baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


Do dystrybucji trafiło kilka pozycji, w tym: "Totalnie nie nostalgia", "Bradl" oraz drugie wydanie "Składu głównego".

Totalnie nie nostalgia

Totalnie nie nostalgia

Scenariusz: Wanda Hagedorn
Rysunki: Jacek Frąś
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Tytuł oryginału: Pas de retour en Ostalgie
Rok wydania oryginału: 2016
Wydawca oryginału: Steinkis
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu, Wydawnictwo Komiksowe

Pierwsze 11 lat życia spędziłam w „odzyskanym-dla-macierzy-Szczecinie”. Było to dzieciństwo katolickie, patriarchalne i pe-er-el-owskie, czyli depresyjno-opresyjno-represyjne. Całkiem banalne w tamtym czasie.

Totalnie nie nostalgia. Memuar to niezwykła, autobiograficzna opowieść Wandy Hagedorn o kobietach, które walczą o swoją przestrzeń w rodzinie i społeczeństwie. Dorastająca Wanda, najstarsza z czterech sióstr, oprowadza nas po swojej rodzinie. Opowiada o podporządkowanej, ale walczącej o niezależność matce, wyemancypowanej babce i siostrach, które w różny sposób radzą sobie z patriarchalną opresją. 

Błyskotliwa i iskrząca ciętym dowcipem powieść graficzna, jakiej jeszcze nie czytaliście i nie oglądaliście. PRL w rysunku Jacka Frąsia bywa krainą dzieciństwa, ciepłą i radosną ale i przerażającą, i upokarzającą. W świecie „Totalnie nie nostalgii” sąsiadują ze sobą wata cukrowa, dziecięce wygłupy, poważne lektury i cierpienia, których żadna dziewczynka nie powinna zaznać. 

---

Kobieta, której udało się uciec daleko w sensie geograficznym i mentalnym opowiada historię dorastania w rodzinie z (polskiego) piekła rodem. Ten potwór z przeszłości powraca niczym Godzilla w postaci nosorożca. Feministyczny „Memuar” Wandy Hagedorn to pracowita archeologia, a narratorka rozprawia się ze swoim potworem przy pomocy bardzo ostrych narzędzi. Dramat rozgrywa się między matką cierpiętnicą i ojcem tyranem, pomiędzy którymi muszą jakoś przetrwać ich cztery córki. Czytanie/oglądanie boli, ale chciałoby się na koniec poznać kolejną część historii Wandy, która musiała odbyć długą podróż, by stawić czoło nosorożcowi. Zachwycające rysunki Jacka Frąsia.

Joanna Bator, pisarka, laureatka Nagrody Literackiej Nike za powieść Ciemno, prawie noc

Dawno nie czytałam tak przejmującej książki o byciu dziewczynką i nastolatką w PRL, o budowaniu kobiecej tożsamości i  dysfunkcjonalności rodzin zdominowanych przez patriarchalnych narcyzów. „Totalnie nie nostalgia” to opowieść o budzenia się feministycznej świadomości i powtórka z najnowszej historii Polski widzianej z perspektywy kobiet. Jest to chyba bardziej wartościowa lektura od szeregu ambitnych książek, które przeczytałam w ostatnim czasie. Bardzo długo czekałam na taką książkę i przyznam, że jestem w szoku, bo nagle okazało się, że lubię komiksy…

Katarzyna Tubylewicz, pisarka i tłumaczka

---

Wanda Hagedorn urodziła się w Szczecinie. W 1986 roku wraz z mężem Markiem i bliźniakami Malwiną i Jędrkiem wyemigrowała do Australii. Przez ostatnie dziesięć lat pracowała w organizacjach pozarządowych koordynując projekty na temat gender i zapobiegania przemocy przeciw kobietom.

Jacek Frąś

Od małego rysuje komiksy, głównie pod wpływem kolegi z bloku, cioci ze Szwecji, filmów z lat 80 i klocków Lego z Pewexu. W wieku młodzieńczym, pod wpływem deskorolki, poznaje perkusję w którą uderza do dziś. Pod wpływem szkół artystycznych rysuje i maluje, pod wpływem kolegów ze Słynnej Grupy 8 rysuje komiksy. Pod wpływem Oli zostaje ojcem. Pod wpływem Wandy Hagedorn, przez ponad 2 lata, pracuje nad Totalnie Nie Nostalgią. Pod wpływem alkoholu nie prowadzi.

