baner

NEWS

- Zapowiedzi

Emefkowe premiery Timofa


Aż dziewięć premier przygotowało Timof Comics na wrzesień. Na emefce ukażą się między innymi przekładany Gipi, drugi tom o Irenie Sendlerowej czy obiecująco zapowiadające się "Maniak miłości" i "Kwaśne jabłko".

10 bolesnych operacji
Dziesięć bolesnych operacji dziesięć lat później. Celebrując pełną rocznicę powstania komiksowego "monologu narzekania" duetu Szcześniak/Pałka przedstawiamy jego wyjątkową edycję, wzbogaconą o wybrane Przygody Leszka, które przez lata ukazywały się na internetowej witrynie magazynu "Ziniol".

*  *  *

komiksowa odpowiedź na filmy Marka Koterskiego. W błąkaniu się bohatera po mieście jest też coś z Ullisesa Joyce’a. (...) Warto kupić, warto się zapoznać, warto mieć na półce, bo to komiks napisany bardzo sprawnie i narysowany na wysokim poziomie.

Robert Wyrzykowski, Esensja.pl

Jeszcze macie szansę kupić komiks, który za 10 lat będzie uznawany za jeden z ważniejszych w historii polskiego komiksu. Nie przesadzam.

Kingpin, Gildia.pl

10 bolesnych operacji to porządna powieść graficzna. Scenarzysta wykonał sporo pracy i zadbał zarówno o świetne, błyskotliwe dialogi, jak i głęboką analizę różnych stanów emocjonalnych głównego bohatera. Ze scenariuszem doskonale współgra grafika Macieja Pałki, brudna, groteskowa i „nieładna”, odpowiednia do „nieładnej” historii.

Sebastian Frąckiewicz, Lampa

10 Bolesnych Operacji to komiks, który zadziwi wielu czytelników. Okaże się, że Szcześniak jednak umie pisać sensowne scenariusze, a Pałka rysować komiksy. Utwór ten udowadnia, że dało im się zerwać z zinowym dziedzictwem i wkroczyć na salony głównego obiegu. Choć może nie do końca.

Kuba Oleksak, Below Radars

[opis wydawcy]
10 bolesnych operacji 10 bolesnych operacji 10 bolesnych operacji 10 bolesnych operacji 10 bolesnych operacji
Aż przyjdzie kocur

Aż przyjdzie kocur

Scenariusz: Agnieszka Kozłowska, Dawid Śliwiński
Rysunki: Agnieszka Kozłowska
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 195x270 mm
Stron: 176
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-46-2
Komiks nr 232

Młoda artystka przeżywa kryzys. Poznanie kota-elektryka sprawia, że rozpoczyna niezwykłą podróż wewnątrz siebie, aby odnaleźć inspirację i zapał. Do czego doprowadzi podróż przez iluzoryczny świat własnych wyobrażeń?

Agnieszka Kozłowska - absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Aż przyjdzie kocur to jej debiut komiksowy, a zarazem praca dyplomowa.

[opis wydawcy]
Dziewanna, szczury i inne historie

Dziewanna, szczury i inne historie

Scenariusz: Adam Święcki, Robert M. Heske
Rysunki: Adam Święcki
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 78
Cena: 25,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-36-3
Komiks nr 233

Szczury, lasy, opuszczone piwnice, dzieci pozostawione w ludzkiej dżungli. Siedemdziesiąt osiem stron mroku w epizodach, w których spotykają się dawne legendy i współczesny, niedoskonały świat. Patchwork, tworzony na przestrzeni lat, teraz poskładany i oddany w ręce czytelników.

Adam Święcki zaprasza w podróż po światach współczesnych legend.

Adam Święcki - urodzony w 1977 roku polski rysownik komiksowy, grafik i malarz.

[opis wydawcy]
Esmera

Esmera

Scenariusz: Zep
Rysunki: Vince
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Tłumaczenie: Kasia S.
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 80
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-44-8
Komiks nr 235. Tylko dla dorosłych!

Esmera, uczennica gimnazjum Sacro Cuore mieszka w internacie prowadzonym przez zakonnice. Dzieli pokój z Rachelą, przyjaciółką, która odkrywa przed nią świat seksualności. Za rękę prowadzi ją do krainy rozkoszy.

