Nowe Teksty

W tym mieście mieszkają mordercy
Wronka o "Palcojad. Tom 1"
Plastikowy Spider-Man
Panic o "Amazing Spider-Man #01: Globalna sieć. Wrogie przejęcie"
Diabeł w szczytowej formie
Kleszcz o "Hellboy. Tom 6: Burza i pasja. Piekielna narzeczona"
Spisek w Fabryce Snów
Wronka o "Podniebny Harry #02: Holywoodland"
Zbir versus ZombieŚwiat
Słoński o "The Goon. Tom 1"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Nagrody 28. MFKiG


Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier zdobyli Piotr Szulc (scenariusz) i Kamila Kozłowska (rysunki) za pracę "Król", najlepszym komiksem minionego roku uznano zaś "Będziesz smażyć się w piekle" Krzysztofa Owedyka. Najlepszym wydawcą uznano Egmont.
Jury konkursu na krótką formę komiksową w składzie: Unka Odya, Wojciech Birek, Tomáš Prokůpek, Marek Turek i Artur Wabik (przewodniczący), obradujące w dniach 11-29.08.2017 r., po zapoznaniu się z nadesłanymi na konkurs pracami oceniło je i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 • trzy równorzędne wyróżnienia w wysokości 1000 zł brutto dla
  • Krzysztofa Dzikiewicza (scenariusz) i Katarzyny Urbaniak (grafika) za pracę pt. „Krok po kroku”
   3_wyroznienie
  • Marcina Podolca (scenariusz i grafika) za pracę pt. „Instynkty”
   2_wyroznienie
  • Tomasza Kontnego (scenariusz) i Mikołaja Ratki (grafika) za pracę pt. „Winda”

 • trzecią nagrodę w wysokości 2000 zł brutto dla Łukasza Piotrkowicza (scenariusz) i Krzysztofa Budziejewskiego (grafika) za pracę pt. „Sen Hieronima B.”
  3_nagroda 28mfkig
 • drugą nagrodę w wysokości 3500 zł brutto dla Yanna-Williama Bernarda (scenariusz i grafika) za pracę pt. „Holy Days”
  2_nagroda 28mfkig
 • pierwszą nagrodę w wysokości 4500 zł brutto dla Tomasza Kontnego (scenariusz) i Leszka Wicherka (grafika) za pracę pt. „Muzeum mnie”
  1_nagroda 28mfkig
 • Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wysokości 7000 zł brutto zdobyli Piotr Szulc (scenariusz) i Kamila Kozłowska (grafika) za pracę pt. „Król”.

grand_prix 28mfkig szulc_kozlowska

Ponadto swoją nagrodę w konkursie na krótką formę komiksową w wysokości 1000 zł przyznało wydawnictwo Kultura Gniewu – otrzymali ją Piotr Szulc i Kamila Kozłowska.

Nagrodę za najlepszy polski album komiksowy, wydany w okresie między festiwalami (1.10.2015-31.08.2016), jury w składzie Dominika Węcławek, Karol Konwerski, Jarosław Machała, Sebastian Frąckiewicz, Marcin Kamiński i Piotr Kasiński przyznało Krzysztofowi „Prosiakowi” Owedykowi za album „Będziesz smażyć się w piekle” wydany przez Kulturę Gniewu.Nagrodę dla najlepszego polskiego wydawcy komiksów – za bardzo dobrze dobraną i ogromną ofertę komiksów amerykańskich, za dobrze przemyślaną ofertę komiksów europejskich oraz za znakomite nowe polskie komiksy dla dzieci organizatorzy przyznali wydawnictwu Egmont Polska.Doktorat humoris causa, czyli Nagrodę im. Papcia Chmiela za wybitne zasługi dla polskiego komiksu otrzymali autorzy bloga „Na Plasterki!!!”. Nagrodę dostali prawdziwi pasjonaci – ludzie, którzy z ogromną starannością i dociekliwością badają życie i twórczość jednego z najważniejszych polskich twórców komiksowych - Janusza Christy.

Katarzyna Tośta

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-