[opis wydawcy]
Totalnie nie nostalgia Totalnie nie nostalgia Totalnie nie nostalgia
Bradl

Bradl

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Wydanie: I
Data wydania: 25 Styczeń 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 64
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont, Muzeum Powstania Warszawskiego
ISBN: 9788328118997

Komiks Piątkowskiego i Oleksickiego powstał na kanwie losów jednego z uczestników Powstania Warszawskiego – Kazimierza Leskiego „Bradla”. Akcja rozgrywa się w Warszawie – mieście sterroryzowanym przez okupanta, a jednocześnie tętniącym ukrytym życiem, z galerią barwnych, nieco przerysowanych postaci. Dynamiczna opowieść, niebezpieczne rozgrywki, mroczne siedziby tajnych organizacji, wciągająca intryga – to wszystko znajdą czytelnicy w pierwszym tomie serii komiksowej Bradl.

Album został wzbogacony o wstęp historyczny prof. Alexandry Richie, autorki książki Warszawa 1944. Tragiczne powstanie, a także uzupełniony o szkice poszczególnych kadrów i bohaterów.

Drugi tom przygód superagenta Bradla ukaże się wkrótce.

[opis wydawcy]
Dragon Age: Zabójca magów #01

Dragon Age: Zabójca magów #01

Scenariusz: Greg Rucka
Rysunki: Carmen Carnero
Tusz: Terry Pallot
Kolor: Michael Atiyeh
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: Dragon Age: Zabójca magów
Tytuł oryginału: Dragon Age: Magekiller
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 24
Cena: 14,99 zł
Wydawnictwo: Okami
ISBN: 978-83-946151-3-0

Legendarny scenarzysta Greg Rucka rozpoczyna nową opowieść osadzoną we wciągającym świecie mrocznego fantasy Dragon Age!

Tessa i Marius, najemnicy wierni tylko wobec siebie samych, zarabiają na życie tropiąc i eliminując tych, którzy wykorzystują magię do krzywdzenia innych. Zmuszeni do ucieczki przez zdradzieckiego zleceniodawcę pragnącego zatrzeć za sobą wszystkie ślady, znajdują schronienie w szeregach odrodzonej Inkwizycji. Jednak gdy na nieboskłonie pojawia się tajemniczy Wyłom, podążający w ślad za nimi zabójcy okazuję się być okazują się być ich najmniejszym zmartwieniem.

Czy z pomocą nowych towarzyszy Tessa i Marius zdołają ocalić Thedas przed największym zagrożeniem w historii kontynentu?

[opis wydawcy]
Dragon Age: Zabójca magów #01 Dragon Age: Zabójca magów #01 Dragon Age: Zabójca magów #01
Sędzia Dredd: Kompletne akta 13

Sędzia Dredd: Kompletne akta 13

Scenariusz: John Wagner, Alan Grant
Rysunki: Carlos Ezquerra, Liam Sharp, William Simpson, Cam Kennedy, Tim Perkins, John Higgins, Doug Braithwaite, Barry Kitson, Colin MacNeil, Jim Baikie, Paul Marshall, Mick Austin, Jeff Anderson, Vanyo, Steve Yeowell, Mike Collins, Peter Ventner, Cliff Robinson, Chris Weston
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: Sędzia Dredd
Tytuł oryginału: Judge Dredd Complete Case Files Volume 13
Rok wydania oryginału: 2009
Wydawca oryginału: ebellion
Tłumaczenie: Piotr Krasnowolski
Druk: kolor + cz.b
Oprawa: twarda
Format: 219x296 mm
Stron: 288
Cena: 135 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-61596-91-2

Ulice Mega-City One zalała fala przestępczości, za którą stoją wszelkiej maści mieszkańcy, tacy jak chociażby: genialne dziecko o skłonnościach sadystycznych czy superinteligentny rotwailer o imieniu Rex. Jednak jest rozwiązanie tego problemu. A jest nim Sędzia Dredd - sąd i kat w jednej osobie. Dredd jest doskonałym gliniarzem przyszłości.