Esmera jest jednak niezwykła. Orgazm staje się dla niej przypadłością, która wywołuje w niej niespotykaną przemianę. Przez nią jest samotna i wciąż poszukuje swego miejsca na ziemi.

Zep i Vince stworzyli pornograficzne arcydzieło.

Zep - Naprawdę nazywa się Philippe Chappius (jego pseudonim to hołd złożony zespołowi Led Zeppelin). Urodził się w 1967 roku w Genewie, współpracował z magazynem "Spirou". Ma dwie pasje: komiks i muzykę. Twórca nagradzanej serii Titeuf - zdobywała ona nagrody miedzy innymi na festiwalach komiksowych w Sierre, Paryżu i Angouleme.

Vince - paryski rysownik komiksów, tworzący na rynek francuski i amerykański.

[opis wydawcy]
Irena #02: Sprwiedliwi

Irena #02: Sprwiedliwi

Scenariusz: Jean David Morvan, Severine Trefouel
Rysunki: David Evrard
Kolor: Walter Pezzali
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Seria: Irena
Tytuł oryginału: Irena. Tome 2 - Les Justes
Tłumaczenie: Małgorzata Fangrat
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235x315 mm
Stron: 68
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-59-2
Komiks nr 234

W 1940 roku wojska nazistowskich Niemiec okupowały Polskę. W Warszawie, Żydzi z całego miasta zostali zesłani do otoczonego murami getta.. Każdy, kto próbuje uciec jest zabijany bez ostrzeżenia; jedynymi, którzy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z getta są przedstawiciele wydziału opieki społecznej. Wśród nich jest Irena Sendlerowa, która codziennie przywozi jedzenie, leki i wsparcie dla tych, uwięzionych w tym piekle, cierpiących z powodu chorób i niedożywienia. Irena jest wzorem odwagi: nie waha się przeciwstawić strażnikom, aby zrobić więcej niż pozwalają okupanci. Punktem zwrotnym jest dzień, gdy na łożu śmierci, młoda matka powierza jej życie swego syna. Ten zwrot akcji i następujące po nim wydarzenia sprawiają, że Irena angażuje się w ratowanie dzieci z getta. Aby to zrobić, musi być gotowa zaryzykować życie.

Irena Sendlerowa, działaczka ruchu odporu, była jedną z bohaterek II wojny światowej. Uratowała prawie 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. W 1965 roku uznana za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Zmarła w 2008 roku w Warszawie.

O tomie 1:

Wrażliwość na cierpienie innych, hart i moralna niezłomność Sendlerowej stanowią wzorzec do naśladowania. Daleki jestem o uogólnień i generalizowania, ale wydaje mi się, że współczesna sytuacja polityczna i społeczna powoduje, iż warto dzieci zapoznać z omawianym komiksem. Rzecz prowokuje do rozmowy o okropieństwach wojny, ale i o prawości, odpowiedzialności oraz szlachetności.

Maciej Gierszewski, Kopiec Kreta

Warto podsunąć go do przeczytania dzieciom, ale lektura będzie zajmująca także dla dorosłych. Trzeba jednak potraktować tę opowieść, zgodnie z intencjami autorów, jako jedynie zaproszenie do samodzielnego studiowania niezwykłego życia tytułowej bohaterki. Nie jest to bowiem komiks historyczny w sensie ścisłym, nie jest to także – tym bardziej – dokument ukazujący wiernie poszczególne zdarzenia z jej życia (choć w komiksie znalazły się przypisy wyjaśniające pewne zdarzenia oraz lista książek poświęconych Irenie Sendlerowej). „Irena” pozostaje dostosowaną do dziecięcej wrażliwości, mądrą i przejmującą wizją życia zgodnego z pewnymi wartościami. Jest to budująca opowieść o tym, że nawet w czasach, gdy tak trudno było żyć godnie, byli ludzie przedkładający życie innych ponad własne bezpieczeństwo.

