NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Adamem Wajrakiem wokół komiksu Umarły Las


28 października o godzinie 17:00 w katowickiej Filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się promocja komiksu "Umarły las" i spotkanie z jego współautorem - Adamem Wajrakiem.
Spotkanie z Adamem Wajrakiem
– działaczem na rzecz ochrony przyrody, dziennikarzem, autorem artykułów i książek poświęconych przyrodzie, m.in. „Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami”, „To zwierzę mnie bierze”, „Przewodnik prawdziwych tropicieli” czy „Wilki”.
Spotkanie poświęcone będzie promocji najnowszej jego książki „Umarły las”, napisanej wspólnie z Tomaszem Samojlikiem.
28 października 2016 r., godz. 17.00,
Filia nr 14,


20161028wajrakkatowice


Umarły las

Umarły las

Scenariusz: Adam Wajrak
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: 20 Październik 2016
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190x245 mm
Stron: 128
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-83-2682-39-85

Brońcie swojej puszczy, obywatele ptaki!

Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego  nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy,  dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny.  W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami?

O tym że Adam Wajrak pisze wspaniałe książki dla dzieci o przyrodzie, a Tomasz Samojlik jest autorem komiksów i ilustracji wie chyba każde dziecko w Polsce. Ale nie każde słyszało o tym, że obaj panowie są sąsiadami z Puszczy Białowieskiej. W tym trzymającym w napięciu i pełnym humoru komiksie postanowili połączyć siły. Co z tego wynikło? Przekonajcie się sami!

Książkę wzbogacają opowieści Adama Wajraka o Puszczy Białowieskiej i jej mieszkańcach, czyli o bohaterach Umarłego Lasu, a także zdjęcia jego autorstwa.

[opis wydawcy]
Umarły las Umarły las Umarły las Umarły las Umarły las


[Ystad za mbp.katowice.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-