komiksowe dla dzieci
Prowadzenie: Maciej Pałka
Pokazy
10:00-20:00 Komiksowe budowanie z klocków Lego (III piętro)
Stowarzyszenie Zbudujmy To
10:00-20:00 Trzydziestometrowy komiks - wspólne rysowanie (II piętro)
Tu Komiks
Spotkania autorskie (I piętro)
11:00 Jakub Rebelka
Prowadzenie: Rafał Kołsut
12:00 Maciej Pałka
Prowadzenie: Rafał Kołsut
13:00 Jacek Frąś
Prowadzenie: Paweł Kicman
14:00 Willem Degraeve (wykład w j. angielskim)
15:00 Krzysztof Gawronkiewicz
Prowadzenie: Artur Wabik
16:00 Bartosz Minkiewicz i Tomasz Minkiewicz
Prowadzenie: Jan Sławiński
17:00 Anna Krztoń
Prowadzenie: Jan Sławiński
Autografy (II piętro)
Po każdym spotkaniu autorskim przez godzinę
Strefa animacji (II piętro)
10:00 - Opowieści nocy (Les Contes de la Nuit, Belgia, 2011, 84’), napisy PL
11:30 - Dziennik świąteczny (La Bûche de Noël, Francja, 2013, 25’), napisy PL
12:00 - Tajemnice Wiklinowej Zatoki (Polska, 1984-1988, 73’), produkcja: Studio Miniatur Filmowych
13:20 - Król i ptak (Le Roi et l'Oiseau - wersja odrestaurowana, Francja, 1979, 83’), napisy PL
[Ystad za Event FB]
Tagi
7. Krakowski Festiwal KomiksuKomentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-