reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zagranica

Spotkanie z Wojciechem Stefańcem w Nowym Jorku


4 kwietnia o godzinie 18:30 - 19:45 w nowojorskiej Greenpoint Public Library (107 Norman Ave, Brooklyn 11222) odbędzie się spotkanie z Wojciechem Stefańcem "Jaki jest polski komiks współczesny".
Biblioteka na Greenpoincie serdecznie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Stefańcem, grafikiem i rysownikiem, autorem wielu książek komiksowych. Dwie jego książki zostały przetłumaczone na angielski, a sam artysta będzie uczestnikiem MOCCA Arts Festival, największego festiwalu komiksu, w którym co rok uczestniczy około siedmiu tysięcy niezależnych artystów z całego świata. Rozmowę o polskiej książce komiksowej poprowadzi Agata Endo Nowicka, polska ilustratorka i rysowniczka.

Wojciech Stefaniec to autor okładek do książek, płyt muzycznych i gazet, jak również plakatów i znaków logo, w końcu - komiksów.

Laureat nagród, w tym m.in.: Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy rysownik roku (2011); pierwsza nagroda w konkursie dziennikarskim im. Jana Stepka za okładkę z dnia 13 stycznia 2011 wykonaną dla Głosu Pomorza (2011); III miejsce w kategorii Dzienniki Regionalne w konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku Grand Front 2011 za okładkę z dnia 13 stycznia 2011 r. wykonana dla Głosu Pomorza; nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w kategorii Najlepszy Album roku 2013 za komiks "NOIR" (2014); nagrody za krótkie formy komiksowe: Wspomnienie, Praha; Brązowa Chimera za okładkę Głosu Pomorza z dnia 07 sierpnia 2008.

Autor takich komiksów jak: "Alveum" (Timof Comics, 2007) na podstawie opowiadania Radka Poniewierzy; "Dom żałoby" #3,4 (Timof Comics, 2007) do scenariusza Dominika Szcześniaka; "Szanowny" (Timof Comics, 2008) do scenariusza Bartosza Sztybora; "Szelki" (2011 Timof Comics) do scenariusza Jerzego Szyłaka; "Dyptyk warszawski" (Timof Comics 2013); "NOIR" razem z Łukaszem Bogaczem i "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk", do którego napisał scenariusz i zilustrował; "Rodzice swoich dzieci" (2014 Profanum) z Danielem Gizickim.

Autor krótkich form komiksowych, w tym m.in.: "Wspomnienie" (2007) do scenariusza Pawła Timofiejuka (wydany w magazynie B5) - komiks ten otrzymał wyróżnienie w konkursie o Powstaniu Warszawskim. "Praha" (2009) do scenariusza Pawła Timofiejuka zajęła III miejsce w konkursie „W sąsiednich kadrach”. "Egzamin z Norwidem" (2010), scenariusz Paweł Timofiejuk - komiks ukazał się w Przewodniku Warszawskim wydanym przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe i Miasto Stołeczne Warszawa. "Udawany luj" ukazał się w komiksowej adaptacji Lubiewia Witkowskiego wydanej przez Ha!art. "The Promise Land" i "Grusza" ukazały się w inicjatywie „City stories” dla miasta Łodzi.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-