reklama baner reklama

Nowe Teksty

Powiew świeżości
Kleszcz o 2. tomie "Zabij albo zgiń"
Opowieści z hrabstwa Harrow
Słoński o 3. tomie "Hrabstwa Harrow"
Statyści z teczką
Słoński o 1. integralu "100 naboi"
Odtrutka na przemoc?
Chmielewski o 1. tomie "Poison City"
Kolejne rosomaki Aarona
Grygiel o 2. tomie "Wolverine'a" wg Aarona

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Konkurs

Konkurs na komiks UMCS


UMCS zaprasza swoich studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów (którzy zakończył studia nie później niż w roku akademickim 2013/2014) do udziału w konkursie na komiks. Do wygrania umowa na 2500 złotych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 listopada.
Konkurs na komiks - do wygrania umowa na 2 500 zł

Nie trzeba być specjalistą od tworzenia komiksów. Wystarczy dobry pomysł i trochę zdolności plastycznych lub graficznych. Do wygrania umowa z UMCS o wartości 2 500 zł.

Zadanie:
W ramach konkursu należy przygotować krótki komiks od 4-6 okien będący ilustracją poniższej historii.

Janek jest studentem, z powodu depresji trafia do szpitala. Tam otrzymuje pomoc: rozmawia z terapeutami, dostaje leki. Po pewnym czasie wraca na uczelnię. Czuje się jednak niepewnie i trochę trzyma się z boku. Jego koledzy też nie wiedzą jak się zachować i wolą trzymać dystans. Na szczęście do akcji wkracza Karolina, najlepsza koleżanka Janka z roku. Najpierw tłumaczy kolegom, żeby traktowali Janka zwyczajnie, jak dawniej, a potem zachęca go do rozmowy i dołączenia do grupy. Po pewnym czasie sytuacja wraca do normy.

Technika i styl wykonania są dowolne.

Cel:

Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która stworzy komiks obrazujący historie osób, które przezwyciężyły kryzys psychiczny.

Powstający projekt ma służyć zwiększeniu wrażliwości na sytuację osób w kryzysach psychicznych. Zależy nam by stworzona ilustracja procesu zdrowienia pomagała lepiej zrozumieć ich perspektywę. Chcemy również by komiks stanowił źródło wiedzy na temat tego, jaki rodzaj pomocy jest potrzebny osobom z tego typu problemami.
Uczestnicy:
Uczestnikiem konkursu może być każdy student, doktorant, pracownik UMCS oraz absolwent naszej uczelni, który zakończył studia nie później niż w roku akademickim 2013/2014.

Nagroda:
Umowa na kwotę 2 500 zł, na stworzenie komiksu opowiadającego trzy historie studentów, którzy przezwyciężyli kryzysy psychiczne.


Terminy:
Nadsyłanie zgłoszeń 01 listopada 2016
Werdykt jury: 7 listopada 2016
Wykonanie komiksu: 20 grudnia 2016

Nadsyłanie prac:
Prace nalezy wysłać w pliku PDF, na adres
jrynkiewicz@filozofia.umcs.lublin.pl.

Organizatorzy:
Konkurs powstaje w ramach projektu Przyjazny Uniwersytet, który jest organizowany przez Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych i Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.[Ystad za umcs.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-