reklama baner reklama

Nowe Teksty

Bohater, na jakiego nie zasługujemy
Zimiński o 1.tomie "Transmetropolitana"
Obniżenie lotu
Kleszcz o "Superman. Action Comics #02: Powrót do „Daily Planet”
Śladów geniuszu brak
Kleszcz o "RAPP #01: Zaginione dzienniki Tesli"
Wino im starsze…
Kleszcz o "Hellboy. Tom 3: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca"
Jest źle, jest źle, jest źle, jest...
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #03: Ponadczasowi"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Serwis komiks.wp.pl zniknął z sieci


Wirtualna Polska zdecydowała się usunąć z sieci serwis komiks.wp.pl, który zastąpił kilka lat temu serwis komiksomania.pl.
komiks.wp.pl nie jest jedyną częścią serwisu Wirtualnej Polski jaki w ciągu ostatnich miesięcy zniknął z sieci. Zniknęły również między innymi historia.wp.pl, narty.wp.pl

W przypadku serwisu komiks.wp.pl zniknął cały kontent - recenzje, wywiady, artykuły etc. Wiemy, że jeszcze w maju serwis działał. Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić kiedy dokładnie i dlaczego zniknął, możemy się jedynie domyślać, że "klikalność" nie była zadowalająca.
Staraliśmy się dowiedzieć u źródła jakie były powody zniknięcia, oraz chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej, niestety przez ponad tydzień nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi z działu prasowego i pewnie już takowej nie otrzymamy.

Serwis ksiazki.wp.pl przejął częściowo tematykę komiksową, ale zakładamy, że w dużo mniejszym stopniu niż działoby się to na serwisie dedykowanym komiksowi.

Redaktorem naczelnym komiksomania.pl a później komiks.wp.pl był Tomasz Pstrągowski (łącznie przez ponad 4 lata), później został redaktorem naczelnym serwisu ksiazki.wp.pl i pełnił tę funkcję do kwietnia 2017 gdy całkowicie rozstał się z WP. Na łamach komiksomanii.pl i komiks.wp.pl poza Pstrągowskim, publikowali między innymi Maciej Wycinek, Karol Konwerski, Maciej Gierszewski, Łukasz Mazur, Kuba Oleksak i Sylwia Kaźmierczak.


[Ystad]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

giera -

oj, dawno temu zniknął, jakoś na przełomie roku, jeśli jeszcze nie dawniej.

Ystad -

giera pisze:oj, dawno temu zniknął, jakoś na przełomie roku, jeśli jeszcze nie dawniej.


No to musisz ustalić wersję z Tomkiem. Bo mi pisał, że w maju tego roku jeszcze był :>

Vivaadeal -

Dawno temu zniknął serwis komiksomania który wisiał pod wp.pl (to chyba tam Tomek był naczelnym). A potem przenieśli to pod adres komiks.wp.pl właśnie. Ale tam się coś w ogóle ukazywało czy to była tylko zarchiwizowana wersja komiksomanii?