Scenariusze legendarnego John Wagnera („Historia przemocy”) i Alana Granta („Batman”) zilustrowali najlepsi graficy: Colin MacNeil („Sędzia Dredd - America”), Carlos Ezquerra („Pielgrzym” i „Kaznodzieja”), Cam Kennedy („Star Wars”) i inni, których prace zebrano w tym albumie.

[opis wydawcy]
Sędzia Dredd: Kompletne akta 13 Sędzia Dredd: Kompletne akta 13 Sędzia Dredd: Kompletne akta 13 Sędzia Dredd: Kompletne akta 13 Sędzia Dredd: Kompletne akta 13
Ringo

Ringo

Scenariusz: William Vance, Jacques Acar, André-Paul Duchâteau, Yves Duval
Rysunki: William Vance
Kolor: Petra
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Tytuł oryginału: Tout Vance - 8 - L'intégrale Ringo (1ère partie), Tout Vance - 9 - L'intégrale Ringo (2ème partie)
Rok wydania oryginału: 2004
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 219x296 mm
Stron: 192
Cena: 99 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-61596-88-2

Ray Ringo jest agentem pracującym dla kompanii transportowej Wells Fargo. Jego zadaniem jest ochrona dyliżansów, którymi często przewożone są pieniądze, złoto czy ważne osobistości. Na Dzikim Zachodzie aż roi się od złoczyńców chętnych aby położyć swoje łapy na cennym ładunku. Dlatego Ringo nie będzie narzekał na brak zajęcia i w swych licznych przygodach stawi czoła zbiegłym meksykańskim więźniom, dezerterom, Indianom, a także bandom pospolitych złodziei.

Album ten zbiera wszystkie historie narysowane przez Williama Vance’a, w których pojawiła się postać Ringo. Uzupełniają go także grafiki i okładki magazynu Tintin, na łamach którego pierwotnie były drukowane te komiksy.

[opis wydawcy]
Skład główny #1

Skład główny #1

Scenariusz: Regis Loisel, Jean-Louis Tripp
Rysunki: Regis Loisel, Jean-Louis Tripp
Kolor: Francois Lapierre
Wydanie: II
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: Skład główny
Tytuł oryginału: Magasin général - Marie, Serge, Les hommes
Rok wydania oryginału: 2006/2006/2007
Wydawca oryginału: Casterman
Tłumaczenie: Katarzyna Wójtowicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 219x296 mm
Stron: 240
Cena: 125 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-61596-86-8

Lata dwudzieste XX wieku. W zagubionej pośród kanadyjskich lasów wsi życie toczy się odwiecznym rytmem: od narodzin do śmierci. Nowy proboszcz zaczyna swoją pracę w parafii od ceremonii pogrzebowej właściciela sklepu (tytułowego składu głównego), Felixa Ducharme. Owdowiała Marie Ducharme źle znosi samotność i ciężką pracę. Nie wie, co zrobić ze swoim życiem…

Gdy z nastaniem jesieni mężczyźni wyruszają do lasu, by zimą pracować jako drwale, niespodziewanie we wsi pojawia się Serge Brouillet – tajemniczy weteran pierwszej wojny światowej. Wraz z jego przybyciem życie Marie i jej sąsiadów bardzo się zmienia... Felix Ducharme, który obserwuje i komentuje wszystko zza światów, nie jest zachwycony, a co powiedzą mężczyźni, kiedy wiosną wrócą z lasu?

Cykl „Skład Główny” został stworzony przez dwóch wybitnych scenarzystów i rysowników: Régisa Loisela („W poszukiwaniu Ptaka Czasu”, „Piotruś Pan”) i Jeana-Louisa Trippa („Jacques Gaillard”, „Paroles d`Anges”).

Pierwszy tom polskiego wydania zawiera trzy części: „Marie”, „Serge” i „Mężczyźni”.