Paweł Ciołkiewicz, esensja.pl

[opis wydawcy]
Kwaśne jabłko

Kwaśne jabłko

Scenariusz: Jerzy Szyłak
Rysunki: Joanna Karpowicz
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 56
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-52-3
Komiks nr 228

Kilkanaście lat temu redaktor z jednego z czołowych wydawnictw komiksowych w Polsce odrzucił scenariusz Kwaśnego jabłka. Powiedział wtedy, że pokazał go koleżankom, a one stwierdziły, że nie chciałyby przeczytać tej historii, gdyby została wydana w formie komiksu. Prawdę powiedziawszy, nikt nie chciałby czytać, słuchać czy oglądać tego typu historii, niezależnie od formy, w jakiej zostałyby one zaprezentowane. A jednak są one opowiadane. A są opowiadane, bo się zdarzają: i starszym i młodszym, wykształconym i nie, pobożnym i bezbożnym. Żadna z tych osób nie chciałaby trafić na kwaśne jabłko w koszyku. Niektórym jednak to się zdarza. Dlatego takie historie muszą być opowiadane.

Kwaśne jabłko to owoc współpracy Jerzego Szyłaka i Joanny Karpowicz, którzy kilkanaście lat temu stworzyli razem kontrowersyjną Szminkę. Rysowniczka powiedziała wtedy, że nie chciałaby robić Kwaśnego jabłka. Ale po latach zmieniła zdanie.

Joanna Karpowicz (ur. 1976 w Krakowie) – absolwentka krakowskiego Liceum Plastycznego, studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki zakończone dyplomem z wyróżnieniem, realizowanym w pracowni prof. Leszka Misiaka w 2001 roku. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i komiksem. W swoich pracach bazuje wyłącznie na tradycyjnych technikach malarskich. Wybrane komiksy autorki: Szminka (2003), Jutro będzie futro (2005), Staruorzzz: Stare klisze (2006), Wujek Franz (2007), Pocztówki z Białegostoku (2012).

Jerzy Szyłak (ur. 1960 w Elblągu) – polski literaturoznawca, filmoznawca i scenarzysta komiksowy. Absolwent i pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego (Zakład Dramatu, Teatru i Filmu w Instytucie Filologii Polskiej). Pracował również w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Scenarzysta komiksowy, m.in. Szminka, Szelki (rys. Wojciech Stefaniec), Obywatel w palącej potrzebie (rys. Jacek Michalski), Wyznania właściciela kantoru (rys. Mateusz Skutnik), Alicja (rys. Mateusz Skutnik), Alicja po drugiej stronie lustra (rys. Jarosław Gach).

[opis wydawcy]
Maniak miłości

Maniak miłości

Scenariusz: Koren Shadmi
Rysunki: Koren Shadmi
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x240 mm
Stron: 224
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-50-9
Komiks nr 229

Samotność? Aplikacja temu zaradzi.

Rozpaczający po rozstaniu, młody animator "K", zostaje zachęcony przez przyjaciela do zainstalowania aplikacji Lovebug i wyruszenia na miłosny podbój. Jego podróż w poszukiwaniu prawdziwej miłości, przeradza się szybko w ciągłe poszukiwanie nowych doznań i pasmo podbojów seksualnych.

Wystarczy nacisnąć przycisk, by znaleźć się w cyfrowej krainie miłości, gdzie aplikacja Lovebug oferuje nieskończony strumień dopasowań, posortowanych według algorytmów, które co chwilę podsuwają nam nowe pary.

To opowieść o współczesnej miłości w świecie singli wciąż goniących za nieosiągalnym ideałem.

*  *  *

"Maniak miłości Korena Shadmiego to figlarny powrót do komiksowych autobiografii lat 90., a zarazem wyprawa ku lasującym mózg głupawkom nowoczesności. Niewiele komiksowych opowieści potrafi odnaleźć czuły punkcik, gdzie łączą się zmysłowe rysunki, doskonałe dialogi, interesujące postaci i bezszwowa narracja. Shadmiemu ta sztuka - i o wiele, wiele więcej - się udała".

