Nowe Teksty

Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy
Coś się kończy, coś się zaczyna
Tymoteusz Wronka o "Łasuch #03"
Danie w sosie słodko-gorzkim
Wronka o "Chew #12: Czarna polewka"
Pewnego razu w kinie
Pawełek o filmie "Pewnego razu... w Hollywood"
Spalone kurczaki
Chmielewski o 7. edycji Złotych Kurczaków

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Czwarta edycja Złotych Kurczaków - regulamin


11 lutego 2017 we wrocławskiej BarBarze (ul. Świdnicka 8c) odbędzie się czwarta edycja festiwalu komiksu niezależnego Złote Kurczaki 2016. Organizatorzy ogłosili regulamin przyjmowania zgłoszeń. Aleja Komiksu od początku patronuje tej imprezie.
"POTWIERDZONE!!!

Panie i Andrzejowie - czwarta edycja Złotych Kurczaków już niedługo dlatego przypominamy o najważniejszym czyli Gali wręczenia Złotych Kurczaków - najbardziej pożądanych nagród w showbiznesie po tej stronie Rio Grande...

Ale żeby nie było, że ktoś coś nie wie, albo że go coś boli i nie wiedział, nie doczytał... poniżej REGULAMIN (zwany po francusku "regulamą". Czytać ze zrozumieniem, a jakby coś to nie bójcie się zapytać. Kto PYTA nie błądzi...)

OFICJALNY REGULAMIN NAGRÓD W KONKURSIE
ZŁOTE KURCZAKI 2016

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń swoich publikacji, które ukazały się w 2016 roku. Termin nadsyłania: do 31 grudnia (do godziny 23:59) na email: zlotekurczaki@gmail.com.

W tytule mejla prosimy wpisać: "Złote Kurczaki 2016 - zgłoszenie", a w treści: Tytuł komiksu, Autorów, Datę wydania oraz załączyć wersję cyfrową komiksu w pliku PDF do wglądu (ewentualnie link do ściągnięcia dla plików powyżej 20mb).

W tym roku prosimy także o dosłanie potwierdzenia w formie zdjęć iż komiks został fizycznie wydany na papierze (jako że jesteśmy fanami klasycznego analogowego komiksu).

PAMIĘTAJCIE - możecie zgłaszać tylko komiksy w 100% niezależne i nielegalne - czyli wydane bez ISBN'u!

W tym roku, jak to było i w poprzednim, nominacje wybierze szerokie grono złożone z autorów komiksów niezależnych, osób nominowanych i nagrodzonych w ubiegłych latach oraz recenzentów komiksowych, które zapozna się z przesłanymi komiksami i do końca stycznia wytypuje w każdej kategorii 5 nominacji.

Kategorie, w tym roku dla odmiany:
Najlepszy Zin Komiksowy
Najlepszy Rysownik
Najlepszy Scenarzysta
Najlepsza Okładka
Najlepszy Komiks

W danej kategorii dany tytuł/autor może być nominowany maksymalnie 1 raz. Tzw. „Selektorzy” nie będą mogli głosować na własne produkcje i produkcje przy których współpracowali (jak w zinach itp). Poszczególna punktacja w nominacjach nie będzie przekazywana dalej, aby nie sugerować nic szanownemu Jury.

Następnie w dniach 1-10 lutego pięcioosobowe Jury* zapozna się z najlepszymi komiksami w danej kategorii i odda swoje głosy (1 miejsce - 5pkt, 2 miejsce - 4pkt, 3 miejsce – 3pkt, 4 miejsce – 2 pkt, 5 miejsce – 1 pkt).

W przypadku ewentualnego remisu Jury zostanie wrzucone do Jamy Rancora i dojdą do konsęsusu albo padną jego ofiarą bo jak wszyscy wiemy (i powtarzamy wszyscy razem...) "w przypadku Złotych Kurczaków panują te same reguły jak u Nieśmiertelnych: THERE CAN BE ONLY ONE!!"

*Gwiazdy, które znajdą się w tegorocznym Jury będziemy systematycznie odsłaniać bo to Komiksowi Celebrities najwyższej klasy…

Co do samych nagród to będzie to klasycznie, statuetka ze złotego Kurczaka & Keszmanej w pewnej sumie. Bo u nas macie to jak w Banku!

Tak więc dla wszystkich niezdecydowanych - macie jeszcze ileś tam dni do Końca grudnia na wydanie swojego pierwszego w życiu kserowanego, komiksowego zina i zgarnięcia całej puli, statuetki złotego kurczaka, i zdobycia szacunku na dzielni!!

POTWIERDZONE: OVER AND OUT!


[Ystad za Event FB]

Tagi

Złote Kurczaki 2016


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-