[opis wydawcy]
SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

Okładka: Tomasz Kleszcz
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: SuperHero Magazyn
Redaktor naczelny: Michał Czarnocki
Druk: kolor
Oprawa: miękka (A)
Format: A4
Stron: 24
Cena: 14,99
Wydawnictwo: AntyHero

Święta to taki szczególny czas, kiedy każdy – nawet najgorszy łotr – ma prawo do prezentów, odpoczynku i kilku chwil z najbliższymi…

Każdy ma prawo, niektórzy jednak mają jeszcze obowiązki. O tym, co zimową porą porabiają superbohaterowie – bądź co bądź przedstawiciele służb szybkiego reagowania, z definicji zobowiązani do pozostawania w gotowości o każdej porze dnia i nocy – przeczytacie w najnowszym, specjalnym wydaniu SuperHero Magazynu.

Nie tylko mocarnymi superbohaterami nowy numer stoi. Przełom starego i nowego roku wszak to w popkulturze tradycyjnie już okres zdominowany przez władców mocy z innej, odległej galaktyki. A skoro tak premierę „Łotra 1” (nieco przyćmioną nagłą śmiercią Carrie Fisher) postanowiliśmy uczcić dodatkową, okolicznościową okładką i małym przeglądem gwiezdnowojennych komiksów, których po prostu nie wypada nie przeczytać po wyjściu z kina.

W ostatnim w tym roku numerze łączymy jednak nie tylko uniwersum superbohaterów ze światem rycerzy Jedi. Przede wszystkim bowiem łączymy starych, komiksowych wyjadaczy z początkującymi adeptami superbohaterstwa. Z myślą o dorosłych przygotowaliśmy więc dwie nowe rubryki: audiofilską „Herosi w rytmie rocka” i poświęconą Venomowi i spółce „Symbiont Corner”. Milusińscy natomiast znajdą dedykowane im strony do pokolorowania z czarno-białymi ilustracjami HerMana rodem z najciekawszych okładek SuperHero Magazynu. Koniec z wiecznym narzekaniem na młodszych braci, synów i wnuków bazgrzących po komiksach: tutaj można malować do woli, a przy okazji zgarnąć nagrody w konkursie.

[opis wydawcy]
SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

Okładka: Tomasz Kleszcz
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: SuperHero Magazyn
Redaktor naczelny: Michał Czarnocki
Druk: kolor
Oprawa: miękka (C)
Format: A4
Stron: 24
Cena: 12,99
Wydawnictwo: AntyHero

Święta to taki szczególny czas, kiedy każdy – nawet najgorszy łotr – ma prawo do prezentów, odpoczynku i kilku chwil z najbliższymi…

Każdy ma prawo, niektórzy jednak mają jeszcze obowiązki. O tym, co zimową porą porabiają superbohaterowie – bądź co bądź przedstawiciele służb szybkiego reagowania, z definicji zobowiązani do pozostawania w gotowości o każdej porze dnia i nocy – przeczytacie w najnowszym, specjalnym wydaniu SuperHero Magazynu.

Nie tylko mocarnymi superbohaterami nowy numer stoi. Przełom starego i nowego roku wszak to w popkulturze tradycyjnie już okres zdominowany przez władców mocy z innej, odległej galaktyki. A skoro tak premierę „Łotra 1” (nieco przyćmioną nagłą śmiercią Carrie Fisher) postanowiliśmy uczcić dodatkową, okolicznościową okładką i małym przeglądem gwiezdnowojennych komiksów, których po prostu nie wypada nie przeczytać po wyjściu z kina.

W ostatnim w tym roku numerze łączymy jednak nie tylko uniwersum superbohaterów ze światem rycerzy Jedi. Przede wszystkim bowiem łączymy starych, komiksowych wyjadaczy z początkującymi adeptami superbohaterstwa. Z myślą o dorosłych przygotowaliśmy więc dwie nowe rubryki: audiofilską „Herosi w rytmie rocka” i poświęconą Venomowi i spółce „Symbiont Corner”. Milusińscy natomiast znajdą dedykowane im strony do pokolorowania z czarno-białymi ilustracjami HerMana rodem z najciekawszych okładek SuperHero Magazynu. Koniec z wiecznym narzekaniem na młodszych braci, synów i wnuków bazgrzących po komiksach: tutaj można malować do woli, a przy okazji zgarnąć nagrody w konkursie.

