baner

NEWS

- Rozmaitości

Nagroda im. Dra Tomasza Marciniaka - ogłoszenie konkursu


Do 2 kwietnia 2017 można zgłaszać do Nagrody im. Dra Tomasza Marciniaka opublikowane w 2016 roku teksty naukowe, popularnonaukowe lub publicystyczne, które w całości lub w większej części poświęcone są tematyce komiksowej.
27 maja 2017 r. w toruńskim Dworze Artusa (Rynek Staromiejski 6) odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt, a tym samym spotkanie ze znakomitymi gwiazdami. Tym razem temat wiodący to "Kobiety w popkulturze - bohaterki i twórczynie". Szczegóły wkrótce.

Natomiast jednym z pierwszych wydarzeń tegorocznego Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt będzie przyznanie (po raz kolejny) prestiżowej Nagrody im. Dra Tomasza Marciniaka - jedynej w Polsce nagrody za publikacje naukowe i popularnonaukowe z dziedziny komiksu. Celem jest promowanie naukowej refleksji oraz wysokiej jakości publicystyki poświęconej sztuce komiksu.

Do 2 kwietnia można zgłaszać do Nagrody opublikowane w 2016 roku teksty naukowe, popularnonaukowe lub publicystyczne, które w całości lub w większej części poświęcone są tematyce komiksowej. 7 maja Kapituła Nagrody przyzna trzy nominacje, zaś 27 maja podczas Festiwalu DwuTakt ogłoszony zostanie zwycięzca, który oprócz tytułu otrzyma nagrodę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych. Fundatorem Nagrody jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Do pobrania:
- Regulamin Nagrody
- Formularz zgłoszeniowy do Konkursu PDF / DOCX.


[Ystad za komiksisatyra.pl]

Tagi

Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2017


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-