reklama baner reklama
baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Śląski Wyspiański / spotkanie z autorami komiksów


6 listopada w Scena w Galerii Teatru w Katowicach (3 Maja 30) odbędzie się spotkanie z autorami nowej publikacji "Śląski Wyspiański. Antologia komiksów".
„Śląski Wyspiański” to antologia komiksu, którą wydaliśmy z okazji 110. Urodzin Teatru w Katowicach. Bo jeśli opowiadać o sztuce i artystach, to właśnie w niekonwencjonalny sposób. Zaprosiliśmy autorów do stworzenia sześciu opowieści inspirowanych naszym Teatrem i jego dziejami, zarówno minionymi, jak i tymi, które dopiero nadejdą. Powstał zbiór historii – czasem faktograficznych, nierzadko surrealistycznych, zawsze wyjątkowych. Przygotowali je dla nas: Jacek Zygmunt, Kazimierz Bugiel, Julian Brudzewski, Gosia Kulik, Marek Turek, Krzysztof Kałuszka, Grzegorz Mitas, Anna Wieszczyk i Piotr Perłowski.

Jak wygląda proces inspiracji teatralną instytucją? Po co nam basen? Czym są latarnioki, a czym klątwa niebieskiego bizona? Czy po budynku teatru spacerują tylko aktorzy? Jak będzie wyglądał Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w 2069 roku?
Zapraszamy na spotkanie z autorami komiksów, które poprowadzi Marceli Szpak.

Spotykamy się 6 listopada o 17:00 na Scenie w Galerii.
Wejściówki kosztują 1 zł.
Śląski Wyspiański. Antologia komiksów

Śląski Wyspiański. Antologia komiksów

Autor: Jacek Zygmunt, Kazimierz Bugiel, Julian Brudziszewski, Marek Turek, Krzysztof Kałuszka, Grzegorz Mitas, Małgorzata Kulik, Anna Wieszczyk, Piotr Perłowski
Okładka: Piotr Perłowski
Publicystyka: Marceli Szpak
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2017
Druk: 80
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 80
Cena: 29,00 zł
Wydawnictwo: Teatr Śląski
ISBN: 978-83-910085-3

Antologia komiksów z okazji 110 urodzin Teatru Śląskiego.
Śląski Wyspiański. Antologia komiksów Śląski Wyspiański. Antologia komiksów Śląski Wyspiański. Antologia komiksów Śląski Wyspiański. Antologia komiksów Śląski Wyspiański. Antologia komiksów Śląski Wyspiański. Antologia komiksów[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-