[opis wydawcy]
SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

Okładka: Rafał Szłapa
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: SuperHero Magazyn
Redaktor naczelny: Michał Czarnocki
Druk: kolor
Oprawa: miękka (B)
Format: A4
Stron: 24
Cena: 15,99
Wydawnictwo: AntyHero

Święta to taki szczególny czas, kiedy każdy – nawet najgorszy łotr – ma prawo do prezentów, odpoczynku i kilku chwil z najbliższymi…

Każdy ma prawo, niektórzy jednak mają jeszcze obowiązki. O tym, co zimową porą porabiają superbohaterowie – bądź co bądź przedstawiciele służb szybkiego reagowania, z definicji zobowiązani do pozostawania w gotowości o każdej porze dnia i nocy – przeczytacie w najnowszym, specjalnym wydaniu SuperHero Magazynu.

Nie tylko mocarnymi superbohaterami nowy numer stoi. Przełom starego i nowego roku wszak to w popkulturze tradycyjnie już okres zdominowany przez władców mocy z innej, odległej galaktyki. A skoro tak premierę „Łotra 1” (nieco przyćmioną nagłą śmiercią Carrie Fisher) postanowiliśmy uczcić dodatkową, okolicznościową okładką i małym przeglądem gwiezdnowojennych komiksów, których po prostu nie wypada nie przeczytać po wyjściu z kina.

W ostatnim w tym roku numerze łączymy jednak nie tylko uniwersum superbohaterów ze światem rycerzy Jedi. Przede wszystkim bowiem łączymy starych, komiksowych wyjadaczy z początkującymi adeptami superbohaterstwa. Z myślą o dorosłych przygotowaliśmy więc dwie nowe rubryki: audiofilską „Herosi w rytmie rocka” i poświęconą Venomowi i spółce „Symbiont Corner”. Milusińscy natomiast znajdą dedykowane im strony do pokolorowania z czarno-białymi ilustracjami HerMana rodem z najciekawszych okładek SuperHero Magazynu. Koniec z wiecznym narzekaniem na młodszych braci, synów i wnuków bazgrzących po komiksach: tutaj można malować do woli, a przy okazji zgarnąć nagrody w konkursie.

[opis wydawcy]
SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

SuperHero Magazyn #17 (2017/01)

Okładka: Rafał Szłapa
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: SuperHero Magazyn
Redaktor naczelny: Michał Czarnocki
Druk: kolor
Oprawa: miękka (D)
Format: A4
Stron: 24
Cena: 13,99
Wydawnictwo: AntyHero

Święta to taki szczególny czas, kiedy każdy – nawet najgorszy łotr – ma prawo do prezentów, odpoczynku i kilku chwil z najbliższymi…

Każdy ma prawo, niektórzy jednak mają jeszcze obowiązki. O tym, co zimową porą porabiają superbohaterowie – bądź co bądź przedstawiciele służb szybkiego reagowania, z definicji zobowiązani do pozostawania w gotowości o każdej porze dnia i nocy – przeczytacie w najnowszym, specjalnym wydaniu SuperHero Magazynu.

Nie tylko mocarnymi superbohaterami nowy numer stoi. Przełom starego i nowego roku wszak to w popkulturze tradycyjnie już okres zdominowany przez władców mocy z innej, odległej galaktyki. A skoro tak premierę „Łotra 1” (nieco przyćmioną nagłą śmiercią Carrie Fisher) postanowiliśmy uczcić dodatkową, okolicznościową okładką i małym przeglądem gwiezdnowojennych komiksów, których po prostu nie wypada nie przeczytać po wyjściu z kina.

W ostatnim w tym roku numerze łączymy jednak nie tylko uniwersum superbohaterów ze światem rycerzy Jedi. Przede wszystkim bowiem łączymy starych, komiksowych wyjadaczy z początkującymi adeptami superbohaterstwa. Z myślą o dorosłych przygotowaliśmy więc dwie nowe rubryki: audiofilską „Herosi w rytmie rocka” i poświęconą Venomowi i spółce „Symbiont Corner”. Milusińscy natomiast znajdą dedykowane im strony do pokolorowania z czarno-białymi ilustracjami HerMana rodem z najciekawszych okładek SuperHero Magazynu. Koniec z wiecznym narzekaniem na młodszych braci, synów i wnuków bazgrzących po komiksach: tutaj można malować do woli, a przy okazji zgarnąć nagrody w konkursie.

[opis wydawcy]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-