reklama baner reklama
baner

NEWS

- Ukazały się

Jest nowy Asteriks!


Do sprzedaży trafił już 37. tom z przygodami Asteriksa, Obeliksa i reszty Galów, którzy opierają się legionom Juliusza Cezara. Komiks zatytułowany jest "Asteriks w Italii".
Asteriks #37: Asteriks w Italii

Asteriks #37: Asteriks w Italii

Scenariusz: Jean-Yves Ferri
Rysunki: Didier Conrad
Wydanie: I
Data wydania: 26 Październik 2017
Seria: Asteriks
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328127432

Postacie stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powracają w nowym albumie napisanym przez Jean-Yvesa Ferriego i narysowanym przez Didiera Conrada. Znajdziecie tu wszystkie składniki magicznego napoju Asteriksa: historia Rzymu i dzieje Galów przejrzane i skorygowane przy użyciu gagów i kalamburów!

Historia nowego tomu rozpoczyna się w Rzymie, w chwili, gdy Juliusz Cezar ogłasza wielki wyścig rydwanów wzdłuż Półwyspu Italijskiego otwarty dla wszystkich narodów Znanego Świata. Rywalizacja ma potwierdzić prestiż Rzymu, jedność ludów całego półwyspu, ale jednocześnie ma być świadectwem jakości doskonałych i wspaniałych publicznych dróg rzymskich, na które ostatnio mieszkańcy, nie wiedzieć czemu, coraz częściej zaczęli narzekać. Do wzięcia udziału w tych zawodach jest wielu chętnych – nie może zabraknąć tam także Asteriksa i Obeliksa! Czy naszym bohaterom uda się dać łupnia Rzymianom na ich terenie i czy zdobędą zwycięski puchar?

Po sukcesie Asteriksa u Piktów i Papirusu Cezara scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad powracają z nowym albumem o przygodach słynnych na cały świat walecznych Galów, postaci stworzonych przez znakomitych artystów – René Goscinnego i Alberta Uderzo..

Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Kilka ciekawostek

• pierwszy komiks o przygodach Asteriksa i jego przyjaciół został wydany w magazynie „Pilote” 29 października 1959
• w 1961 wydano pierwszy osobny album
• francuski satelita typu A-1, wystrzelony w 1965, został mianowany imieniem Astérix
• do dziś ukazało się: 37 komiksów, 9 filmów animowanych, 4 filmy fabularne oraz kilka gier komputerowych o przygodach Asteriksa
• we Francji istnieje park rozrywki Le Parc Asterix
• łączna suma światowych nakładów albumów z małym galijskim wojownikiem w roli głównej sięgnęła zawrotnej liczby 370 milionów sprzedanych egzemplarzy w 111 wersjach językowych i dialektach
• gdyby zebrać światowy nakład komiksów o Asteriksie ważyłby on łącznie 12 900 ton
• układając każdy album jeden na drugim mielibyśmy 8880 Wież Eiffla, a zestawiając komiksy jeden za drugim okrążylibyśmy Ziemię aż dwa razy.

[opis wydawcy]
Asteriks #37: Asteriks w Italii Asteriks #37: Asteriks w Italii Asteriks #37: Asteriks w Italii


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-