reklama baner reklama
baner

NEWS

- Galeria

Plansze Ongrysa


Prezentujemy plansze z dwóch nowych komiksów Ongrysa: "To rozśmiesza, to porusza... Czar komiksów Tadeusza!" oraz "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #12: Czterej pancerni i pies".

To rozśmiesza, to porusza... Czar komiksów Tadeusza!

To rozśmiesza, to porusza... Czar komiksów Tadeusza!

Scenariusz: Artur Ruducha
Rysunki: Artur Ruducha
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Stron: 32
Cena: 25,00 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-65803-22-1

Komiksowy hołd, jaki Artur Ruducha złożył twórczości Tadeusz Baranowskiego.
Dziesiątki motywów z takich albumów, jak "Skąd się bierze woda sodowa", "Antresolka profesorka Nerwosolka", "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa", "Podróż smokiem Diplodokiem", "Porady Praktycznego Pana", "Tffffuj! Do bani z takim komiksem!" oraz wielu innych zostały zebrane i złożone od nowa w niesamowity komiksowy kolaż.
[opis wydawcy]
To rozśmiesza, to porusza... Czar komiksów Tadeusza! To rozśmiesza, to porusza... Czar komiksów Tadeusza!
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #12: Czterej pancerni i pies

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #12: Czterej pancerni i pies

Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2017
Seria: Z archiwum Jerzego Wróblewskiego
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4 pozioma
Stron: 96
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-65803-21-4

Czterej pancerni i pies to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów polskiej popkultury. Powieść Janusza Przymanowskiego doczekała się znakomitej adaptacji serialowej (z plejadą gwiazd: Januszem Gajosem w roli Janka Kosa, Franciszkiem Pieczką w roli Gustlika Jelenia, Romanem Wilhelmim w roli Olgierda Jarosza oraz Włodzimierzem Pressem w roli Grigorija Saakaszwilego), a także trzech adaptacji komiksowych. I właśnie jedna z nich ukazuje się w serii Z archiwum Jerzego Wróblewskiego.

Autorem oprawy graficznej jest jeden z najlepszych polskich rysowników komiksowych – Jerzy Wróblewski. Jego charakterystyczna realistyczna kreska jest znana z serii Kapitan Żbik, a także takich komiksów, jak Hernan Cortes i podbój Meksyku, Czarna róża, Figurki z Tilos czy Skradziony skarb. Jest także autorem postaci szeryfa Binio Billa, którego przygody ukazywały się w "Świecie Młodych".

Prezentowany w tym albumie komiks Czterej pancerni i pies pierwotnie był drukowany w latach 1968-69 na łamach gazety "Dziennik Wieczorny" - w postaci rysunków i osobnego tekstu powieści. Na potrzeby wydania albumowego dokonano modyfikacji do wersji z dymkami – podobnie jak we wszystkich wcześniejszych tomach Z archiwum Jerzego Wróblewskiego, prezentujących komiksy prasowe tego autora.

[opis wydawcy]
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #12: Czterej pancerni i pies Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #12: Czterej pancerni i pies Z archiwum Jerzego Wróblewskiego #12: Czterej pancerni i pies


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-