reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Pokój emocji: niepewność - wernisaż i warsztaty: Wiktoria Konwent


W piątek 29 lipca o godzinie 19:00 w lubelskim Domu Słów (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy z serii "Komiksowy pokój emocji", której tematem będzie "niepewność". Wystawę będzie można oglądać do 20 sierpnia. W sobotę 30 lipca odbędą się warsztaty prowadzone przez Wiktorię Konwent.
„Najbardziej niebezpieczne są emocje, ponieważ one obsesyjnie szukają jakiejkolwiek formy ekspresji, są niecierpliwe, nie mogą czekać, żeby stworzyć coś nowego, swoistego - wpadają więc z rozpędu w utarte formy.”

Olga Tokarczuk

Każdy chyba ma takie emocje, które są dla niego ważne, wstydliwe, cenne, prawdziwe, dobre czy złe. Emocje ujawniają nas i wywołują kolejne emocje. To rodzaj spirali.

20160729lublin

Jak o emocjach mówić, jak je zapisać, jak je zilustrować?

Czym w ogóle są emocje?

Wejdź z nami w stan znacznego poruszenia umysłu i poczuj świadome lub nieświadome silne, względnie nietrwałe, gwałtowne uczucia o silnym zabarwieniu i wyraźnym wartościowaniu.

Mówi się o dwóch typach emocji: pozytywne i negatywne.

Charakterystyczne dla emocji pozytywnych jest wzbudzanie tendencji do podtrzymywania danej aktywności lub określonego kontaktu, który te emocje wywoływał.

Emocje negatywne mają za zadanie sprowokować jednostkę do przerwania aktywności, która stała się ich przyczyną, bądź przerwania kontaktu ze źródłem tych emocji.

Spróbujemy zamknąć emocje w pokoju i zaprosimy Was do niego, byście i Wy je poczuli.

„Pokój emocji” to nowa, w założeniach cykliczna, akcja artystyczna w Domu Słów. Od końca lipca, co miesiąc będziemy spotykać się z twórcami komiksów, ilustracji i zinów, aby podczas wspólnych warsztatów rozłożyć na czynniki pierwsze kolejną emocję. Efektem swoistej mini-rezydencji będzie wystawa, którą zainaugurujemy działalność "komiksowego pokoju emocji" ukrytego w zakamarkach kamienicy na Żmigrodzie.

Zaczynamy w sobotę 30 lipca goszcząc Wiktorię Konwent (Imponderabilia Zine). Tematem pierwszych zajęć będzie NIEPEWNOŚĆ.

Otwarcie wystawy: 29.07 (piątek) g. 19:00
warsztaty: 30.07 (sobota) 11:00 -13:00

Zapraszamy na warsztaty dzieci (i rodziców) od lat 7. Warsztaty płatne 5pln. Zapisy: maciejaszek [at] gmail.com


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-