reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wino im starsze tym… gorsze?
Sus o "Torpedo 1972"
Pomściciele z Gotham
Gierszewski o "Batman. Detective Comics: Syndykat ofiar"
Retro Batman
Sławiński o "Batman. Świt mrocznego księżyca"
Nosił Wade razy kilka
Grygiel o "Deadpool. Wszystko, co dobre…"
Tajemnice Los Angeles
Grygiel o "Hawkeye. L.A. Woman"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

24-godzinne rysowanie komiksów w Krakowie (2016)


Już jutro od godziny 12:00 w krakowskiej Artetece (ul.Rajska 12) odbędzie się pierwsza krakowska edycja 24-godzinnego rysowania komiksów. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.
"24-godzinny komiks" to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud'a (autor "Zrozumieć Komiks"). Taki komiks zawiera w sobie 24 strony, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24-godzinnego rysowania. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 15 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany. W tym roku pierwszy taki maraton odbędzie się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w
Krakowie.

20161015krakow

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się
włączyć do rysowania na czas!

Zasady maratonu:
W sobotę o godzinie 12:00 zostanie rzucony temat, pod który w ciągu 24 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć dwudziestoczterostronicowy komiks. Założenie jest takie, że to od rysownika tak na prawdę zależy, jaki komiks stworzy.
Można tworzyć prace w grupie jak i w pojedynkę, zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, pasjonatów oraz wszystkich innych chcących spróbować swoich sił.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-