reklama baner reklama

Nowe Teksty

Samotność buca
Panic o "Wilsonie"
Wyrzuty sumienia Franka C.
Kleszcz o "Bloodshot: Odrodzenie #01: Kolorado"
Generyczność frankofona
Tymczyński o "Lady S #08: Racja stanu"
Okładka miesiąca: luty 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?
Sus o 3. i 4. tomie "Paper Girls"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Rumia Comic Con 2019
  • Miejsce: Rumia, Stacja Kultura - Biblioteka Rumia, Starowiejska 2
    Kiedy: 2019-03-02

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Nagroda im. Dra Tomasza Marciniaka - ogłoszenie konkursu


Do 2 kwietnia 2017 można zgłaszać do Nagrody im. Dra Tomasza Marciniaka opublikowane w 2016 roku teksty naukowe, popularnonaukowe lub publicystyczne, które w całości lub w większej części poświęcone są tematyce komiksowej.
27 maja 2017 r. w toruńskim Dworze Artusa (Rynek Staromiejski 6) odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt, a tym samym spotkanie ze znakomitymi gwiazdami. Tym razem temat wiodący to "Kobiety w popkulturze - bohaterki i twórczynie". Szczegóły wkrótce.

Natomiast jednym z pierwszych wydarzeń tegorocznego Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt będzie przyznanie (po raz kolejny) prestiżowej Nagrody im. Dra Tomasza Marciniaka - jedynej w Polsce nagrody za publikacje naukowe i popularnonaukowe z dziedziny komiksu. Celem jest promowanie naukowej refleksji oraz wysokiej jakości publicystyki poświęconej sztuce komiksu.

Do 2 kwietnia można zgłaszać do Nagrody opublikowane w 2016 roku teksty naukowe, popularnonaukowe lub publicystyczne, które w całości lub w większej części poświęcone są tematyce komiksowej. 7 maja Kapituła Nagrody przyzna trzy nominacje, zaś 27 maja podczas Festiwalu DwuTakt ogłoszony zostanie zwycięzca, który oprócz tytułu otrzyma nagrodę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych. Fundatorem Nagrody jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Do pobrania:
- Regulamin Nagrody
- Formularz zgłoszeniowy do Konkursu PDF / DOCX.


[Ystad za komiksisatyra.pl]

Tagi

Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2017


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-