reklama baner reklama

Nowe Teksty

Kosmiczne początki Toma Kinga
Sławinski o "Omega Men. To już koniec"
Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

8. Dziecięce Spotkania z Komiksem w Pacanowie


12 lutego godz. 12.00 - 17.00 w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie (ul. Kornela Makuszyńskiego 1) odbędą się obchody 8. Dziecięce Spotkania z Komiksem. Komiksowymi gośćmi będą: Robert Trojanowski, Agata Komorowska i Grzegorz J. Nowicki.
12 lutego godz. 12.00 - 17.00. Wszystkich szalonych rysowników, a także fanów i miłośników obrazkowych historii Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza - już po raz ósmy(!) - na pełną dynamiki i energii imprezę: „Dziecięce Spotkania z Komiksem”.

Tym razem, liczba atrakcji oczekujących na dzieci, jest naprawdę oszałamiająca. W programie zaplanowano m.in.: pojedynek rysowników, warsztaty plastyczne, warsztaty rzeźby w lodzie, rysowanie najdłuższego na świecie szalika dla Koziołka Matołka, zorganizowano strefę gier planszowych, pokazy drukarek 3D, pokazy robotów…

20170212pacanow

Gwiazdą imprezy jest Robert Trojanowski, autor książki "Zwariowany podręcznik z zaczarowanej szkoły", która pozwoli dzieciom stworzyć własną, szaloną szkołę, gdzie mogą prowadzić zabawne lekcje, sprawdzać listę obecności, zadawać prace domowe, wystawiać oceny i rozwiązywać zagadki. Czarodziejską różdżką jest bowiem ołówek, który może wszystko!

Patron książki - Inka – zaprasza podczas Spotkań na degustację kawy!

Jak co roku, uznani twórcy rysunkowych fabuł, prowadzą otwarte konsultacje i udzielą porad młodym adeptom sztuk plastycznych. Tym razem warsztaty komiksowe poprowadzą Agata Komorowska i Grzegorz J. Nowicki.
Zostanie też rozstrzygnięty doroczny konkurs na dziecięcy komiks, przedstawiający podróż Koziołka Matołka do egzotycznego kraju. (W roku 2016 była nim Dania.) Wszystkie wyróżnione prace będzie można zobaczyć na wystawie w Centrum Bajki, a najlepsze z nich zostaną wydane drukiem w książeczce pt. „Podróże Koziołka Matołka”.

A żeby podczas „Spotkań” ani przez chwilę nie było nudno, wszystkich uczestników imprezy będzie rozbawiał kabaret „Rewers” z Zielonej Góry, prawdziwa mieszanka kabaretowo -wybuchowa, łącząca różne pokolenia artystów.

Bilet: 3zł, rodzinny: 10zł


[Ystad za stolica-bajek.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-