Peter Kuper

Koren Shadmi urodził się w Izraelu. Po zakończeniu służby w Izraelskich Siłach Zbrojnych przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął studia w tamtejszej School of Visual Arts; dziś uczy tam ilustracji. Jego rysunki publikują "The New York Times", "Hollywood Reporter", "Playboy" i wiele innych.

Komiksy Korena wydano we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Izraelu, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Jego pierwsza anglojęzyczna pozycja, In the Flesh, została opublikowana w 2009 roku przez Random House. Prace Korena wybrano do antologii Best American Comics 2009 redagowanej przez Charlesa Burnsa. W 2015 roku First Second wydało jego kolejny komiks - Mike's Place, a Z2 Comics - The Abaddon.

Zapoznaj się z pracami Korena na www.korenshadmi.com

[opis wydawcy]
Maniak miłości Maniak miłości Maniak miłości Maniak miłości Maniak miłości Maniak miłości
Sadbøi

Sadbøi

Scenariusz: Berliac
Rysunki: Berliac
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 170x240 mm
Stron: 144
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-55-4

Czy przestępstwo może być sztuką? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Berliac w swoim najpełniejszym komiksie.

Sadbøi to osadzona w bieżących realiach opowieść poruszająca ważne problemy społeczne – opowiada o imigracji, uchodźcach, przestępczości, sztuce współczesnej, czy też o osobistej zemście.

Berliac stworzył Sadbøia w stylu gekiga, a w komiksie znajdziemy mnóstwo nawiązań do graficznych dokonań japońskich klasyków tego stylu.

Nie jest to komiks politycznie poprawny! Dlatego wszystkich zapraszamy do lektury i do wyrobienia sobie własnego zdania na jego temat. 

Berliac - argentyński komiksiarz, tworzący w stylu mangowym. W swoim artystycznym życiu tułał się po całym świecie, od niedawna mieszka w Polsce, w Krakowie. Sadbøi to najobszerniejszy komiks w jego dorobku.

[opis wydawcy]
Ziemia swoich synów

Ziemia swoich synów

Scenariusz: Gipi
Rysunki: Gipi
Wydanie: I
Data wydania: 18 Wrzesień 2017
Tłumaczenie: Anna Karolina Teruzzi
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 170x240 mm
Stron: 284
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-33-2
Komiks nr 236

Nieznana przyszłość, ojciec i dwóch synów, starający się przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Ich życie w domku nad jeziorem sprowadza się do codziennej walki o przetrwanie. Społeczeństwo nie istnieje. Każde zetknięcie z innymi jest niebezpieczne. Ojciec każdego dnia zapisuje coś w notatniku, ale nie uczy swoich synów czytać. Nie, oni mają nauczyć sie przetrwać w tym surowym świecie, pozbawionym uczuć.

Gipi tworzy wizję postapokaliptycznego świata, która jest przerysowanym obrazem naszej rzeczywistości. Zniszczony świat, w którym wszyscy walczą o przetrwanie, wzajemnie się zabijają i zniewalają. Ale w tym świecie po cywilizacji, jest iskierka nadziei, dla dwóch chłopców, w których człowieczeństwo, objawi się w nieoczekiwanym momencie.

Ziemia swoich synów została uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń na włoskiej scenie komiksowej 2016 roku.

Gipi (wł. Gianni Pacinotti) - urodzony w 1963 roku w Pizie włoski rysownik i scenarzysty. Swoją karierę zaczął jako ilustrator i autor tworzący dla reklamy. Tak naprawdę dopiero od 1992 roku regularnie realizował krótkie formy komiksowe, które publikował we włoskich czasopismach i magazynach. Wydana w 2004 roku przez Coconino Press, stałego wydawcę Gipiego we Włoszech, powieść graficzna Appunti per une Storia di Guerra doczekała się również francuskiej edycji i przyniosła autorowi pierwszy znaczący sukces - prestiżową nagrodę dla najlepszego komiksu roku na festiwalu w Angouleme. To wyróżnienie i uznanie na największym komiksowym rynku w Europie zwróciło na Gipiego uwagę wydawców z całego świata. W Polsce ukazał się do tej pory jeden jego komiks: Sala prób (tytuł oryginalny Questa e la stanza).

[opis wydawcy]
Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów



[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-