reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Drugi Vasco


W grudniu ukaże się drugi integral z przygodami Vasco (sprawdźcie okładkę i plansze!), na szóstą odsłonę Largo trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Vasco. Księga 2

Vasco. Księga 2

Scenariusz: Gilles Chaillet
Rysunki: Gilles Chaillet
Kolor: Chantal Defachelle
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2017
Seria: Vasco
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 160
Cena: 99,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-947753-5-3

Gilles Chaillet (1946-2011) francuski rysownik i scenarzysta zainspirowany historią i Italią stworzył postać sieneńczyka Vasco, przeżywającego przygody w połowie XIV stulecia. Był to okres kiedy rycerstwo wydawało swe ostatnie tchnienie, ale epoka renesansu jeszcze nie nadeszła. Rzeczywistymi panami średniowiecznej Europy byli mecenasi, kupcy i bankierzy jak Tolomeo Tolomei. Czując zmieniający się powiew wiatru historii angażuje swojego bratanka Vasco w intrygi polityczne i finansowe. Prawdziwe wydarzenia mieszają się z fikcją i przygodą. Vasco doskonale czuje się na dworach Italii i w krajach Lewantu. Eskortuje bizantyjską księżniczkę, prowadzi śledztwo na dworze Hohenzollernów wreszcie próbuje zapobiec intrydze na szczytach władzy w Wenecji.

Słynny holenderski kulturoznawca Johan Huizinga w książce Jesień średniowiecza opisał XIV i XV stulecie ?nie tyle jako zapowiedź nadchodzącego renesansu, ale jako schyłek średniowiecza, jako wiek, w którym średniowieczne myślenie osiąga końcowe stadium swego żywota, na kształt drzewa o przejrzałych owocach, nie w pełni rozwijających się i rozwiniętych.?

Gilles Chaillet doskonale przedstawia ówczesną kulturę i sposób bycia, ukazuje obyczaje, stosunek do sztuki, religii oraz umysłowość człowieka tamtych czasów. Dzięki ogromnej wiedzy odtwarza w rysunkach charakterystyczne elementy epoki.

Niniejsza edycja zawiera trzy oryginalne albumy (Nocna straż, Baronowie, Mroki nad Wenecją) oraz dodatki przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

[opis wydawcy]
Vasco. Księga 2 Vasco. Księga 2 Vasco. Księga 2
Largo Winch. Tom 6

Largo Winch. Tom 6

Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunki: Philippe Francq
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: I kwartał 2018
Seria: Largo Winch
Wydawca oryginału: Dupuis
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Wydawnictwo: Kurc[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-