reklama baner reklama

Nowe Teksty

Bohater, na jakiego nie zasługujemy
Zimiński o 1.tomie "Transmetropolitana"
Obniżenie lotu
Kleszcz o "Superman. Action Comics #02: Powrót do „Daily Planet”
Śladów geniuszu brak
Kleszcz o "RAPP #01: Zaginione dzienniki Tesli"
Wino im starsze…
Kleszcz o "Hellboy. Tom 3: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca"
Jest źle, jest źle, jest źle, jest...
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #03: Ponadczasowi"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Komiksowa Warszawa bez dotacji od Miasta przez komiks?


Miasto Stołeczne Warszawa wstrzymało swoje trzyletnie dofinansowanie Festiwalu Komiksowa Warszawa z powodu szumu jakie poczyniły środowiska prawicowe wokół rozdawanego na Festiwalu komiksu "Polska Mistrzem Polski".
Powodem decyzji według Ratusza są "kontrowersyjne rysunki" oraz wulgaryzmy, które znalazły się w rozdawanym na tegorocznej edycji komiksie "Polska mistrzem Polski" Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego.

Oświadczamy, że nie znaliśmy wcześniej treści zawartych w komiksie „Polska mistrzem Polski”. Po zapoznaniu się z wydawnictwem jednoznacznie oświadczamy, że nie akceptujemy jego treści. Z tego powodu zapadła decyzja o wstrzymaniu dotacji na projekt, którego częścią jest ten komiks. Źródło

Projekt, z którym zwrócił się do nas organizator, dotyczy trzech lat, 2017, 2018 i 2019. I na te lata miał przyznaną dotację. Trzyletnie dofinansowanie - nie chodzi oczywiście o dofinansowanie samego komiksu, tylko całego festiwalu - wynosi 170 tysięcy złotych - powiedziała Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza. Źródło TVN24
Polska Mistrzem Polski

Polska Mistrzem Polski

Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 152X235 mm
Stron: 48
Cena: 0 zł
Wydawnictwo: Timof Comics, Polskie Stowarzyszenie Komiksowe
ISBN: 978-83-65527-06-6
Komiks nr 223

Przedstawiamy wybór pasków z serii Polska Mistrzem Polski, drukowanych w Dużym Formacie Gazety Wyborczej.

Album będzie dostępny za darmo na festiwalu Komiksowa Warszawa 2017 oraz Warszawskich targach Książki.

Tomasz Leśniak - absolwent Wydziału Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Twórca fanzinu "Mięso". Wraz z Rafałem Skarżyckim stworzyli postać Jeża Jerzego. Dziecięcą serię Tymek i Mistrz. Poza tym autor serii komiksowych Opowieści wakacyjne ku przestrodze czytelników i Euzebiusz i Cezary (scenariusz Rafał Skarżycki) oraz Kfiatuszki (scenariusz Dennis Wojda, publikowane na łamach miesięcznika "Filipinka"). Laureat Grand Prix łódzkiego Festiwalu Komiksu w 1999 roku za komiks z serii Jeż Jerzy. Poza komiksami tworzy także filmy animowane. Mieszka w Warszawie.

Rafał Skarżycki - scenarzysta, filozof, pisarz. Permanentnie powołuje do życia przeróżne kreatury - do najbardziej znanych jego dzieci należą m.in.: Jeż Jerzy (z przyczyn oczywistych, bolesny poród), Tymek i Mistrz. Współpracował z takimi rysownikami jak: Tomasz Lew Leśniak, Jakub Rebelka, Piotr Kowalski, Bogusław Polch, Przemek Truściński, Wiesław Dojlidko. Jak do tej pory opublikował 11 albumów komiksowych i zapowiada, że to jeszcze nie koniec. Miał okazję prezentować swoje prace na łamach wielu pism - regularnie publikuje w magazynie "Ślizg" i "Gazecie Wyborczej". Komiksy do jego scenariuszy przedstawiane były na wystawach w kraju i za granicą. Mieszka w Warszawie.

[opis wydawcy]
Polska Mistrzem Polski Polska Mistrzem Polski Polska Mistrzem Polski


[Ystad]

Tagi

Komiksowa Warszawa 2017


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-