reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wino im starsze tym… gorsze?
Sus o "Torpedo 1972"
Pomściciele z Gotham
Gierszewski o "Batman. Detective Comics: Syndykat ofiar"
Retro Batman
Sławiński o "Batman. Świt mrocznego księżyca"
Nosił Wade razy kilka
Grygiel o "Deadpool. Wszystko, co dobre…"
Tajemnice Los Angeles
Grygiel o "Hawkeye. L.A. Woman"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie autorskie i promocja komiksu o Hansie Memlingu


25 lipca o godzinie 18:00 w Muzeum Narodowym w Gdańsku (ul. Toruńska 1) odbędzie się spotkanie autorskie i promocja komiksu "Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu".
Zapraszamy na niecodzienne spotkanie, które odbędzie się w Sali Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku!
Podczas spotkania odbędzie się promocja najnowszego wydawnictwa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku - "Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu". Podczas spotkania obecny będzie autor komiksu - Łukasz Pawlak.

Komiks „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu” został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów Roku Memlinga. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Pawlak, który jest autorem zarówno scenariusza, jak i rysunku do komiksu.
Scenariusz, pomimo tego, że informuje o wielu faktach z epoki oraz życia Hansa Memlinga, napisany jest dowcipnie i lekkim piórem. Na 48 stronach komiksu poznamy nie tylko burzliwą historię „Sądu Ostatecznego” ale też drogę do malarskiej perfekcji Hansa Memlinga oraz realia i trendy panujące w epoce renesansu. Poza historią słynnego tryptyku, który należy do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, na stronach komiksu poznajemy m.in. Legendę o Św. Urszuli oraz historię powstania jednego z ostatnich dzieł Memlinga – Relikwiarza Św. Urszuli.

20170725memling

Łukasz Pawlak (ur. 1982) – Absolwent Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ostatnim czasie pisze i rysuje komiks internetowy „Zupa żółwia” i „Opowieści z byłego radomskiego”. Komiks o Hansie Memlingu jest jego papierowym debiutem.

UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! W spotkaniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 osób. Zapisy pod adresem email: promocja@wbpg.org.pl


Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu

Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu

Scenariusz: Łukasz Pawlak
Rysunki: Łukasz Pawlak
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Stron: 48
Cena: 20,00 zł
Wydawnictwo: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
ISBN: 978-83-89285-03-4
[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-