baner

NEWS

- Rozmaitości

Zbiórka na komiks: Za Polskę - Rokitna 1915


Na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczęła się zbiórka na komiks opowiadający o bitwie pod Rokitną 13 czerwca 1915. Do końca zbiórki zostało 38 dni, a wsparcie osiągnęło 31%.
Komiks historyczny, poświęcony legendarnej bitwie pod Rokitną, stoczonej przez drugi szwadron ułanów Drugiej Brygady Legionów, 13 czerwca 1915 roku na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, w Besarabii.

Dopingiem do podjęcia decyzji o wydaniu komiksu, była dla nas setna rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, obchodzona w tym roku. To dobry moment, żeby przypomnieć bohaterstwo żołnierza polskiego, jego ofiarność i wiarę w słuszność sprawy, jaką niezmiennie jest wolna Polska.
Komiks będzie miał cztery okładki i 36 lub maksymalnie 40 stron wewnętrznych. Planujemy w nim 8 stron kolorowych z materiałem historycznym, edukacyjnym, prezentującym mundur i uzbrojenie ułanów oraz krótki rys historyczny. Pozostałe strony - właściwy komiks - w wersji kolekcjonerskiej :) będą na razie czarno-białe.
JEŚLI SIĘ UDA ZEBRAĆ WIĘCEJ PIENIĘDZY TO rozważamy TWARDĄ OKŁADKĘ DLA WERSJI KOLEKCJONERSKIEJ. Niestety sam druk w takim układzie to prawie 6 tysięcy .


polakpotrafibitwapod


Potrzebujemy 8000 zł na graficzne dokończenie projektu, skład i przygotowanie do druku. Od momentu pozyskania funduszy przewidujemy około 8 tygodni potrzebnych na dokończenie projektu. Jeśli uzbieramy więcej pieniędzy niż zakładana powyżej kwota to przeznaczymy je, w niedalekiej przyszłości, na pokolorowanie komiksu.

Pierwsze, kolekcjonerskie wydanie, będzie miało nakład 500 sztuk i umieścimy w nim nazwiska tych wszystkich którzy wesprą finansowo powstanie komiksu. Przewidujemy format 210 x 297 mm. środek - offset 120 gram, okładki - karton 300 gram.

W przyszłości zamierzamy zainteresować komiksem instytucje państwowe i zebrawszy w ten sposób fundusze, dystrybuować komiks w szkołach. Wiemy, że pomożecie nam nawet bez dodatkowej zachęty w postaci nagród, ale przewidzieliśmy takowe i poniżej można obejrzeć niektóre z nich :)[Ystad za PolakPotrafi.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-