reklama baner reklama

Nowe Teksty

Co przyniesie przyszłość?
Gierszewski o 1. tomie "Pożogi"
Większy świat
Tymczyński o 2. tomie "Amuletu"
Oddział miernot
Kleszcz o 1. tomie "Oddziału Samobójców" (Odrodzenie)
Zielono mi
Kleszcz o 1. tomie "Green Arrow" (Odrodzenie)
Za 100, za 300 - październik 2017
Chmielewski typuje październikowe zakupy komiksów

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkanie z Komiksem 104: Sebastian Skrobol


W piątek 28 października o godzinie 18:45 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne z serii Piątkowych Spotkań z Komiksem. Gościem będzie Sebastian Skrobol.
Sebastian Skrobol – rysownik, ilustrator, kolorysta. Pięciokrotny laureat konkursu na krótką formę komiksową organizowaną rokrocznie przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W 2013 roku został wyróżniony Stypendium Sklep.Gildia.pl dla komiksowego debiutanta – efektem czego był album „Quiet Little Melody - A simple fairytale” wydany w 2014 roku przez Wydawnictwo Komiksowe. W październiku 2016 nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się antologia „Mute” zbierająca krótsze prace Skrobola do scenariuszy m.in. Bartosza Sztybora czy Denisa Wojdy. Spotkanie z popularnym Skrobolem poprowadzi prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego – Simeon Genew.
Spotkanie będzie streamowane.

20161028krakowSkrobol

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już ponad 3 000 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-