reklama baner reklama

Nowe Teksty

Co przyniesie przyszłość?
Gierszewski o 1. tomie "Pożogi"
Większy świat
Tymczyński o 2. tomie "Amuletu"
Oddział miernot
Kleszcz o 1. tomie "Oddziału Samobójców" (Odrodzenie)
Zielono mi
Kleszcz o 1. tomie "Green Arrow" (Odrodzenie)
Za 100, za 300 - październik 2017
Chmielewski typuje październikowe zakupy komiksów

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Najnowsze trendy w sztuce komiksu na przykładzie publikacji polskojęzycznych


W sobotę 19 listopada o godzinie 11:15 podczas VI Salonu Ciekawej Książki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282) odbędzie się spotkanie z Arturem Wabikiem na temat "Najnowsze trendy w sztuce komiksu na przykładzie publikacji polskojęzycznych".
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza 19 listopada 2016 r. w godzinach 11.15-12.15 na spotkanie z Arturem Wabikiem – artystą sztuk wizualnych i badaczem popkultury, który opowie o „Najnowszych trendach w sztuce komiksu na przykładzie publikacji polskojęzycznych”.

Spotkanie odbędzie się podczas VI Salonu Ciekawej Książki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282), Budynek B, sala konferencyjna 305.

Zapraszamy!

Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. W latach 2003–2012 wydawca i producent komiksów. Od 2010 r. członek Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Od 2012 r. prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego. W 2012 r. napisał scenariusz do komiksu „Woroszyłowgrad” (rys. Marcin Surma) na podstawie powieści o tym samym tytule, autorstwa ukraińskiego pisarza Serhija Żadana. Od 2013 r. specjalista ds. sztuk wizualnych i kurator w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, gdzie jest odpowiedzialny m. in. za Małopolskie Studio Komiksu i Krakowski Festiwal Komiksu. Od 2014 r. recenzent komiksowy Instytutu Książki w Krakowie.


[Ystad za cojestgrane.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-