reklama baner reklama

Nowe Teksty

Kolejne rosomaki Aarona
Grygiel o 2. tomie "Wolverine'a" wg Aarona
Still better than Marvel
Sus o 1. i 2. tomie "Głębi"
Przyjemne występy gościnne
Tymczyński o 6. tomie "Jonah Hex"
Deszczowy pojedynek
Tymczyński o 3. tomie "Barakudy"
Pogrzebany potencjał
Chmielewski o "Potter's Field: Cmentarz Bezimiennych"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Zagranica

Fechmistrz nagrodzony w Japonii


Wydany w Polsce przez Taurusa "Fechmistrz" został wyróżniony w konkursie Japan International Manga Awards, jaki organizuje japońskie ministerstwo spraw zagranicznych.
Xavier Dorison i Joël Parnotte zostali pierwszymi Francuzami, którzy otrzymali najwyższe wyróżnienie w organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii konkursie Japan International Manga Awards. Jury zadecydowało nagrodzić złotym medalem wydany przez Dargaud w 2015 roku album "Fechmistrz" (polskie wydanie komiksu ukazało się nakładem Taurus Media).

Nagrody w Japan International Manga Awards są przyznawane od 2007 roku dziełom spoza Japonii, które przyczyniają się do propagowania sztuki komiksu. Ceremonia wręczenia medali będzie miała miejsce 6 lutego w Tokio.

W tym roku oprócz złotego medalu, kapituła postanowiła przyznać trzy srebrne i dziesięć medali brązowych. Jury wybierało spośród 296 prac pochodzących z 55 krajów lub regionów. Wśród laureatów znalazła się również Polka, Patrycja Kicyła, która otrzymała brązowy medal za pracę pod tytułem "Dream About Japan".


[Jakub Syty]


Fechmistrz

Fechmistrz

Scenariusz: Xavier Dorison
Rysunki: Joel Parnotte
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2016
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 96
Cena: 65,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-64360-91-6

Rok 1537. Wysłannik Kościoła prowadzi obławę przeciwko wyznawcom młodej idei protestanckiej oraz ich przewodnikowi. Ich przestępstwo? Herezja! Chcą dostarczyć Biblię w języku francuskim do Szwajcarii, aby tam ją wydrukować. Rozpoczyna się nieustające polowanie. Los młodego mężczyzny i starego Hansa Stalhoffera wydaje się być przesądzony...

[opis wydawcy]
Fechmistrz Fechmistrz Fechmistrz[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-